Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki egyet ért az Uniós...

Van aki egyet ért az Uniós kvóta rendszerrel?

Figyelt kérdés

Ha van itt ilyen, ezeket kérdezném tőle:

A legfőbb érv az szokott lenni, hogy "de hát csak 1300 emberről van szó, család egyesítéssel is alig pár ezer"

Érdekelne, hogy egyrészt ha pár 10 ezer embert szétosztanak tagállamok között a lassan 1 millióból, az mégis mit old meg?

A következő, nem gondoljátok, hogy ahogy egyre több bevándorló érkezik, a kvóta úgy fog nőni? Vagy ha a kvóta nem nő dinamikusan, akkor újból az a kérdésem, hogy mégis mit old meg?

Ha dinamikusan nő, akkor megsemmisül az egyetlen érv, amit mellette fel lehet hozni a "hát csak 1300 emberről van szó" és felmerül, hogy hol a felső határ? Gondolom ha a bevándorlás eléri a 2 millió főt, akkor már nem 1300 embert akarnak majd ide költöztetni..

A következő kérdésem mégis hogyan lehet Magyarországra költöztetni oylan embereket, akik pár hónapja még éhség sztrájkoltak, tüntettek meg hőbörögtek, hogy tovább szállítsák őket Németországba.. Ti komolyan gondoljátok, hogy ide költöztetik őket, és itt is maradnak? Vagy folyamatos rendőri felügyelet mellett fognak majd Mo-n élni? Vagy esetleg újból bevezetjük a határ ellenőrzést, hogy szűrjük hogy vissza megy e Németországba?

A következő kérdésem: Milyen jogon köteleznek egy országot arra, hogy bevándorlókat fogadjon be? A dublini szabályra lehetne hivatkozni, de amint erre hivatkozunk, ez egy mérhetetlenül álszent dolog, mivel ezek az emberek Törökországból érkeztek, ott menekült táborban laktak és ott joggal nevezhették magukat menekültnek, ezután azért indultak Európába, mert jobb életet akartak mint ami a menekült táborban Törökországban volt.. Oké megértem őket, viszont amint átlépték Európa felé a Török határt, már nem menekültek.. Arról nem is beszélve, hogy a dublini egyezmény szerint az első tagállamba lehetne visszaküldeni őket, ahol regisztrálva voltak.. Azért ne minket hibáztassanak, hogy a görögök, a macedónok, a szerbek szinte folyosót nyitottak nekik, és több tíz ezer embert egyik országban sem regisztrálták.. -.-

Ezekre valaki válaszolna nekem? Tényleg nem értem, hogyan lehet kiállni a kvóta rendszer mellett..



2015. nov. 21. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem értek egyet vele, ahogy a Fidesz népnyúzó politikájával sem.

Hoppá. Ilyenkor mi van?

2015. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Én nem értem hogy mit vergődik rajta a kormány. Ez a legigazságosabb megoldás a menekültek elosztására.

Sajnos mivel mi nem láttuk el a feladatunkat így regisztráció nélkül mindenki be lett engedve. Azokat akik nem menekültek, azokat haza kell küldeni, akik viszont menekültek el kell osztani igazságosan. Ezután meg nem kell mindenkit ész nélkül beengedni ahogy azt Orbán tette. Ennyi a megoldás. A kvótával hozzánk jönne pár ezer ember, a letelepedési kötvénnyel hányan is jönnek évente? Azért nem gyűjtenek aláírást?

2015. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 12:23

És ezzel melyik kérdésre válaszoltál? Magyarázod hogy fú milyen jó meg milyen igazságos, de a felmerülő kérdésekből mindet elkerülöd, helyette inkább szidod egy picit Orbánt XD grat :D engem nem érdekel, hogy a kormány ellenzi-e, vagy támogatja, tudod én nem a pártok véleménye alapján alkotok véleményt, egész egyszerűen a kvóta rendszerrel kapcsolatban felmerültek bennem ezek a kérdések, és ugyan ezt kérdezném akkor is, ha a kormány egyet értene a kvóta rendszerrel, sőt akkor is ha az ellenzék nem értene vele egyet.. Esetleg a kérdések közül valamelyiket meg tudnád válaszolni, ha ennyire mellette vagy és ennyire igazságosnak tartod?

