Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a nagytőke az...

Akik szerint a nagytőke az isten, és szerintük a legfontosabb mert munkahelyeket teremt, stb, azok mind a tesco-ban, spárban, auchanban, stb-ben dolgoznak ugye?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy nem kell multi ide, de nem helyes, hogy ők fedik le az egész piacot.


Sokan pampognak, hogy munkahelyek így meg úgy. Ugye ti náluk dolgoztok és elégedettek vagytok? Csak mert könnyű úgy dumálni, hogy azt se tod mi fán terem egy tescos árufeltöltő.


Nem ugyanolyan egy multinál dolgozni mint egy emberközelibb kisebb vállalkozásnál. Az igaz, hogy a multi bejelent teljes fizura, viszont nettó 100k-nál többet nem keresel ott se.


2010. márc. 5. 11:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
57%
nettó 100at lehet keresni multiknál ?? hűűű én megyek akkor oda!
2010. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%

Nem ez a baj ezekkel a multikkl elsősorban!


Hanem hogy a pénzt teljesen kivonják a magyar gazdaságból, és monopolizálnak a hatalmukkal mind e-közben.


Az az, amíg így marad addig esélyünk nincs fejlődni.

2010. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
jó esetben. olyan 80körül kezdődik inkább. de idővel el lehet érni talán a 100-at.
2010. márc. 5. 11:41
 4/46 anonim ***** válasza:
44%

Vagyok olyan egoista, hogy azt higyjem, ez a kérdés elsősorban nekem szól.

Azt mondom, hogy engem halálosan idegesít, hogy most a "nagytőke" az ellenség, miközben a "nagytőke" adott hitelt, hogy felépíthesd a házad, a "nagytőke" teremtett nem egy alacsony képzettségűnek munkahelyet, és még sorolhatnám. Nem ők az isten, a kkv szektor is nagyon fontos, de egyiket sem szabad a másik elé helyezni. A tescoban árúfeltöltőnek lenni tényleg nem lehet nagy móka, de lehet, jobb mint negyvenezres segélyen tengődni. Ami még idegesít, hogy mindenki egy "új világról" beszél, ahol majd vissza de vissza lesz ám fogva a "nagytőke". A mostaninál jóval durvább világválság után sem lett. Nincs új világ.

2010. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
ezt mondom én is, lefedik a piacot, nem hagynak teret a helyi gazdaságnak. jobban mondva nem a multik a gonoszok, hisz ők mennek ahova engedik őket, itthon van a gond a szabályokkal.
2010. márc. 5. 11:42
 6/46 A kérdező kommentje:
ha a piacon marad hely több vállalkozásnak, akkor azok teremtenek annyi melóhelyet amennyit egy multi cég teremtene nemde? akkor sem a 40ezres segélyen kéne élni.
2010. márc. 5. 11:44
 7/46 A kérdező kommentje:

"A mostaninál jóval durvább világválság után sem lett."

szerintem itthon senki sem ígérte az mszp-től, hogy vissza lesz fogva.


a jobbik és a fidesz aki azt mondja, hogy "vissza lesz."

2010. márc. 5. 11:45
 8/46 anonim ***** válasza:
45%
Tehát úgy gondolod, hogy ha nem lenne modjuk gumiabroncs gyár, ami "nagytőke" akkor hirtelen megjelenne a kisipari abroncsgyártás? Vagy pl olyan termékeket, amiket milliós tétel alatt nem éri meg gyártani, majd kézzel faragna ki a sok kisvállalkozó?
2010. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
24%
A jobbik és a fidesz hülyeségeket beszél, ennyi. Három év múlva az ilyen kommunista baromságokon mindenki röhögni fog. A "nagytőke" ugyan olyan, hogy bárki profitálhat belőle, pl részvényekkel. Vannak egészen olcsó részvények, egy pakli cigi árábe kerülnek, de vannak 70, 100 ft körül is, bárki lehet "nagytőkés" ilyen alapon.
2010. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

Vagyok olyan egoista, hogy azt higyjem, ez a kérdés elsősorban nekem szól.

Azt mondom, hogy engem halálosan idegesít, hogy most a "nagytőke"


Te már megint miről beszélsz?


A Tescó tudod hány munkahelyet ölt meg?

20× annyit mint amennyit létrehozott, és folyamatosan viszi ki a pénzt amit ha lenne magyar konkurenciája akkor bent tarthatnánk az országba.

Ami fejlődést, bér fejlesztést jelenthetne, új munkahelyeket.


Te tényleg ennyire buta vagy?

2010. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!