Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyan, minek ide határőrizet?

Ugyan, minek ide határőrizet?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=syyl0gfNDRE


Olyan, de olyan kemények tudnak lenni éberék, ha teszem azt tilosban parkolsz, vagy gyorsan mész, de a nyílt pályán meg szétkapják a kamionokat a menekültek.


Én is kamionos vagyok, egyszer, még 2002 - ben nyolc főt szedtek le rólam Calais - ban. Azóta nem javult semmi. Ide vezetett a liberális bevándorláspolitika. Aki nem tudná: ha odaát, Angliában találnak bevándorlókat a kamionon, a sofőrt büntetik meg érte, 2000 font/fő értékben.


A minap hörgőgörcsön átesett Kunhalmi Ágnes nem akarna kettőt - hármat befogadni közülük?



#bevándorló #Calais #kerítés a szerb határon
2015. jún. 20. 15:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Ennek a kérdésnek mégis mi értelme van a hőbörgésen kívül?
2015. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Figyelemfelhívás. Én nemcsak a Youtube - on találtam, hanem már láttam élesben is hasonlót. És igen, fel vagyok háborodva, szerintem aránylag jól leírtam miért.


Téged szétbüntetnek apróságokért, ezek meg szabadon garázdálkodnak. Ezt szó szerint értsd: falkákban járnak az út szélén, Nyugat Európa szívében, nem merünk fényes nappal megállni. Akiket leszednek a kamionokról - mert sokszor éjjel, rejtve másznak fel - elengedik őket és akárhányszor próbálkozhatnak.

2015. jún. 20. 15:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy az orvosok ne szökhessenek be az országba.
2015. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2015. jún. 20. 15:42
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére a magyar kormány a helyén van és ha felhúzzák a határra a kerítést, többet nem fognak Calais-ban rólad illegális bevándorlókat leszedni.
2015. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5. Lehet, hogy a kerítés a szerb határon nem hat majd ki közvetlenül a calais - i helyzetre, de én azt sem bánom ha annyiban segít, hogy Pesten nem zsebelnek ki, vagy épp Mannheim - ben nem szívják le az üzemanyagomat.
2015. jún. 20. 15:57
 7/20 A kérdező kommentje:

De azért vannak tökös kollégák is:


https://www.youtube.com/watch?v=XINxc2nOZh0

2015. jún. 20. 16:05
 8/20 anonim ***** válasza:
8%

Én is olvastam a kommenteket a kerítéssel kapcsolatban, amit a határra a kormány fel akar húzni, és a hozzászólások 99 %-a elítéli, nem is értem.

Nincs nálunk elég szegény ember, hajléktalan, meg kisebbségi, még ezeket is tárt karokkal kéne várni?

2015. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
azért vannak ellene, mert nem old meg semmit, csak egy rakás pénzt elköltenek rá. maximum kikerülik, átmásznak rajta és kész. nem 2 óránként kéne járőrözni a környéken, hanem sokkal sűrűbben...kábeltolvajok is azért lopnak olyan könnyen, mert ahol van is ellenőrzés(például pesten a HÉV-nél), miután elmegy a fantomvonat, garantáltan van egy szabad órája a tolvajnak, hogy szakszerűen lelopjon egy 100 méteres felsővezeték szakaszt...
2015. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ha nincs kerítés, hanem gyalogszerrel átmehetnek a határon, miért zargatnák a Magyarországra jövő kamionosokat a menekültek?! Más országok kamionos történeteit miért mosod össze az itteni gonddal? Ha lenne kerítés, mindenhol határör, stb. akkor lenének kamionos sztorik. Ha lesznek ilyenek, köszönd majd Viktornak!


"Én is olvastam a kommenteket a kerítéssel kapcsolatban, amit a határra a kormány fel akar húzni, és a hozzászólások 99 %-a elítéli, nem is értem.

Nincs nálunk elég szegény ember, hajléktalan, meg kisebbségi, még ezeket is tárt karokkal kéne várni?"


Ebből is látszik, hogy mennyire működik a Fidesz gyűlöletkampánya.

Először is tisztázni kellene, hogy miért van, az egész felhajtás: a Fidesz nem tesz semmi olyasmit, ami bár az országnak vagy valakinek is jó, de saját érdekükkel ellentétes.

