Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan a jobboldal lesz a...

Lassan a jobboldal lesz a liberálisabb?

Figyelt kérdés
Úgy érzem baloldali ismerőseim egyáltalán nem tűrik az ellentétes véleményt, sőt nagyon hamar megkaphatod a fideszbérenc és a "kormány propagandát fújod" stigmákat, pedig totál nem érzem magam politikailag elkötelezettnek. Na jó, ezek után baloldaliként nem szívesen vállalnék velük véleményközösséget. Szóval ha jobboldaliként én elfogadom, hogy másnak más a véleménye (baloldaliaknak), viszont ők nem, akkor most én vagyok a liberális?
2015. dec. 21. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Csürd, csavard csak az általánositásaidat. Te nem vagy liberális. Te olyan jolmegmagyarázom vagy.
2015. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nyugodtan mutass egy baloldali közéleti szereplőt, aki értelmesen szólt hozzá az ákos vitához, és nem csúsztatott, hogy az eredeti értékrendbe be tudja gyömöszölni


hogyan lett abból, hogy „Ezt ma tilos kimondani. Egy olyan szabad világban élünk, amelyben egyszerűen képtelenség a dolgokat a nevükön nevezni." De azonnal ki is jelenti: "Velem egyáltalán nem kell egyetérteni”.


az, hogy ákos és a jobboldal nőgyűlölő értékrendjét rákényszeríti másokra?

és ha ezt meg mered kérdezni akkor a kormány propagandáját fújod


fenntartom álláspontomat

2015. dec. 21. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Igen, nagyon elfogadjátok. Főleg, amikor ballibsibolsi, hazaáruló, idegenszívű, sátánlelkű, zsidócigány illumináti emútnyócév lesz mindenki, aki nem ért egyet veletek.
2015. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon nincsen jobb meg baloldal semmilyen szinten. És liberálisaink sincsenek. Én liberális vagyok, és nem nagyon találtam még öt embernél nagyobb csoportosulást, amit liberálisnak neveznék. Szóval az egyik nemlétező oldalra jobban jellemző, egy egyik oldalra sem jellemző eszme, mint a másik nem létező oldalra?

whatever man...

2015. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szeretném érteni amit mondasz, de már ott elakadtam, hogy "ti"? Kik vagyunk mi? Mert én ilyennel soha nem illettem senkit. Ha mondok valamit általában alá is támasztom.
2015. dec. 21. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Jól látod. Azok a jelzők amiket a baloldaliak rásütnek a jobboldaliakra (kirekesztő, más véleményét figyelmen kívül hagyó, gyülölködő, provokáló stb...) na szóval ezek pont, hogy róluk mondhatók el. Tipikus.
2015. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző, a baloldalnak jellegzetessége, hogy minden hibáját másokra lőcsöli.


Az un. jobboldal - mert szerintem is csak a szóhasználat a jobboldal - egyre inkább normálisabbnak tűnik, mint liberálisabbnak - a liberalizmusnak is van normális részhalmaza -, a szóhasználat szerinti baloldal pedig egyre inkább elfajzottnak tűnik számomra.

