Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy Vona kormány során...

Ha egy Vona kormány során Irán megtámadná Izraelt és az EU/NATO az utóbbit támogatná, akkor mennyi esély lenne rá, hogy elvi okokra hivatkozva kilépjünk?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 10:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy itt a nagy néppártosodás közepette már tőle se várjak el ilyesmit?
2015. júl. 23. 10:04
 2/5 vonFromm ***** válasza:
Tudtommal Izrael nem NATO tag így nem állhat az oldalára. Egyébként meg ilyen esetben Amerika rohanna segíteni, szóval a fent leírt eseményre nem sok esélyt látok. De nézd meg, hogy az ISIS elleni misszióra mit mondtak. Ez alapján nem tudom elképzelni, hogy kiküldik a katonákat Izraelbe. Meg tán az aláírásgyűjtésben is amellett kampányoltak, hogy a semlegességünk megőrzése érdekében esetleg a NATO tagságunkat is feláldozzuk. Bár azt Ukrajna kapcsán. De ahogy én ismerem a Jobbikot, ez esetben népszavazást íratnának. Már csak ha az EUs politikájukat vesszük alapul.
2015. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda forgatokonyv :)


Iran nem fogja megtamadni Izraelt, nem olyan hulye.

2015. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos tegyük fel, hogy a hülye elképzelésed be fog következni. Az, hogy kilépünk-e nem ezen fog múlni. Hanem azon, hogy a választások után kiírt népszavazáson az ország lakossága a kilépés vagy a maradás mellett dönt.
2015. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a Nato a tagállamait védi, szóval nem kötelezhetnek minket szerintem arra hogy egy tőlünk független ország védelmére katonákat küldjünk mert Izrael nem Nató tag. Max. megkérnek, mi meg visszautasítjuk.
2015. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!