A kettős magyar állampolgárság bevezetése az aktív jobboldali szavazatok miatt volt az érdekük, Mikola ezt szépen ki is fejezte annak idején.

Most azért vették elő a halálbüntetés és a bevándorlás ellenes kártyát, hogy eltereljék a figyelmet a Questor-botrányukról, ahová közpénzt tettek, ők maguk és aminek felügyeletét nem hajtották végre, pedig kötelessége lett volna felügyelői bizottság tagjainak.

Számos más botrány is volt a közelmúltban, és a Fidesz népszerűsége meredeken zuhant, és ezzel ezt kívánták megakadályozni.


Nem tudom, hogy te félre vagy-e informálva, vagy szándékosan közelíted meg a dolgokat.


Tisztában vagy azzal, hogy a menekültek kezelésére (átmeneti befogadás, tábori szállásolás étkeztetés, költségének csak az apraját állja Magyarország, mert a nagyját az EU fizeti?

Tudtad, hogy a menekültek általában nem is Magyarországra akarnak jönni, (miért is akarnának, amikor máshol sokkal jobb a szociális helyzet, könnyebb a nyelv, kevesebb a munkanélküliségi arány...).


Míg a befogadással és esetleges kitoloncolással kapcsolatos költségek nagy részét az EU állja, addig a nemzeti inzultációt, az értelmetlen gyűlöletkampányt (mit keres a belvárosban magyarul az állítólag bevándorlóknak szóló plakát?!) az ideiglenesre tervezett kerítést és annak karbantartását viszont nem támogatja az EU, annak teljes költségét az adófizetők pénzéből finanszírozzák, és annyiba kerül, hogy 8 évig edezni lehetne belőle a menekült problémát.


A gond nagy része megelőzhető lett volna, ha normálisan állnának az ügyhöz, de a Fidesz-kormány mesterségesen ki akar robbantani egy menekültbalhét, amivel igazolni tudják a tettüket, hogy csak a gond van a menekültekkel.

Ezért lassú az eljárás, szinte mindig kitölti a maximális eljárási időt, a hat hónapot.

Ezért van 200%-os túlzsúfoltság a menekülttáborokban olyan helyen, ahol különböző nemzetiségű, nyelvű, vallású és kultúrájú ember él összezárva, és nem adnak nekik értelmes elfoglaltságot.

Ezért van az, hogy nem koppintanak az orrukra azoknak az üzleteknek az orrára, ahol a pénzért vásárolni szándékozókat nem hajlandók kiszolgálni

Ezért van az, hogy nem nyitnak meg laktanyákat

Ezért nem fogadnak fel több tolmácsot, hivatalnokot, pszichológust, doktort, ápolót...

Ezért van az, hogy ahelyett, hogy a határ mentén állomásokat hoztak volna létre, ahol elsősegélyt, vécézési és tisztálkodási lehetőséget valamint ételt és italt adnának. És onnan szervezetten busszal szállítanák a menekülttáborokba az embereket, (ezzel feleslegessé válna a rengeteg éjjellátó kamera, rengeteg határőr, kerítés, stb. és nem kellene rettegniük a helyieknek, hogy nem marad semmi a gyümölcsösükből, hiszen elkerülik azokat. miért lopnának, ha ingyen kapnak, miért menekülnének a segítő hatóság elől...

Ha gyorsan rendeznék az adminisztrációt, és netán még a további utazást is biztosítanák egy-egy külön vonattal, amikor összegyűlik annyi személy, akkor a kutya se látná őket, és nem is okoznának semmi gondot. Mivel sokkal rövidebb ideig maradnának, mert az ügyükben hamarabb eljárnának, a keret sokkal hatékonyabban lenne elköltve. Ja, hogy ennek egy nagy részét jó fideszes szokás szerint elsikkasztják?! Bocs.


Ausztriának '56-ban sokkal nehezebb menekültügyi és gazdasági bevándorlási problémát kellett kezelnie: nem volt EU, aki támogassa őket, hirtelen és váratlanul jött sokkal több ember, és ők segíteni akartak, nem húztak fel sebtiben kerítéseket, nem raktak mindenhová határőröket, nem kergették vissza a magyarokat, hanem segítettek rajtuk.

2015. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!