Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan számolják Magyarországo...

Hogyan számolják Magyarországon az egy főre jutó lakásokat?

Figyelt kérdés

Jövök spanomnak egy sörrel mert elvesztettem egy fogadást ez miatt. Azt állította, hogy Magyarországon a lakosság 90%-a saját tulajdonú lakásban lakik. És tényleg, megnéztem a statisztikákat és mindenhol az van, hogy 90% saját tulajdonú lakásban lakik.


Ez a pofátlanul hazug szám hogyan jött ki? Ez még akkor sem igaz, ha beleszámolják az összes hitelre vásárolt és már elúszóban lévő lakásokat.


Vidéken biztosan más a helyzet, de ezt a számot még ott is soknak tartom, mert mennyi 8-10 vagy annál több tagú cigány család lakik egyetlen lepusztult házban?



2015. aug. 29. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg (sőt, szinte biztos) úgy számolnak inkább, hogy hány lakás van magán/egyéb tulajdonban plusz az állandó lakcíme saját/felmenői tulajdon-e. De a KSH-nak nyugodtan írhatsz emailt válaszolnak az ilyen kérdésekre.
2015. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90% szerintem valós. Az egy háztartásban élők közül az egyik a ház tulaja, akkor már 2-3-4 emberrel szaporodik az adat. Nem olyan sokan laknak állami lakásban illetve albérletben. Ha albérletben is laknak nem feltétlenül oda vannak bejelntve. 90% az 9 millió ember. 1 millióan laknak albiba vagy állami lakásban kb.
2015. aug. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!