Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erról a...

Mi a véleményetek erról a törvényről? Aki korrupcios ügyet leplez le meg kapja a megsporólt pénz felét.

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Forrás?
2015. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez a kérdező saját ötlete. A véleményünkre kíváncsi.
2015. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Jó ötlet, erre már én is gondoltam. jóvolna ha törvény születne erről. Szólj ha lehet erre jelentkezni.
2015. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Vegyes érzelmekkel fogadnám.


Egyrészt ne, mert ez pénzmosási lehetőség. Arra ösztönzi a "gengsztereket", hogy nyugodtan ügyleteljenek 1 mrd Ft értékben, a "buktatóé" lesz a fele, a másik meg leüli azt a 10-15 évet, és elég, ha annak a felét is megkapja. Jobb nyugdíjbiztosítást hová akarsz már.


Másrészt mehet, legalább ennyi bevétel jön le, érdekeltté teszi az adott személyt arra, hogy csicseregjen.

2015. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 fersk ***** válasza:
50%
Jól élnének a téglák. Egy darabig...
2015. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
ma is egy csomóan tudnak korrupciós ügyekről de félnek, féltik a családjukat. Ezen a pénz sem segít.
2015. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Biztos hogy lenne pár ember akit motiválna. Ha jól emlékszem amerikában kb 30% csökkentette a korrupciot.


A pénz mosás részét meg nem értem. Egyrészt pl 40% is meglehet állapítani. Meg minek áldoznák föl magukat ha enélkül is kissebb veszteséggel tisztára moshatják magukat. Meg ezek az ügyek amik ellen irányulna papíron amugyís rendbe vannak.


Éedekes hogy eddig 1,5 ember támogatná a hatból.

2015. jún. 21. 22:17
 8/17 anonim ***** válasza:
hát te se hallottál még akkor a strómanról
2015. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az hogy egy konkrét szót használsz arra aki elviszi a balhét mit változtat azon amit le írtam?
2015. jún. 21. 22:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki támogatná, csak azt gondolják nem segítene túl sokat. De bevezetni a dolgot mindenképp érdemes. Ha ezáltal akár csak egy ügy jutna rendőrkézre egy évben, az is több mint a semmi.
2015. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!