Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért akarják...

Az emberek miért akarják ennyire az ágy alá söpörni Trianon kérdését?

Figyelt kérdés

Van egy rakás nemzetközi jog/szerződés/szabályozás, ami alapján igenis fel lehetne vetni a revízió kérdését. Például az egyik legalapvetőbb a népek önrendelkezésének joga. Megnézhetjük, hogy hány nép élt vele, kezdve a szovjet tagköztársaságokkal, a jugoszláv területeken át, a legutóbbi esetig: Koszovóig.

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egyesek szerint miért olyan ördögtől származó gondolat ez? Ha napirenden tartanánk a dolgot, akkor ki lehetne harcolni a békés úton, akár a határmódosítást is. De legrosszabb esetben is egy széleskörű területi autonómiát a magyarlakta területeken.



2015. júl. 5. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból, kifejtenéd az egészet hogy hogyan is lehetne? Mármint az önrendelkezési jogtól kezdve. Sajnos nem vagyok jártas a témában.
2015. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ennek elsősorban gazdasági okai vannak... Azok a határmenti települések, ahol jobb az életszínvonal (például Ausztria), azok nem sűrűn akarnának visszakerülni Magyarországhoz, mert csak rosszabbul járnának, ahol pedig még nálunk is rosszabb a helyzet (Románia, Ukrajna), azok pedig ugyan hozzánk akarnának tartozni, de a magyar gazdaságot gyengítenék (elsősorban a területek felzárkóztatására lenne szükség, az meg ugye nem két fillér). Szóval bárhogy nézzük, mi sehogy sem járnánk jobban a revízióval, hát még ha a régi Magyarország területét kapnánk vissza.


Ráadásul csak nézzük azt, hogy Kelet-Magyarországon milyen nyomor van, azzal sem tudunk mit kezdeni, hát még ha kétszer ennyi lenne a lemaradt terület. Több koldusra nincs szükségünk.


Egyébként pont emiatt találták ki a kettős állampolgárságot; aki magyar(nak érzi magát), megkaphatja az állampolgárságot.


Azzal meg ne jöjjön senki, hogy például a romániai aranybányák milyen jók lennének nekünk, mivel azt úgyis elkorrumpálnák drága vezetőink.

2015. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

[link]


1992-es térkép.

Mit is szeretnél?

2015. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

"Az emberek miért akarják ennyire az ágy alá söpörni Trianon kérdését?"


Mert nagyon vicces, ahogy a nemzetiek hódítgatni akarnak, amikor annyira elcseszett a helyzet, hogy a jelenlegi Magyarországról is menekül mindenki. :D

2015. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Népek önrendelkezése: minden népnek joga van dönteni a sorsával kapcsolatban. Vagyis a nép akarata szerint megválaszthatják, hogy melyik országban szeretnének élni, vagy esetleg sajátot is alapíthatnak. Ezzel a joggal éltek a volt szovjet tagköztársaságok, Csehszlovákia utódállamai és Jugoszlávia utódállamai. Az utolsó eset Európában Koszovó függetlenedése volt, vagy bár nem teljesen legitim de többé-kevésbé a Donyecki népköztársaságot is annak lehet mondani.


"1992-es térkép.

Mit is szeretnél?"


Ne érts félre, nem arról beszélek, hogy a honvédséget be akarom küldeni Rijekától Brassóig minden helyre, ami 1916-ban a Magyar királyság része volt, hogy "na srácok, ismét Magyarországhoz tartoztok". Nem én csak részleges felülvizsgálásról beszélek, főleg etnikai alapon.

Tehát Horvátországot, Szlovéniát és Ausztriát hagynám.

Viszont ott Dél-Szlovákia, Kárpátalja, alföldi része, Románia nyugati része meg Székelyföld még elég pirosnak tűnnek nekem.


Szóval ezeken a határterületeken ki lehetne harcolni egy nemzetközi szervek által felügyelt népszavazást. Amit még ki lehetne terjeszteni Kárpátaljára is. Szerintem a ruszinok, akik Ukrajnában nincsenek elismerve nemzetiségként, szívesebben választanának minket, ha kapnának autonómiát.

A nehezebb pont az Székelyföld, mivel egy román zóna választja el a magyar területekről. Viszont egy korridorral össze lehetne kötni a két területet (akár a 2. világháborús határ mintájára), de az enklávé fogalma sem ismeretlen dolog, ami az EU-n belül könnyebben megoldható lenne.

2015. júl. 5. 15:49
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

"Viszont ott Dél-Szlovákia, Kárpátalja, alföldi része, Románia nyugati része meg Székelyföld még elég pirosnak tűnnek nekem."


Ezekért a területekért meg senki nem fogja neked felkeverni a kulimászt a Kárpát-medencében, szóval már itt bukta a dolog.

A székelyek kaphatnak autonómiát esetleg, de azért is rengeteget kéne küzdeni és a románok ugyanúgy meggyűlölnének minket utána, ráadásul a többi szomszédunkkal is ellenséges lenne a viszony, mert ők is rettegnének tőlünk, szóval nem.

Amúgy sem értem, hogy mi olyan rettenetes van a jelenlegi helyzeten, hogy nem lehet kibírni és csak területeket kell csatolgatni, mert egyeseknek kisebbségi komplexusuk van.

2015. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Mert elsődleges cél a magyarság elnyomása.
2015. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Mert jólétet akarunk Magyarországon és nem háborút a szomszédos népekkel.
2015. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Mert még ekkora területet sem tudnak normálisan kormányozni. Erdélynek és a többinek addig jó, amíg nem orbán keze alá tartozik, még azt is tönkre tenné ez a dilettáns skizó törpe.

A magyaroknak pedig nem érdemes pattogni, eddig mindig mi húztuk a rövidebbet. Addig variálunk, amíg a megmaradt országot is szétosztják.

2015. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Mit akarsz te revizionálni? Székelyföldet leszámítva csak a határ menti sávokban vannak már magyarok. Az elcsatolt területeken szinte sehol sem haladja meg a számarányuk a 10%-ot. Gyakorlatilag alig maradt magyar, akiket vissza lehetne csatolni. Ráadásul még az sem biztos, hogy egységesen vágynának rá.


Ráadásul az ország jelenlegi határok közé eső részét sem tudjuk normálisan működtetni, az elfogadott becslések szerint is legalább 350 ezer magyar menekült már külföldre.


A revízió esélye már akkor elment, amikor a 2. világháború után nem tarthattuk meg a bécsi döntésekkel visszacsatolt területeket. Esély sincs rá, hacsak a magyarság el nem kezd sáska módra szaporodni és többségbe kerülni a területeken. Márpedig ez nem fog megtörténni.

2015. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!