Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bukott ekkorát az MSZP...

Miért bukott ekkorát az MSZP 2010-ben?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint semmivel sem volt rosszabb, mint az eddigi magyar kormányok (és ezzel nem a kormányok teljesítményét szeretném magasztalni, éppen ellenkezőleg), csak becsúszott egy gazdasági világválság és egy őszödi beszéd.

A 2006-os választást még megnyerték, tehát ezek szerint nem a 2002-2006 közötti időszakkal volt bajuk az embereknek. Akkor mi volt annyira kirívóan rossz 2006-2010 között, ami miatt az MSZP elvesztette a támogatóinak több mint a felét? Az egykori szocialista fellegvárak mind "elestek" Angyalföld kivételével.

A 2010-2014 közötti FIDESZ-kormány is botrányoktól zengett, mégis újraválasztották őket, kétharmaddal.



2015. júl. 13. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Öszödi beszédből : "társadalmi értelemben a vizitdíj semmi. Az nem botrány, az kényelmetlen politikailag, meg kifizetni. Mert politikailag lehet neki súlyos következménye.".

Figyelsz. 2006ban.


Sokáig nem merték elkezdeni, és amikor elkezdték akkor már késő volt. Nem szidom most azért, mert nem volt tökéletes, csak ekkor erre már nem volt lehetőség. Ezt az előző sok évben kellett volna kitapasztalni.

Az a baj, hogy amit a szocik 2008ban elkezdtek csinálgatni, azt már akkor el kellett volna, amikor Medgyessyt lemondatták. Pont az volt a téma, hogyha vele elkezdik felszámolni ezt a rendszert, akkor annak egyenes következménye lesz, hogy Orbán nyer 2006ban.


2010ben már nagyon is alternatíva volt Orbán.


"A 2010-2014 közötti FIDESZ-kormány is botrányoktól zengett, mégis újraválasztották őket, kétharmaddal."

Hány éves voltál te az "elmúltnyócév" alatt? Gyakorlatilag olyan volt a közhangulat, hogy "na ezt a kicsit már csak kibírjuk." Köszönőviszonyban nincs ezekkel a hűdehatalmas botrányokkal.


Feri ott rontotta el, hogy megpróbálta a szocialistákat saját képére átírni, nemhogy kijelölte volna a határvonalakat megcsinálta volna a DK-t az MSZP maradékát meg hagyta volna a fenébe ha csinálják tovább amit egyébként jelenleg is.

2015. júl. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

2014-ben a Fidesz még csak annál a korszakánál járt, ahol az MSZP volt 2006-ban, vagyis az volt a 4. évük. Várd csak ki, hogy hol fog tartani a Fidesz 3 év múlva.

Nem mellesleg a Fidesz folyamatosan nemzetiesdit játszik, amit az MSZP nem tett meg, így ezzel is fenn tudja tartani a népszerűségét. "A magyar hátán szántani is lehet, csak legyen nemzeti színű az ekevas." tartja egy Mikszáth korabeli mondás. Hát a Fidesznek ez nagyon bejön.

Aztán Orbánnak alapvetően több fanatikus híve van, mint az MSZP-nek, ráadásul az MSZP után lehetett a még szűz Fideszre szavazni, mint megváltókra, de már a Fidesz után nem lehet vissza a bűnös MSZP-re, a Jobbik pedig sokaknak túl kemény, így arra sem akarnak, tehát marad nekik a Fidesz.

2015. júl. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
A 2002-es, 2006-os választásnál sem múlt sokon, hogy győztek.
2015. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy párt eredményessége nem önmagában a tevékenységén múlik. Egy párt ahhoz, hogy irányíthasson, egy jól meghatározott módszer szerint juthat hatalomba. Ha a módszert helyesen alkalmazza, oda jut, ha nem, más jut oda.

