Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a szavazók, akik még...

Azok a szavazók, akik még mindig az MSZP-vel és társaival tartanak, hogy értékelik, hogy táboruk csökken, még a régi hívek is pártolnak el tőlük?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 14:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Csak a csőlátású öregek szavaznak az MSZP-re megszokásból.
2015. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%

Szokás szerint a többi pártot ekézik, őket okolván a népszerűség csökkenéséért, miközben tűkön ülve várják hogy a következő választási kampány során ők is "zemútnyócévezhessenek" egy jóízűt.

Minden megoldás jó nekik, csak a saját pártideológiában ne kelljen hibákat keresgélni, nehogy kiderüljön, meztelen a császár.

2015. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudsz velük mit kezdeni. Nekik az mszp és a kádár-rendszer a fiatalságukat jelentette, akire mindenki szívesen emlékszik, mert ha nem volt jó, az akkor is jó volt.

És azzal akarod szembesíteni őket, hogy ami elmúlt, az elmúlt, és soha nem jön vissza többé, és kihalnak, mint a masztodonok?

Örülj neki, hogy ez történik, marha sz..r lenne, ha az mszp még mindig kormányképes lenne! ártottak már eleget!

2015. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem 8-12 év múlva nem is lesz olyan hogy MSZP..
2015. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
fideszgyűlölet
2015. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Én például semmiféle nosztalgiát nem érzek a Kádár-rendszer iránt,még kimondottan baloldali sem vagyok,kínomban mégis az MSZP-vel tartok egyenlőre. Sajnos a Fideszre és különösen a KDNP nevű képződményére allergiás vagyok,a Jobbikban pedig végképp nem tudok megbízni.Ez van.
2015. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6: Szabad kérdeznem, mik azok a dolgok, amik az MSZP-t vállalhatóva teszik, míg a Jobbikot meg nem ?
2015. aug. 20. 16:16
 8/22 anonim ***** válasza:

Válaszolok helyette kérdező (nem fogadatlan prókátorként, hanem mert így látom).


Ma az emberek úgy gondolkodnak, hogy arra szavazok, amelyiknek van esélye. Ezért a kisebb pártok nem képesek növekedni, akár jók, akár rosszak. Hasonlóan, új pártnak pedig esélye sincs. Ezért aztán az az állampolgár, aki bele akar szólni a dolgokba, ma jószerével 3-4 párt közül választhat. És elég sokan dühükben és elkeseredésükben a "legkisebb rossz" elvét vallják. Az MSZP vezetése annyira dilettáns és annyira szűk látókörű, hogy ma kétféle ember szavaz rájuk. Az egyik az érzelmi választó, akinek X tetszik. A másik az elkeseredett választó, aki kínjában szavaz így, mert a két jobboldali pártot elviselhetetlennek tartja. Az előbbiek száma talán tényleg csökken, az utóbbiaké nő.


Nem mondom, hogy ez a jó megoldás. De a gyakorlatban nehéz jobbat találni.

2015. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%
Kifelejtetted a fizetett szavazókat, akik csak érdekből szavaznak erre vagy arra a pártra, hogy némi pénzecskéhez jussanak, illetőleg megőrizzék a jó kis zsíros befolyásukat ahová az aktuális párt segítette őket.
2015. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Igazából a programjukat olvasgatva,már-már szimpatizálnék is velük,csak az a baj,hogy a program és a kormányzás, soha nem "fedi egymást".Az igazi bajom pedig,talán az általam ismert szavazóik miatt van velük.Mert ők leginkább a "cigánykérdés megoldását"várják tőlük (abba most inkább nem mennék bele,hogy ez alatt mit értenek), meg persze az EU-ból való kilépést.Én viszont minden hibája ellenére még mindig EU-párti vagyok.
2015. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!