Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eltűnhet a trafikokból sok...

Eltűnhet a trafikokból sok ismert cigarettamárka, miután több gyár nem tudott megegyezni az állami dohányellátóval?

Figyelt kérdés

"Mint ismert, november 17-től csak az állami dohányellátó szállíthat cigarettát a trafikokba, eddig azonban két forgalmazó nem állapodott meg velük. Az index szerint a dohányellátó dobozonként 3 forintot kap a cigaretták árából, a gyártók tehát ennél nagyobb áremelésre kényszerülnek. A gyártók állítólag arra várnak, hogy az Európai Bizottság elkaszálja a törvényt, így újra bárki szállíthatna a trafikokba." Blikk

Ez nagyon jó lesz aztán megint.Sophie-t szívok,más nem jön be,nem elég hogy drága a cigi,de még azt se szívhatom amit akarok ?


2015. nov. 18. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt a környéken nincs jelentősége, mert mindenki csempészett cigit szív féláron. Az egész városrészben van 3 trafik kb.
2015. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
:D Na ez is igaz,de olyat meg nem akarok,mert nagyon rossz az íze.
2015. nov. 18. 11:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem bánom ki szállít, csak öt-hatszáznál ne legyen drágább egy doboz.
2015. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
A cigaretta méreg, igaz tudatmódosító hatása nincs, viszont a függőség amit okoz a WHO szerint a heroin függőséggel van körülbelül egy szinten. Leszokni kegyetlenül nehéz, aki egyszer a rabja lesz, az ki van szolgáltatva a dohányiparnak.. Csak azért nem megy szembe ezzel senki, mert nem mer, túl sok pénz van benne.. Fura ez a világ, ahol tönkreteheted magad dohánnyal, mérgezheted magad mértéktelen alkohol fogyasztással, de ha elszívsz egy füves cigit, akkor egyből egy bűnös drogos leszel.. -.- Én is dohányzom néha, egy rossz döntés miatt, amit 15évesen kamasz koromban követtem el, akkor szoktam rá. Életem legrosszabb döntése volt rászokni a cigire, és minden intézkedést, ami a dohányiparral szembe megy legyen az akárkitől akár a Fidesztől, akár az ellenzéktől, azt nagyra becsülöm és támogatom. Ha téged ennyire zavar hogy drágult, szívj inkább tömött cigit, harmad annyiba sem kerül, és kb 200 féle dohány van, ami 10x jobb mint amit cigiben vehetsz. Ne rinyálj inkább örülj, hogy végre valaki nem fél szembe menni a dohányiparral!
2015. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A Philip Morris és az Imperiál Tobbac nem állapodott még meg a dohány elosztóval. Ezekből a termékekből elég bőségesen betankoltak a trafikosok, szóval egy darabig még kaphatók. De nyilván fogyni fog a készlet. E két gyártó arra vár hogy elkaszálja a EU e rendelkezéseket. Persze nem biztos, hogy jól taktikáznak, mert ha átszoknak az emberek nehezen szoknak vissza. Nem kel izgulni így is bőven marad cigaretta és dohány választék amiből válogathatsz.
2015. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
"Csak azért nem megy szembe ezzel senki, mert nem mer, túl sok pénz van benne.." Ez így nem teljesen igaz. Itt az állam kaszál kegyetlenül sokat. a cigi kb 80%-a adó.
2015. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

ma 11:54

Az EU el is fogja kaszálni, mert fél kimondani az igazságot mint mindig:

A dohány egy méreg, megrövidíti a dohányzó ember életét, egy sor betegség esélyét megnöveli, és a dohányzó ember egy kiszolgáltatott ember lesz.. ki van szolgáltatva a dohány iparnak, amiben euró milliárdok forognak! Erősen függőséget okozó halált kínálnak neked évi szinten több tíz ezer forintért és nincs senki aki felemelné ez ellen a hangját..

Egyrészt politikai szempontból nagyon rizikós a dolog, mert a magas dohány függőség miatt népszerűség vesztést okozhat, ha szembe megy a kormány a dohány iparral. Gazdasági szempontból pénz kiesés. Emellett pedig a dohány ipar akaratával szembe menni lényegében öngyilkosság. Bármelyik párt ezeket vállalva mégis szembe megy vele, azt csak méltatni tudom!

2015. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

ma 12:01

Legyen is nagyon magas adó rajta, felőlem akár 1500ft fölé is mehet a cigi ára. (mondom ezt úgy, hogy régen erős dohányos voltam, és a mai napig néha cigizek)

A dohányos ember ellátása az egészségügyben kegyetlen sok pénzbe kerül egyébként. Emellett ez az egyik eszköz arra, hogy legalább egy picivel kevesebb probléma legyen az államnak a dohány ipar pusztítása..

Kegyetlen sok minimálbéres ember van, 6500ft-t fizetnek egy hónapban TB-re, ami kb a háziorvosra nem elég.. Statisztikák szerint a minimál béresek picit több mint FELE dohányos. Szerinted az a 80% adó amit a cigire kifizetnek, vissza pótolja azt a költséget, ami a dohányból eredő betegségeik gyógyítására elmegy? Segítek, a dohányból származó 80% adó amit kifizet rá még arra sem elég, hogy a többi betegségének a kezelésére elég legyen.. Még ha egészséges életet élne és amit dohány adójára költött eddig, azt az egészségügyi ellátására költené a 6000ft-s TB-je mellé, akkor talán egálban lenne a rendszer.. Akkor meg ne rinyáljon nekem senki, hogy milyen magas rajta az adó.. -.-

2015. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért az kicsit fura hogy csak a British Amercan Tobacco termékeit lehet majd árusítani az állami dohányboltokban. Nem lövök mellé ha azt mondom hogy itt egy kis susmus van a háttérben és az Unió sem fogja annyiban hagyni.
2015. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Philip Morris-t szívok és már egy hete be kellett tankolnom 15 kartonnal hogy elég legyen egy darabig. De az is röhely hogy ez nagy mennyiségnek számít ezért külön kellett blokkokat csinálni.

Nem tudom mi lesz itt...de kezdünk a szocializmusba visszatérni. Akkoriban volt hiány a boltban meg ilyen hogy megszabták hol vedd meg mennyit.

2015. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!