Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt szavazója legyek?

Melyik párt szavazója legyek?

Figyelt kérdés

Ha szerintem:

- valamit igenis kezdeni kell a közbiztonsággal és a cigánybűnözéssel

- kétkulcsos adót vissza kell állítani

- nem vagyok se orosz, se Európa-barát, én csak azt szeretném, hogy az országnak jobb legyen


2015. júl. 24. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Most lehetnék olyan mint az iskolába jövö református pap aki minden áron meg akarja gyözni a gyerekeket hogy hozzá járjon hittan irára. De én inkább ugy teszek mint a katolikus pap hagyom hogy te válasz.


Annyit tufok mondani hogy amit leirtál az a JOBBIK-ra igaz. Programjukban benne van minden amit leirtál. Biztos lesz aki nem ért velm egyet de én igy tudok felelni a kérdésre

2015. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Semmilyen.


Mindegyik párt borzasztó és maga a politika is!


Fúj politika.

2015. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
LMP
2015. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most töltöttem be a 18-at, de majd csak a következő választáson voksolhatok, azért kérdeztem itt :)
2015. júl. 24. 14:45
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Azért a végleges döntés ne a mi kezünkben legyen, de...


"- valamit igenis kezdeni kell a közbiztonsággal és a cigánybűnözéssel "

Ez csak a Jobbik programjában szerepel.


"- kétkulcsos adót vissza kell állítani "

Jobbik és LMP háromkulcsosat akar. Gazdasági programja nagyon hasonló amúgy a két pártnak.


"- nem vagyok se orosz, se Európa-barát, én csak azt szeretném, hogy az országnak jobb legyen"

Ezzel így nem lehet mit kezdeni. Hogy ki éppen kinek a barátja, az elég sokat változott az elmúlt 25 évben...


Fidesznek nincs programja, számomra kiszámíthatatlanul kormányoz. Ami biztos hogy bevezette az egykulcsos adót ami a gazdagabbaknak kedvez, illetve apró felületi intézkedéseket csinál bizonyos területeken (közmunka, ha nem megy a gyerek iskolába akkor nincs segély, stb...).


MSzP, DK és társai szintén kiszámíthatatlanok. Egy bizonyos kor alatt nem is illik Fideszre vagy baloldalra szavazni, mivel legtöbb szavazójuk csak a másik iránti megszokott gyűlöletből szavaz...


Ezért tehát ha szavazol, akkor LMP-re vagy Jobbikra tedd. Én a Jobbikot javaslom, de nem szeretnék helyetted dönteni, tájékozódj, olvassál, gondolkodjál...

2015. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyban egyet értek az 5#-el.


De még rengeteget tudsz tájékozodni ha parlamenti közvetitést nézel. Ott mutatják meg az igazi foguk fehérjét a képviselök. Szerintem a P+ tv-t nézd vagy interneten is van követités. Bát most szünet vavy igy csak már elhangzott tudsz megnézni.


Ha érdekel mé egyéb nyugodtan rám irhatsz ha tusok segitek

2015. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, menj politikusnak, ha ennyire tudod, mi a jó az országnak. Ők is körülbelül ennyire tudják.


Azt értem, hogy téged konkrétan ezek zavarnak a leginkább. De ahhoz, hogy ne zavarjanak, ennél kicsit több kell. Amit neked ajánlgatnak, az dilettantizmus. Elmondom miért.

Közbiztonságot nem lehet csak rendőrséggel teremteni. Akkor se, ha mindenütt sok rendőr van. A rendőrségre is betörnek. A rendőrök között is vannak bűnözők, csak nem éppen téged ér atrocitás. Láthatod, sok más problémával sem tudnak mit kezdeni. Ugyanis ha nagy a tömeg, azt kell vizsgálni, mitől nagy. És az nem is rendőri munka.

Adó. Tudok én neked olyan kétkulcsos adót mondani, amitől meggebedsz, és az országnak sokkal rosszabb lesz. Nem a kétkulcsosság a bűvszó, hanem a kiszámolt egyensúly, és még néhány dolog. Azt is elárulom, nem az egykulcsosság a probléma. A baj az, hogy minden helyzetnek megvan a maga kezelési módja. Van olyan helyzet is, ahol az egykulcsosság a jó módszer. Például Luxemburgban. Nálunk minimum 3 kulcsos, de ha jobban kiszámolnám, valószínű 4 kulcsos jönne ki úgy, hogy te is megbékélj valamennyire, és mások se csapjanak agyon.


Mert ezekkel a dolgokkal nem az a probléma ám, hogy kitaláld. Hanem az, hogy bevezesd. Lehet hangoztatni, hogy "én majd megcsinálom". De kérdés, meg tudod e csinálni. Nézd a görögöket. A Siriza azt mondta év elején, ő megcsinálja. Támogatták, megszavazták, nyert, népszavaztatott, ott is nyert, most meg vesztésre áll. Az ok egyszerű. Mindig az erősebb nyer. Csak éppen az embereknél az erőbe nemcsak az izom, hanem az agy is beleszámít. Sőt, az jobban számít. Vegyük azt a példát, hogy elhiszem, te egy bokszmeccsen meg tudnál verni. De ha mindketten kihasználjuk az összes lehetőségeinket, ami eszünkbe jut, az fog történni, amit én akarok. Ebben az esetben ki nyert?

Így megy ez a politikában is. Az nem bokszmeccs, még ha sokszor annak is látszik.

2015. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, kire szavazol, az a lényeg, hogy a sorsod feletti irányítást átadd egy csapat vadidegennek. Erre megy ki a játék. Ne tedd!


https://www.youtube.com/watch?v=msJB1I_IBQw


https://www.youtube.com/watch?v=S1Gc7n-JTCY&t=21m00s


https://www.youtube.com/watch?v=x3S4Fa06SgY&t=11m54s


#1: "Most lehetnék olyan mint az iskolába jövö református pap aki minden áron meg akarja gyözni a gyerekeket hogy hozzá járjon hittan irára. De én inkább ugy teszek mint a katolikus pap hagyom hogy te válasz." - nem inkábbis fordítva működik a két társaság?

2015. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolso mivel nem ide tartozik csak példa volt irtam privátot :)
2015. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Beltazor91 ***** válasza:

ez nem egy futball csapat akit kiválasztasz végig nekik fogsz szurkolni.

Meg kell határoznod, te mit tartasz fontosnak, milyen közegbe szeretnél élni, eddig kormányok mit csináltak, ki számodra a hiteles és hozzáértő ember.


Amiket leírtál sztem a szüleid véleménye, a miérteket még nem érted. ( egyetemen sok minden megtanulsz, ott majd kialakul a saját véleményed is)

2015. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!