Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem akarnak...

A magyarok miért nem akarnak egy fejlett társadalomban élni?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 26. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Oké legyen 0% adó 200 ezer alatt, de akkor aki nem fizet adót, annak ne járjon egészségügy, csak ha biztosítást köt külön, ne járhasson állami iskolába a gyereke, ne kapjon gyógyszer támogatást, se semmilyen családi támogatást, ne járhasson a gyereke ingyen felsőoktatásba, ne kapjon nyugdíjat, tegyen félre magának pénzt stb. Vagy ha én 170ezret keresek alapból, de elérem a 300ezret mert majd minden nap túlórázok, akkor az a munkám amit a 200ezer ft után túlóráztam az kevésbé becsületes munka? Vagy más milyen jogon élősködik abból, hogy én másfélszer annyit dolgozok mint ő? Értem én a szándékot meg h sok mknimáébéres stb. Van, de az h én így is 5x annyit adózok mint egy minimálbéres, és sok száz ezer közmunkás bérét is a mi adónöból fizetik, emellett még ha a 200fölé túlórázok, azért meg külön büntetést érdemlek másokhoz képest??
2015. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

a vanholnap a demagóg egyik szinonimája

napok óta veszekedünk róla egyébként, hogy ááá dehogy akarja a baloldal lehúzni a kicsit is jól keresőket, mert majd az adósáv 10 meg 20 milliónál lesz

aztán tessék lássék... na kit talált meg a nagy újraelosztás? na kit?!


bruttó 500 ezer meg 1 milliósok a patásördögök

tudod kik keresnek ennyit? a multiknál a sokéves tapasztalattal rendelkező nyelveket beszélő szakemberek, fizetésből élők, akik nem mellesleg azon dolgoznak, hogy a 85%nak legyen munkája

meg kell magyarázni miért ne üldözzük el őket?


az igazán gazdagokat kicsit sem érinti a SZJA, akiket ezzel le lehet húzni azok a fizetésből élő emberek

2015. dec. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Földünkön a legfejlettebb államokban többkulcsos az adó. A szolidaritás tette őket fejletté, amit a jobb helyzetben lévők tanúsítottak az elesettek felé. A hónuk alá nyúltak és felkarolták őket, felhúzták őket a saját szintjükre és most együtt élnek a megteremtett jólétben.

Ezzel szemben a primitívebb országokban az előnyös helyzetben lévők rugdosták az alattuk lévőket és örültek a szenvedéseiknek.


Mindenki eldöntheti, hogy melyik tömbhöz akar tartozni.

2015. dec. 26. 16:43
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

ma 16:43


Igen, az általad sztárolt nagyon fejlett országokban alacsonyak az adók, több adósáv van, jók a keresetek és mindenki rendezi a saját dolgát, aki egyetemre akarja járatni a gyerekét félre tesz, vagy a gyerek ösztöndíjat szerez ha elég okos, ha megbetegszik fizeti a költségét, amire a biztosítása Már nem elég, ha kell eladja a házát stb.. lehet alacsony adó is, kisebb újra osztó rendszerrel, de olyat hol találsz, amelyik országnak ennyi erőforrása van mint nekünk, alacsonyak az adók és mellé minden ingyen van?

2015. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4


Te nagyon el vagy tévedve. Nálunk alacsonyak az adók, minden ingyen van és minden egy nagy, csodálatos Varázsvilág?

2015. dec. 26. 16:58
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Értelmezd már amit irtam ember!

Mondom az ilyen helyzetű ország 2 közül választhat:

Magas adó és szociális ellátórendszer, ingyen óvoda óvodai pszichológus ingyen suli, mindenkinek ugyan az az egészségügyi ellátás, szociális támogatások hada stb


VAGY


Alacsony adó, kisebb vagyon újra osztás, és ha megbetegszel de gagyi biztosításod van eladod a házad, ha a gyereked okos akkor vagy 10 évet spórolsz vagy a legjobb lesz és talán kap ösztöndíjat az egyetemre, ha az ovis gyereked furán viselkedik magán tanácsadásra mész..


Válassz melyik tetszik, de az ingyen van sok dolog és mellé alacsony az adó olyan nem létezik, hacsak nem szerzel egy amcsi méretű hadsereget, hogy mi is beszálljunk a fegyverlobbi + lebombázom a kormányod ha van olajad és nem adod ócsóért féle nyugati fejlett világba:)

2015. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%

# 4/5 Időpont ma 16:51


Javasolnám szétnézni a skandináv térségben.


# 2/5 Időpont ma 16:41


"a vanholnap a demagóg egyik szinonimája

napok óta veszekedünk róla egyébként, hogy ááá dehogy akarja a baloldal lehúzni a kicsit is jól keresőket, mert majd az adósáv 10 meg 20 milliónál lesz

aztán tessék lássék... na kit talált meg a nagy újraelosztás? na kit?!"


A vanholnap mióta bármely jelentős párt programja te barom? :-D Komolyan. Ennyi erővel valami zughonlapra felteszem, hogy a fidesz 99%-os adót akar. Azt is beszopod? Idióta.

2015. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Ne büntessük már azt, aki többet dolgozik!

Végre van miért dolgozni és valahova fejlődni!

Miért túlórázzak napi 3-4 órát, ha egyazegyben elviszi az adó az egészet!

Nem kell tiltakozni, ha feljebb akarnak rakni a szamárlétrán, mert magasabb beosztásban kevesebbet keresnék az adók miatt.

Ha meg senki nem adózik, akkor mindenért fizetni kell, mint pl. az USA-ban.

2015. dec. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

"Végre van miért dolgozni és valahova fejlődni!"


Atyaég...

2015. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 8/9 Időpont ma 17:17


Látom te sem tudod mit jelent a progresszív adózás... miért is tudnád? Hova gondoltam. :-D

2015. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!