2015. nov. 21. 13:02
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nem értek egyet vele, ahogy a Fidesz népnyúzó politikájával sem.

Hoppá. Ilyenkor mi van?"


Mi lenne? Szerintem semmi nincs ilyenkor, én sem értek egyet a Fidesz népnyúzó politikájával, ez nem is tudom hogy jött ide, én az Uniós kvóta rendszerről kérdeztem, nem értem hogy jön ide az, hogy a Fidesznek mi erről az álláspontja.. Attól még, hogy valamivel kapcsoltban RÉSZBEN egyet értek a Fidesz véleményével, még nem támogatom a Fideszt..


Úgy látom az elmúlt pár kormányzás nagyon tönkre tette az emberek gondolkozását, az a legfőbb probléma, hogy már nagyon rég óta Mo-n az ellenzék azt jelenti, hogy ellenez mindent amit a kormánypárt mond :D és bárki picit is egyet ért a kormány egyik intézkedésével, akkor már rögtön felmerül, hogy kormány párti.. Ezektől tekintsünk most el, és úgy beszéljük erről hogy értelmes e szerintetek a kvóta rendszer..

2015. nov. 21. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A felvetett kérdések jogosak, engem is érdekelne ezekre a válasz, mert enélkül semmit nem ér a kvóta rendszer akár milyen igazságos is lenne..


A második válaszolónak mondanám, hogy szerintem a világ béke is egy nagyon igazságos megoldás lenne, de ugyan az a bajom vele, mint a kvóta rendszerrel, hogyan éred el, és hogyan tartod fenn??


Ui a kvóta rendszernél: ha a tagállamokba szétosztasz pár ezer embert, azzal hogyan éred el, hogy németországot ne terhelje egyre nagyobb migrációs nyomás? Mire az első kvóta szerinti pár ezer embert szétosztod, a szétosztott emberek többszöröse érkezik németországba.. és hol a határ?

És hogy tartod fenn? Ki fogja ellenőrizni, hogy ezek az emberek az adott országban maradjanak és ne menjenek vissza németországba vagy oda ahol szerintük jobb az élet?

Ezek megválaszolása nélkül nem ér többet a kvóta rendszer ötlete, mintha azt mondanám, hogy szerintem legyen világbéke, mert az igazságos lenne!

2015. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Szopjanak csak vele a németek, ők hívták meg őket, na meg azok akik nem védik a határaikat.

Egy füstösképű is pont egyel lenne több annál mint ahánynak jönnie kéne Magyarországra.

2015. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értek vele egyet.


De az olyanokhoz odaköltöztethetik őket mint a 41-es versenyző. :)

2015. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sakkozni tudó ember egyetérthet vele.


Kérdezed, hogy hogyan tartanák másutt az áttelepítetteket.

Szerintem köteleznék az új lakóhelyükön, hogy minimum ugyanannyi pénzt kapjanak, mint amennyit ott kaptak volna, ahonnan áttelepítették őket. Szóval, hogy nekik ne legyen "áldozat", ők megkapják ugyanazt, amire számítottak. Vagy többet. Hogy örüljenek, hiszen úgy néz ki, az a lényeg, kielégíteni minden kívánságukat.


Nem fog az se számítani, hogy az új hely lakosai sokkal kevesebbel be kell, hogy érjék, ők ebben a játékban csak a betelepítettek javára szolgáló hitelfelvevőként szerepelnek.


Az is egy nagy humbug, hogy a menekülteknek mindent meg kell adni. Háborús övezet, meg anyámkínnya; a fél világon átutaztatva onnan.

2015. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!