Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te lennél Magyarország...

Spartacus96 kérdése:

Ha te lennél Magyarország miniszterelnöke akkor minn változtattnál vagy fejlesztenél?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Korrupciót nagyon visszaszorítanám, akit rajta kapnának, annak teljes vagyonelkobzás + minimum 10 év börtön. Erősen baloldali politikát vezetnék be, jövedelemarányos SZJA-val. (mondjuk fél milla fölött nagyon megadóztatnám a fizetéseket, 200 ezerig alig lenne rajta adó, a kettő között meg átmenet, kiszámolva, hogyan jön ki elegendő bevétel). Az ÁFA-t lecsökkenteném az alapvető élelmiszerek esetében is, és az alapot is 20 %-ra, hogy kevesebb csalás legyen, ezt viszont nagyon ellenőrizném, de bizonyos bevételig (virágárus kis nénikék) nem kellene ÁFA-t fizetni. A mindenféle szemét különadót, extra pótdíjakat kivezetném (a chipsadótól kezdve a telefonadótól, a szappanadón át a gyorsvonati pótjegyig).

Az állami tulajdont erősíteném, akár államosítással is, ezzel nőne az állami bevétel.

A vidéket fejleszteném, fejleszteném a tömegközlekedést, az észt mintához hasonlóan önkormányzati adókból tartatnám fenn a helyi járatokat, így több utas lenne, csökkenne a légszennyezés, a dugók, ráadásul színvonalasabb is lehetne a tömegközlekedés, hiszen olyan járatok is lehetnének olyan városrészeken vagy időpontokban, ahol most nincs elég utas, ingyen viszont lenne.

Az oktatást és az egészségügyet fejleszteném, a tanárok és az orvosok fizetését megemelném, a hálapénzt visszaszorítanám. A politikusok csak átlagbért kereshetnének, ezzel nekik is érdekükben állna növelni az ország átlagbérének színvonalát. Nem lenne ennyi kiszórt pénz hivatalnokoknak. Az iskolák központosítását elvetném, visszaadnám az iskolai autonómiát, a tanároknak teljesítményarányos bérezést vezetnék be (minden évben mérnék minden tárgyból az osztály teljesítményét, ezt az országos átlag százalékában rögzítenék, és amelyik tanárnak a diákjainál nő ez a viszonyszám, azok kereshetnének többet, szóval ha vki középiskola elején kap egy 70 %-os osztályt és csinál belőle egy 90-est, az siker, de ha valaki 140-esből 120-ast, az rosszabbul keresne), ezzel ők is nagyon is érdekeltté válnának a színvonalban.

Csökkenteném a bürokráciát, a hivatali visszaéléseket nagyon büntetném.

A bevándorlókat bizonyos számban beengedném, de amelyik bármilyen kis törvénytelenséget is elkövetne, rögtön kitoloncolnám.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bob the builder ***** válasza:
2015. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyesíràsra pòtlèkot osztogatnèk :)


No de viccet felreteve 1. Valaszoloval 90%ban egyet èrtèk.


Kivève a progressziv adozast, mert pl 10% Szia eseten a 100.000 ret kereso 10.000 ret adoZik ax 500.000ret kereso pedig. 5x annyit. Ez igy igazsagos. Àfàban ùgyis többet fog a kasszàba csengetni a tehetôsebb arànyosan a fogyasztàsàval.

2015. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1: ha a politikus bére átlagos lenne, ráadásul nem is lophatna - no korrupció -, akkor átlagon felüli képességű ember menne szerinted politikusnak? Milyen lenne a politika, az országvezetés minősége? Nem mintha most olyan nagyon jó lenne, mert csapnivaló, de az átlagos politikusi bér nem jelentene ösztönzést a politika javulására - a naiv baloldali gondolkodásnak a jellemzője, hogy nem számol az emberi tényezővel.

Szerintem se legyen korrupció, de a minőségi politikai munkát úgy kell beárazni, hogy a legalkalmasabbak, a legjobb fejek menjenek politikusnak.

