Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi a legrégebbi emléke...

Kinek mi a legrégebbi emléke arról, amikor a kormány meg jogvédők elkezdtek kampányolni a cigányok mellett és elítélni a magyarokat mert előítéletesek? (persze totál alaptalanul)

Figyelt kérdés

Én gyerekként láttam egy hírt nagyon rég a TV-ben amikor egy rendőr egy azt hiszem tolvaj vagy rabló cigányt elkapott a földre leterített szabályosan, a cigány pedig meghalt mert szívrohama volt valami betegsége miatt vagy mi.


a rendőrt jól meghurcolták, nem tudom, hogy mi lett a vége, de az tuti, hogy az emberek közül nagyon sokan felhördültek, hogy rendőri tulkapás meg rasszizmus, stb.


2010. márc. 24. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Már bocs a kérdésednek és a kis sztorid mi kööze egymáshoz?
2010. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem ez a legrégebbi emlékem a kérdéssel kapcs. nem világos?
2010. márc. 24. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Én lázadó tinédzserkoromban (kb. 10-13 éve) gyakran jártam ki Miép-rendezvényekre (de most nem vagyok Jobbikos), és már akkoriban is erősen haragudtak azokra, akik valakiről csúnyán beszéltek, és esetleg hozzá merték tenni azt is, hogy az illető milyen származású...


Bár akkoriban a Miép csak egy gyenge kis pártocska volt, tehát nem is volt ekkora "divat" hangosan cigányozni-zsidózni...


Úgy gondolom, a rendszerváltás óta van nálunk ennyi jogvédő, de a helyzet az utóbbi években durvult el teljesen, amióta romlott a közbiztonság, egyre nagyobb a munkanélküliség, és emiatt az emberek is hangosabban kiabálnak, ha valami sérelem éri őket.


Az egyre durvább jogvédő törvényekért egyértelműen az SZDSZ-t teszem felelőssé, akik nagy igyekezetükben szó szerint maguk csináltak bűnözőt egyes etnikai csoportokból. (Hiszen miért ne lopna az, akinek törvény szerint is szabad?)


A szocializmusban, a rendszer sok hibája ellenére egy erős kezű rendőrségünk volt, ráadásul mindenkinek ajánlott volt dolgozni is. Anyukám elbeszélései alapján akkoriban segély is csak akkor járt, ha dolgozott valaki. Ha mást nem is, ezt biztosan visszahoznám a régi időkből.

2010. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!