Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány helyesen járt-e el...

A kormány helyesen járt-e el a menekültek/bevándorlók esetében? A menekülteket be kell-e fogadni? Kik vagy kik állnak a dolgok hátterében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rasszista. Szüleim Magyarországon, pontosabban Székelyföldön születtek de romániában haltak meg, habár lakhelyet nem változtattak és én is híven őrzöm a rám hagyott lakásokat földeket erdörészeket és gyarapítom az utódom számára. Nem tudok lojális lenni a románokhoz, mert ők mindig csak elvettek tőlünk trianon óta és semmit nem adtak. Ha az indulatok és kedélyek fellángolnak, akkor nyilván a románok ellen fogok fegyvert, úgymint a többi székely honfitársaim. Aggódva figyelem és nem tudom felfogni, hogyan történhet meg a csonka Magyarországon, hogy bevándorlók ezrei szabadon sétafikálhatnak az utcákon, pályaudvarokon, tüntethetnek követelőzhetek. Ezeket gyüjtőtáborokban kellett volna-e eleve elhelyezni? A szomszéd népek bevándorlása okozta-e a későbbi trianoni gazságot? Úgyvélem, hogy az akkori bevándorlások az Oszmán Birodalom balkáni hadtevékenysége miatt vették kezdetüket a XIII-ik.században. Vajon a mostani bevándorlások hátterében a cionista USA és Izrael állnak-e akik felkavarták az arab világot?

#menekültek/bevándorlók
2015. szept. 2. 13:57
1 2 3
 1/30 tetro ***** válasza:
30%

"Nem vagyok rasszista. "

Van egy csomó kérdés ami úgy kezdődik. Ezután az első mondat után már tudom, hogy zsidózás, cigányozás, vagy simán etnikai alapon való megkülönböztetés jön.

Vagy ezek kombója.

A kérdésedre is válaszoljak:

- Láthatólag a kormány nem járt el jól. Igazából a Keletit megnézve könnyen rá lehet jönni, nem járt el sehogy, csak kampányolgatott egy kicsit.

- Igen, a nemzetközi szerződések szerint a háborús menekülteket be kell fogadni.

- A háttérben az ISIS áll.

2015. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

Oké, nem kritizálom a történelmi tudásod, mert Székelyföldön nem biztos, hogy ugyan úgy tanítják a tatárjárás utáni időszakot, mint itt. IV Béla, betelepített az országba jó pár nemzetet. A hiba csak ott volt, h nem egy helyre kellett volna, hanem vegyesen. A trianon nem a menekültek miatt történt meg és nem is voltak menekültek.


Szíria meg csődbe ment, lázadások törtek ki, nem ismernek el bárkit vezetőnek és ez ellen is tüntetnek és a tüntetőke is lőnek szóval elég bonyolult a helyzet. Az USA és Izrael beleavatkozása nélkül is létre jött volna ez. Túlnépesedés és millió egy oka van a bevándorlásnak. A menekültekre viszont szükségünk van, mert csökken a népességünk.

2015. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Jo iranyba kapisgalsz, de azert nem lehet ezt csak az USA nyakaba varrni. Az teny, hogy a hideghaboru lovoldozos resze az arab vilagban tortent es az is kozel van a valosaghoz, hogy az ISIS inkabb Amerika ellenes mint Europae, de ez csak egy ok es indok.


Masik ok az arab vilagon beluli szethuzas. Vannak roppant gazdag orszagok, meg buckalakok is. A gazdag arab nem kivancsi a buckalakora es ezert indultak Europa fele. Nem az oroszokhoz, nem kinaba, mert oda nem olyan konnyu bemenni ... de itt van Europa, ahol szabad mindent. Ezert jonnek.


Mehetnenek Amerikaba, de sokat kellene uszni. Mehetnenek delafrikaba, de ott a homokon kivul nincs semmi. Maradhatnanak a szomszedos gazdag orszagokban, de nem fogadjak be oket. Mehetnenek az antarktiszra, de nem szeretik a hideget. Logikus, hogy csak Europa maradt nekik.

2015. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Azt hiszem nem igazán érted mi történik.

Mielőtt összeesküvés-elméleteket gyártanál nézd meg ez az oldalt:

[link]


Háború elöl menekülnek emberek százezrei. Ezek egy része most épp Magyarországon (ne mondd a hazámra, hogy csonka, kérlek!) van. Ezeket az embereket segíteni kell. Ezt mondja a humanizmus, a liberalizmus, a kereszténység is.


Nincs olyan európai eszme ami ezeknek az embereknek a gyűlöletét követelné. Ami ezt teszi annak nincs helye köztünk.

2015. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A 14.05 re : „Ezután az első mondat után már tudom, hogy zsidózás, cigányozás, vagy simán etnikai alapon való megkülönböztetés jön.”

De nem jött semmiféle cigányozás,zsidózás csak te magadra vetted.

2015. szept. 2. 14:20
 6/30 A kérdező kommentje:

A 14.05 re : „Ezután az első mondat után már tudom, hogy zsidózás, cigányozás, vagy simán etnikai alapon való megkülönböztetés jön.”

De nem jött semmiféle cigányozás,zsidózás csak te magadra vetted.

A 14.06-ra:” A hiba csak ott volt, h nem egy helyre kellett volna, hanem vegyesen.”

Hát igen:az oláhokat Nagyszeben vidékire teleptette s ök igen elszaparodtak, nem voltak jók a határvédelemre, sőt összejátszottak a Kúnországi oláhokkal:vajon a jelenlegi menekültek nem szervezkednek-e az otthon maradt honfitársaikkal?

2015. szept. 2. 14:26
 7/30 Andizsuzsi ***** válasza:
31%
Úgy szeretem, amikor olyan emberek, akik maguk is elfogadásért küzdenek, belerúgnak a náluk is szerencsétlenebbekbe...
2015. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
A 14.15-re “ne mondd a hazámra, hogy csonka, kérlek!”Lehet hogy a te őseid ezért a konfigurációért harcoltak, de az enyémek ott nyugszanak Isonzónál s a Don kanyarnál.Nyilván hogy a többivel egyetértek ,mert mi történt volna ha az 56-osokat visszatoloncolják, a kommunisták mind megölték volna őket.
2015. szept. 2. 14:37
 9/30 A kérdező kommentje:
A 14.37-re:” Úgy szeretem, amikor olyan emberek, akik maguk is elfogadásért küzdenek, belerúgnak a náluk is szerencsétlenebbekbe...” Én azt hiszem hogy a sorstársak nem kell egymásba rúgjanak, mert nem lehet tudni ki a szerencsés s ki a szerencsétlen
2015. szept. 2. 14:43
 10/30 tetro ***** válasza:

14.26

dehogynem jött...


"bevándorlók ezrei szabadon sétafikálhatnak az utcákon, pályaudvarokon, tüntethetnek követelőzhetek"

az a problémád a bevándorlókkal, hogy sétafikálnak?


Izraeli összeesküvésről beszélni bármilyen információ nélkül, nem több mint nettó zsidózás.


Fura hogy te magadtól ezt észre sem veszed. Mert jogod van zsidózni, bevándorlózni (az anyjuk valagát sétálgatnak azok!), csak ne legyél már álszent. Rasszista vagy-e? Az vagy, hiszen hátrányosan különböztetsz meg a tiédtől eltérő etnikumokat. De nem baj ez, gondolom a környezetben a rasszista románokat is megérted...

2015. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!