Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van ez az ingyen jogsi...

Hogy van ez az ingyen jogsi dolog?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2016. jan. 2. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az az "ingyen jogsi"?


Ingyen semmi sincs! Ha -pénzért- elvégzed a tanfolyamot, levizsgázol, akkor az ELSŐ jogosítvány kiállításáért nem kell illetéket fizetned!

2016. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oktatói órák száma + vizsgadíj + orvosi igazolás díj + elsősegély vizsga díj + kötelező elsősegély tanfolyam díj + kötelező KRESZ tanfolyam díj + KRESZ vizsga díj ~~~ 180 ezer forint. És akkor mindenből elsőre átmentél és nem vezettél plusz órákat.


Ingyenes 3 esetben:

1) diákoknak az önkormányzat fizeti (helyben kell érdeklődni)

2) munkanélkülieknek néha (jó ritkán) a vezetési órákat és az első vizsgát támogatják, ha megvan a többi papír.

3) közegeknek (pl: katonák) munkahelyi oktatás keretében megoldják költségek nélkül.

2016. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mégis melyik? Van a normál jogsi amit fent leírtak vagy a C+E kategória kamionozni.

Utóbbira jelentkezni kell, ha felvesznek megcsinálod és munkát adnak a Waberers-nél. Ha az előbbire gondoltál, már kétszer is leírták.

2016. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én diák vagyok és AM kategóriás jogosítványt szeretnék .Az Indexen olvastam egy cikket miszerint az első jogsi ingyenes. Azt akartam megtudakolni , hogy mi benne az ingyenes,s így mennyivel kel kevesebbet fizetni.
2016. jan. 2. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak annyiról van szó, hogy a jogosítványt ingyenesen állítják ki, hogyha sikerült a vizsga.
2016. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez kb. hány ft?
2016. jan. 2. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok rákeresni, de úgy emlékszem legutóbb 4000Ft-ba került a megújítás, tehát ennyit spórolnak majd neked.
2016. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A jogsi? Változó. Nálunk 120-130 ezer forintért már meg lehet csinálni, de nem messze tőlünk városban már 150-160-ért volt.
2016. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!