Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha nem lenne Magyaro...

Mi lenne, ha nem lenne Magyarországon minimálbér? Hogyan érintené ez a különböző rétegeket?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 22:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Meg úgy általában milyen hatása lenne?
2015. aug. 9. 22:02
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
A béreket a piac határozza meg, akiket manapság tényleges minimálbéren szórakoztatnak nagyon kevesen vannak.
2015. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazából én a társadalmi következményeire gondolok. Akik ma minimálbérért dolgoznak mondjuk betanított munkásként, akkor minimálbér nélkül mennyit keresnének, hogyan élnének?
2015. aug. 9. 22:22
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

képzeld el, hogy termelek almát és el tudom adni valamennyiért

ha a hasznomat úgy növelem meg hogy kevesebbet fizetek az embereimnek, akkor lehet, hogy a szomszéd gazda meg többet fizet nekik, mert még így is megéri, átmennek, nekem meg nincs munkásom


mondtam... a piac határozza meg


tudom itt abban a hitben élnek emberek, hogy a fizetéseket tudja növeli 'a kormány', csak nem akarja mert gonosz dulifulik

2015. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Még annyit sem fizetnének, amit jelenleg fizetnek.
2015. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

"tudom itt abban a hitben élnek emberek, hogy a fizetéseket tudja növeli 'a kormány', csak nem akarja mert gonosz dulifulik"


Nem akarja növelni, inkább lenyúlja a pénzt, hogy a haverok meg tudják tömni a zsebeiket.

Ennyi a történet.

2015. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a minimálbér az az összeg, amikor már gazdaságilag nem éri meg foglalkoztatni valakit, mert valószínű olyan alacsony annak a dolognak a termelékenysége, hogy egyszerűen húzza vissza a gazdaságot és sem a cégnek sem az alkalmazottnak nem jó igazából ennél kevesebbért dolgozni


ez az alkalmazottakra vonatkozik, mert lehet neked havi 20 ezer ft jövedelmed egyéni vállalkozóként, nem erről van szó

2015. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

"Nem akarja növelni, inkább lenyúlja a pénzt, hogy a haverok meg tudják tömni a zsebeiket.

Ennyi a történet."


Olyan kis vicces vagy. Csak kár hogy semmit nem tudsz a közgazdaságtanról.

2015. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

"Olyan kis vicces vagy. Csak kár hogy semmit nem tudsz a közgazdaságtanról."


Te meg kár, hogy semmit nem tudsz a magyarországi helyzetről.

2015. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A minimálbér az a minimum pénzösszeg, amit a munkáltató köteles kifizetni az alkalmazottjának egy adott időintervallumban elvégzett munkáért.


Ha ez törvényileg nem lenne előírva, akkor mindenki annyit fizetne, amennyit jónak lát, a dolgozó pedig eldönthetné, hogy annyiért elvállalja-e a dolgot.


Azonban a minimálbért nem lehet megszüntetni, ugyanis ha eltörölnék a kötelezőt, akkor annyit tekintenénk minimum jövedelemnek, amennyiért még valaki hajlandó megmozdulni. Szóval csak a törvényileg megállapított minimálbért szüntetheted meg, minimálbér mint fogalom attól még lesz. Trollolo!

2015. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!