Itt konkrétan adott egy választási szisztéma, amelyben a tömeget körzetekre osztják, és minden azon múlik, az adott körzet tömegeinek többsége mit mond. Ilyen helyzetben általános, országos stratégiában gondolkozni ostobaság, hiszen az ország régiói nem egységesek. A Fidesz nem országosan nyert nagyot (alkalmasint épphogy vesztett), hanem körzetenként. Mindenütt kicsivel nyert az egyéni jelöltje. Mindenütt - az aktuális számítási módszereket figyelembe véve - kicsivel nyert a listája. Kiszámítható, hol nem is kell nyerni, mert a töredékszavazat beviszi.


A mai választások nem jó politikáról, jó programról szólnak, ezek valójában érdektelenek. Ma (és 2010-ben is) a választás az emberi gondolkodásmódról szóló stratégia, kampányfelépítés, és szigorú matematika. Mindenütt ki kell számítani, mennyi és milyen eloszlású szavazatra van szükség, statisztikákban megnézni, hol kaphatók meg ezek a szavazatok, felmérni a befolyásolás leghatékonyabb módszereit (van ahol magasztos elvek, van ahol jóléti ígérgetés, van ahol mézesmázos szavak, van ahol sármos, másutt nagyszámú megjelenés, van ahol pedig a közönséges és kézzel azonnal fogható pénz számít). Ezek mind modellezhetők, számíthatók, ha tudjuk mennyi pénzünk van, és mire mennyi idő kell, ugyanolyan munkafeladat, mint mondjuk a szőnyegszövés. A Fidesz ebben volt szakértő, az MSZP pedig ment a nagyszabású elgondolásai után. Nem tűnt fel nekik, hogy nem aktuálisak (nem politikai értelemben, pusztán választási szempontból).


Még annyit: a 2014-es választást a Fidesz nem nyerte meg. Azt Gyurcsány nyerte meg a Fidesznek. Az oka is egyszerű. Ugyanaz a mohó hiéna, mint Orbán. Felismerte, ha a Fidesz vesztene, ő még nem lehetne az új vezető. Akkor pedig nem veszíthet a Fidesz. Ha vesztett volna, akkor neki abban a közegben (mint ellenzékben) kellett volna 2018-ra eredményt elérnie. Orbánnal, és nem mondjuk Mesterházival, vagy más hasonló kaliberrel szemben. Ezt belátva, inkább megnyerette a Fideszt. Még Orbán sem bízott ebben (meg is lepődött az eredményen, de hamar javára fordította, Gyurcsány pedig nem poénkodott szokásához híven. Vajon miért nem, ha annyira szereti?)

2015. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Hát, azért elég kecsegtető folt az a 7-8%os gazdasági visszaesés is ami az MSZP alatt történt, 2006-2010 között illetve az hogy annyira el voltunk adósodva szinte mint a Görögök. Az emberek azt látták hogy az MSZP kormánya alatt lemaradtunk gazdaságilag a Szlovákoktól, Csehektől, Lengyelektől is. Ez is éppen elég szög volt a koporsójukban.
2015. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Öszödi beszéd

+

Bajnai kormán intézkedései

[link]

2015. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
A magyaroknak államhatalom kell, nem pedig demokrácia. Ez már jól megmutatkozott. Öngondoskodás helyett állami gondoskodás. Nem népuralom, hanem vezető. Ez mindenféle botránytól és válságtól teljesen független, az emberek fejében gyökerező kommunista örökség. Hiszen botrány mindkét oldalon volt. Ha államhatalom van, akkor a magyar hátán fát is lehet hasogatni. Be kell magunknak vallani: visszasírjuk nagyon is a kommunizmust. Szóban nagyon is elutasítjuk és távolodunk tőle...de a valóságban épp afelé sodródunk.
2015. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az mszp-t gyurcsány nyírta ki, és ezzel száműzött olyan jobb sorsra érdemes fogalmakat is, mint baloldaliság, liberalizmus.

ma sokan abban a tévedésben vannak, hogy az mszp egy baloldali párt volt... kár. ennek köszönhető, hogy ma a kérdés úgy merül fel, hogy vagy fidesz, vagy jobbik.

2015. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!