2015. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egy normális liberális értékrend mindkét oldalon jelen lehetne- van egy olyan érzésem hogy direkt mocskolják be ezt szót és fedik el valódi jelentését egyes álbalodali erők--
2015. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a jobboldal is sokszor aggályos, de igen, a baloldal nálunk a közéleti szereplők tekintetében is és gyakran a magánembereknél is hatalmas többségben gáz. tényleg nem tűrik az ellenvéleményt, nagyon uncsi már a rendszerváltás óta menő zsidó érvekkel való vagdalkozás, meg hogy mindegyik hirtelen átmegy elnyomott melegbe, zsidóba, romába, ha érvelni kell, de nagy eséllyel nem birna pl. egy romatelepen élni tul sokáig, emellett végtelenül és sokkal inkább előitéletesek és ellentmondást nem tűrőek tudnak lenni, csak ők nem a zsidóval és melleggel, hanem más embercsoportokkal, emberekkel, életfelfogásokkal szemben. nem , nem általánositok, csak igen gyakori tapasztalatom. plusz szeretnek rosszmájuan fröcsögni. a kivétel erősiti ugye a szabályt, ergo ha látnak egy szépen élő romát , akkor az nagyobb érv a szemükben, mintha találsz 50 bűnöző életűt. nem értem, miért nem lehet elfogadni , hogy statisztikailag nagy arányban problémásak, és ettől még én nem vagyok előitéletes, ha megismerek egy romát. és ha már csak a hülye tehetségkutatókból vagy a roma klasszikus, jazz és népzenészekből indulsz ki, akik nagyon is el vannak ismerve és sikeresek nálunk, akkor már élből bukik, hogy a magyarok milyen előitéletesek lennének. nem értem továbbá a kollektiv felelőség és bűntudat fogalmát, hogy én egy másik világban , más viszonyok között élt rég nem élő emberek háborús vagy politikai bűneiért miért lennék felelős. azt sem, hogy a zsidók meghurcolása miért nagyobb bűn és örök téma, amikor ezer másik eset volt a történelemben is és a 20. századi történelemben is. lehet globalista és nmezeti világban és kulturában is gondolkodni, miért baj az , ha valaki nemzeti érzelmű. miért megy a duma örökösen, hogy rettegni kell a Jobbiktől és pár éve a gárdától, amikor senkit nem fenyeget perpillanat az elgázositás veszélye..és miért elhallgatott titok, hogy ha jobban utánnézek, csomó nyomát lelem annak hogy a gárda egy polgárőrséghez hasonlito önkéntes alapú szerveződés volt, ami nme egyszer segitett bajban (csak épp nem kisebbségben lévő ) embereken. miért kell rögtön ugrani és bocsánatot kérni egy utcán buta emberek által megsértett rabbinak (vezető politikusként), ahhoz , hogy ne bélyegezék antiszemitának, miközben ha egy református pappal történik, senkit nem sért politikai és közéleti sikon. és ha ugrasz is, akkor is lesz egy hét mulva indok arra, hogy szemét antiszemita politikus legyél. hogy hogy veszi magának egy civil (pl. az Amerikai népszavánál irogató ujságiró vagy egy művészember - pl. Schiff András, Fischer Iván), hogy beleugasson és észt osszon számonkérő hangnemben pl. egy köztársasági elnöknek vagy vezető politikusnak (szidni , kritizálni és nem szeretni természetesen lehet, de mondjuk a hangnem és a konkrét probléma, ami miatt kritizálom, az legyen már valós ..). hogy miért nem szégyellli magát egy filozófus vagy rádiós ( Heller Ágnes, Bolgár György) vagy egy liberális kezdő vagy amatőr filmrendező , hogy éget , lejárat minket külföldön és torz képet fest a sajtóban és a médiában a nálunk zajló eseményekről is, az átlagemberről is és gyakran meg nem érdemelten az általa rühellt politikai oldalról és politikusainkról. és hogy miért tagadjai s ezt akár utólag, amikor a nyoma ott van a neten meg a youtube-on. hogy hogy állhat egy katyvaszos, baloldalinak és liberálisnak nevezett oldalon pl. egy nyugdijas nagymami, aki amugy nem is melegpárti, mert nem is érdekli a téma vagy nem is szimpatizál velük belül. hogy az elmult, az szdsz bűneit , amik ugyanugy megtörtént események, mint a fidesz okozta problémás politikai lépések, egyesek el is felejtették vagy szemet hunynak fölötte.
2015. dec. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

A jobboldal egyre szélsőségesebb irányba tolódik. Kezd kialakulni a mai jobboldali antidemokratikus illiberális korrupt urambátyám mutyihatalom és a szélsőjobb az alig burkolt újfasiszták közötti összekacsintás.

2015. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!