Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne a baloldal eszménye?

Ez lenne a baloldal eszménye?

Figyelt kérdés
Kitalálják, hogy hogyan lenne humánus meg hipi-szupi haladó meg liberális minden, amikor a megvalósításra kerül a sor, akkor rákényszerítik valakikre a számlát meg a "társadalmi kötelességet".
2015. dec. 30. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondanál példákat?
2015. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

általános jelenség


öntsük a pénzt az EÜ-be az oktatásba mert az kell az jó

és közben ne stadionozzunk, mert nem érdemlik meg


kérdem én kik termelték meg azt az adót?! akik miatt annyira sokba kerül az eü meg az oktatás, mert borzasztó ráfizetősek generációk óta a tanult emberekre?!

2015. dec. 30. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdező milyen konkrét elképzelés/intézkedés folytán írta ki a kérdést. Válaszként emiatt csupán annyit tudok írni, hogy az extrém nagy jövedelembeli és vagyon különbségek a társadalom minden tagját hátrányosan érintik (ez a baloldali eszmény is). A mindenkori kormánynak egyik oldalról ezt kell(ene) figyelembe vennie a másik oldalról pedig azt, hogy senki ne legyen túladóztatva, így maradjon motivációja a további munkavégzéshez és alkotáshoz. Ennek a kényes egyensúlynak a fenntartása a gazdaságpolitikusok feladata.
2015. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

általános jelenség


öntsük a pénzt az EÜ-be az oktatásba mert az kell az jó

és közben ne stadionozzunk, mert nem érdemlik meg


kérdem én kik termelték meg azt az adót?! akik miatt annyira sokba kerül az eü meg az oktatás, mert borzasztó ráfizetősek generációk óta a tanult emberekre?!


Ezt a kommentet most vettem észre. Az államnak természetesen szüksége van hasznot termelő infrastruktúrális beruházásokra, építkezésekre. A probléma akkor van, ha nem jó a sorrend (Pl. Stadionépítések és futballkultúra erőltetése egy elöregedő társadalomban, kb. 2500 főnyi NB I-es forduló nézőszámok mellett). Helyette számtalan sokkal sürgősebb beruházási feladatok is akadnak, melyek hasznot is termelnek (pl. lakások/házak hőszigetelése állami támogatással). Az építőiparra ugyanúgy kedvező hatással vannak, mint a stadionépítések, 'csak' gazdaságosak és egyben megtérülőek is. Az EÜ költségvetésébenben nekem az nem tetszik, hogy soha senki sem számolta ki, hogy mekkora költségvetési vonzata van Magyarországon egy jól működő egészségügyi rendszernek, mindig csak a megszorítások. Az oktatásra viszont szintén kell plusz forrás, mert végülis az is egy megtérülő befektetés, hiszen sajnos Magyarországon még mindig sok a képzetlen munkavállaló.

2015. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem kell úgy beszélni, mintha ezek amúgy ne mennének párhuzamosan... nem csak stadionok épülnek
2015. dec. 30. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a stadionokkal az a bajom,hogy nagyon úgy tűnik, nincs rá tömegigény.A nézőszámok nem indokolják a beleöntött milliárdokat,viszont ha üresen állnak,a fenntartásukra,állagmegőrzésükre,őrzésükre,akkor is költeni kell,nem keveset.Arról nem beszélve,hogy EÜ.-re,tisztességes orvosi ellátásra bárkinek,bármikor szüksége lehet,tehát közérdek a müködtetése.A futballról, stadionokról,azért ez nem mondható el.
2015. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem kell úgy beszélni, mintha ezek amúgy ne mennének párhuzamosan... nem csak stadionok épülnek"


Csak az a baj, hogy amikor nem stadionok épülnek, általában az építkezés mellett szoktam látni egy nagy táblát Európai Uniós zászlóval..... 1 modern stadionnál többre Magyarországon nincsen szükség, semmi nem indokolja. Jó utakra, felszerelt kórházakra, és versenyképes modern oktatásra viszont igen. Ezért kellene mérlegelnie a hatalomnak.

2015. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!