Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy amit Magyarország és a kormány jelenleg csinál bevándorlás ügyben, az rossz lenne?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy így-úgy Orbán, jól lejáratja az országot, közben lop a FIDESZ két három kézzel stb.

Pedig most ha mindenki belegondolna, és félre tenné a FIDESZ elleni gyűlölködését, akkor rájönne hogy valójában a lehető legjobb az, amit jelenleg a kormány meg tud tenni értünk.

Anno mikor Orbán Viktor kijelentette, még hónapokkal ezelőtt, hogy az év végéig Magyarországra több százezer bevándorló fog érkezni, az egész baloldal meg az emberek nagy része is kinevette, hogyan beszélhet már ilyen butaságokat...

Persze azóta már ez a "jóslat" többször is valóra vált, a baloldal és az emberek bizonyos részétől viszont néma csend hallatszik.

A kerítést is milyen sokan bírálták, holott a legtöbb amit a kormány megtud tenni az állandó EU nyomás miatt, az a kerítés volt.

Vagy jöjjön mindenki ellenőrizetlenül be az országba?

Az miért lenne jobb úgy?

Nem értem amúgy az embereket, ahelyett hogy végre összefognának és arra törekednének, hogy közösen átjussunk ezen a nehézségen, nem pedig keresgélnék a szálkát a kormány szemében, mikor a sajátjukban ott van a gerenda, és ezt ők is tudják de saját maguknak sem akarják beismerni sajnos...

És mielőtt jönne az, hogy FIDESZ párti lennék, elárulom hogy 30 felett járok, de még életemben nem voltam szavazni.

eddig próbáltam távol maradni a politikától, de ebben a jelenlegi helyzetben már nem lehet nem tudomást venni az ország kormányzóiról.



2015. szept. 15. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Úgy érted miért rossz az hogy nem nyújtunk segítséget a rászorulóknak?
2015. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ma nézem egy kis BBC-t, érdekes volt a brüsszeli tudósítójuk beszámolója. Szerinte azért fújnak Magyarországra, mert eleve nem csípik a "nacionalista" magyar kormányt (így fogalmazott), pedig kerítés van Bulgária és Törökország között, meg Görögországban is, Spanyolország-Marokkó határán (már az afrikai kontinensen), stb.


Bizonytalan vagyok abban, hogy ez a helyes lépés-e jelenleg, viszont HA esetleg tényleg terrorizmus melegágyát fogják képezni a bevándorolTATOTT valamint az esetlegesen fanatizált elemek, és akkor nem hátrány, hogy nálunk ilyenek gyakorlatilag nincsenek jelen.


Az az igazság, hogy látva azt, mi folyik Szíriában (és Irakban, valamint Jemenben, Afrikáról ne is beszéljünk), nem tudok bízni abban, hogy az ide menekülők valóban tiszta szándékkal, az integráció vágyával érkeznek.

2015. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

"ahelyett hogy végre összefognának és arra törekednének, hogy közösen átjussunk ezen a nehézségen"


Igen, így kellene tenni.


A "menekültek" ereje az hogy összefognak a céljukért és tömegesen kierőszakolják amit akarnak.


A magyarok a bajban is széthúznak és ez nagyon szomorú.

2015. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Feleslegesen próbálod kiforgatni azt amit írtam, mindenki tudja hogy közel sem erről van szó.


Igen amúgy sajnos a magyarok nem túl összetartóak sajnos, viszont legalább a politikusok ne ebből akarnának hasznot kovácsolni maguknak.

Mert ahogy az elmúlt hetekben megfigyeltem, a baloldal mindent csak kritizál és bírál amit a FIDESZ tesz, pedig van sok jó is abban amit csinálnak.

2015. szept. 15. 21:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Először is nem jóslat volt, hanem 1 éve a titkosszolgálatok már jelentették, hogy nagy számban fognak érkezni az emberek.

Hát ahhoz képest, hogy egy évük volt rá felkészülni, valljuk be egyik európai kormány se állt készen erre.

Amúgy azért nem lehet összefogni, mert vannak akik segítenek és vannak akik gyűlölködnek.

Amúgy pedig el kéne végre terelni a figyelmet, hogy ne minden csak a menekültekről szóljon, hanem a többi problémáról is.

2015. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a kérdezővel, miközben sem fidesz szavazó, sem szimpatizáns nem vagyok. Amit a baloldal művel, az már egyenesen gyomorforgató, és nem értem, hogy a közvélemény miért nem látja be, hogy nem segíteni a rászorulókon, és védeni a határokat az illegális határátlépőkkel szemben, az két külön dolog.

Számomra nagyon ellentmondásos az is, hogy a menekültek sírnak a határon, hogy engedjük át őket, mert a hazájukban halál vár rájuk, miközben onnan már rég több száz kilométerre vannak.

A Nyugat viselkedését sem értem, hacsak nem arról van szó, hogy ők a "hú de nagyon humánus vagyok" szerepben akarnak tetszelegni, miközben tudják, hogy ez az út jelenleg nem járható, ezért kénytelenek bűnbakot keresni, és erre a szerepre tökéletesen kiváló az amúgy is régóta a tyúkszemükön ugráló Orbán.

2015. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

teljesen igazad van

2 pártot látok , aki a nemzet érdekeit nézi jelenleg fidesz és s jobbik.

az magyarázza " :-)", hogy jó a mértéktelen külföldi, idegen bevándorlás, aki naponta jár le az alul járókba, hogy segítsen ruhával, pénzzel, élelemmel stb...a magyar nyelvű nincsteleneknek, hajléktalanoknak ( nem bevándorlókra gondolok ). Az biztos a lakásába is beengedne párat:-). Még a háza körül is kerítés van:-), azt szónokolnak, félrebeszélnek és támadják azt aki csinál ( vagy próbál ) csinálni valamit.

vigyázni kell, mert a migránsoknál nagy az összefogás és nem hiszem hogy a barátaik vagyunk ( nézd a híreket továbbra is).üdv

2015. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nem szeretem a mostani kormányunkat, de amit a határ védelméért tesznek, az példás!

Amit meg a Gyurcsányék, attól Hunyadi János és Mátyás is foroghat a sírjában. Nekem meg a gyomrom forog tőlük.

2015. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek a kérdezővel (a nem szavazást kivéve, bár való igaz, hogy valódi beleszólást az ország dolgaiba az az egy X négyévente nem sokat jelent).
2015. szept. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit (a 4-esre), hogy nagyon szomorú, hogy 25 évvel a rendszerváltás után még mindig azt jelenti ellenzékinek lenni, hogy bármit mond is a kormány, ők annak az ellenkezőjét mondják.


Sajnos az emberek is leginkább úgy vannak vele, hogy azt nézik, ki mondta, és nem azt, hogy mit mondott.

2015. szept. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!