2015. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a teljes oktatás politikán változtatnék, illetve visszavezetném a progresszív adózást és az ottani többletből csökkenteném az áfát
2015. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A bürokrácia a korrupció melegágya. Minden felesleges adót és kiadást törölni kell. Ezzel önmagában spórolunk, átláthatóbb lesz a pénzügyünk is, könnyebben elszámolható lesz minden. Felesleges állami intézményeket privatizálni kell (a versenyszvéra mindig jobban teljesít, és tovább csökken a korrupció vesélye), viszont az állami monopóliumokra rá kell feküdni (egészségügy, oktatás, rendőrség, közutak stb), mert azokat nem végzi el helyettünk senki.


Más specifikus problémákra (cigánykérdés, menekültügy, nyugdíjasok helyzete stb) rengeteg megoldás létezik, mindegyik más nemzetstratégiába illik bele, ezért erről nem lehet azonnal dönteni, viszont a fent említettek elég esszenciális dolgok.

2015. szept. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt tisztázzuk: nincs az a miniszterelnök, aki bármit tehetne megfelelő apparátus nélkül. Ha nem saját apparátusa van, egyszerűen nem hajtják végre amit mond, és az a legjobb eset.


Tehát az első lépés. A jelenlegi komplett szervezeti rendszert átalakítanám szép sorban, kezdve (az erő szerint) legfontosabbakkal. Eközben új törvényeket alkottatnék, amelyek megakadályozzák a régi érvényesülését, visszavetetnék az ellopott, eltulajdonított javakat jogos tulajdonosaiknak (az államnak is!), és a munkát ösztönző törvényeket alkotnék. Azonnal el kell hitetni, hogy az emberek érdekeit akarom képviselni, ezért minden uszítást, ellenségeskedést, gyűlöletkeltést szigorúan büntetnék. Ugyanis ha nem hisznek nekem az emberek, nem is fogják végrehajtani, amit kérek. Pedig az országot rendbe tenni csak ők tudják, én legfeljebb megmondhatom, mit és milyen sorrendben érdemes csinálni.

Miután így a keret és az eszköztár megvan, jöhet a többi.

Elsőnek az oktatást tenném rendbe, mert ennek a hatása érvényesül a legkésőbb. Utána az egészségügyet, mert az életminőség fontos, megfelelő nélkül még dolgozni se lehet. Ezután jönnek a munkahelyteremtő lépések, majd a jó és minőségi munkát ösztönzők (például az eredményhez illeszkedő fizetések).

Ez több évig tart, és szem előtt kell tartani, hogy csak megtermelt értékből lehet a következő lépést végrehajtani.


És még valami. Ha a miniszterelnök mögött nem a nép áll, hanem egy szűk csoport, ha a szavát nem mindenki hajtja végre, csak egy szűk csoport, akkor az a miniszterelnök csak a szűk csoport érdekeit tudja képviselni, és csak a nép ellenében. Ezért tehát mindenek feletti, és elsőrendű feladat, hogy a miniszterelnök az első perctől úgy viselkedjen, hogy a döntő többség elhiggye: az ő érdekeit és nem egy szűk csoport érdekeit képviseli. Ekkor fogják meg is tenni, amit kér. Különben soha. Katonasággal börtönt lehet kordában tartani, de munkát vezényelni nem. Azt eredményesen csak önként lehet végezni. Ezért kell a bizalom, semmi másért.

2015. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Status. Nem, nem igazságos. Nem az 500 ezret keresőkkel van a probléma, hanem aki több millió forintot keres egy hónapban. Az már nem tudja a fogyasztását növelni. Van egy bizonyos kereset ami felett már nagyon lassan nő a fogyasztás. Pontosan emiatt kell a progresszív szja. Tegyük fel Magyarországon, aki nettó 500 ezret keres annál már minimálisan fogyaszt többet aki havi 5 milliót mert meg van mindene, a maradék pénzét befektetésekbe rakja.
2015. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!