Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az Ifjúsági...

Mi a véleményetek az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség ötleteiről?

Figyelt kérdés

Az IKSZ Benda Józsefet hívja a vitára, akinek "A szakadék szélén" című könyvéből ajánlanak megoldásokat a drasztikus népességfogyásra:


- az állam járuljon hozzá a párkeresés költségeihez is,


- támogassa a válságba került házasságok terápiás kezelését,

hirdetés


- a média erejét felhasználva készüljenek népszerűsítő kampányok a családos lét szépségeinek hangsúlyozására,


- 30 év felett vezessék be a szingliadót,


- ne szerezhessen állami szférában vezető pozíciót az a nő, akinek nincs legalább 3 gyermeke,


- a fiatalok nyújtsanak önkéntes segítséget a nagycsaládosoknak terheik és örömeik egy részének átvállalásával.


(Forrás: [link] )


2016. jan. 7. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Mindig is vallásellenes voltam.

Ettől csak még inkább az lettem.

2016. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Látom hogy mire megy ki a játék (és a családok támogatása igenisfontos), de azért na...


" a média erejét felhasználva készüljenek népszerűsítő kampányok a családos lét szépségeinek hangsúlyozására,"


Ezzel az eggyel mondjuk nincs bajom. Inkább ezt látom a TV-ben, mint hogy melyik celebnek látszódott ki a mellbimbója...

2016. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"- az állam járuljon hozzá a párkeresés költségeihez is,"


Ezt nem értem, itt mire gondolsz konkrétan? A randevú után benyújtani az állam felé a számlát? Volt két kóla, három feles, egy diszkóbelépő meg egy csomag óvszer?


"- támogassa a válságba került házasságok terápiás kezelését,"


Ez nem rossz ötlet, támogassa.


"- a média erejét felhasználva készüljenek népszerűsítő kampányok a családos lét szépségeinek hangsúlyozására,"


Ennek nem látom értelmét. Az emberek nem azért nem házasodnak és nem alapítanak családot, mert nem tudják elképzelni, mennyire jó lehet. A gazdasági/egzisztenciális okokon egy propagandafilm sem fog segíteni.


"- 30 év felett vezessék be a szingliadót,"


Tehát az ne számítson, hogy az egyén mit akar, mit tervez a saját életével. A látszatházasság, amelyik az adó elkerülésére irányul, milyen problémát old meg? És mi van a gyerekekkel? Gyermektelenségi büntetőadó is lesz? Ez nonszensz.


"- ne szerezhessen állami szférában vezető pozíciót az a nő, akinek nincs legalább 3 gyermeke,"


Mert a három gyerek megléte ugyanolyan fontos, mint a szakképzettség, a hozzáértés, a felkészültség? Ezt nem gondolhatod komolyan.


"- a fiatalok nyújtsanak önkéntes segítséget a nagycsaládosoknak terheik és örömeik egy részének átvállalásával."


Te is csak a nagycsaládosokkal törődsz. Ki foglalkozik az egy- és kétgyerekesekkel?

2016. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nemzeti_Harcos ***** válasza:
0%

Ez egy nagyon nagy hülyeség! Szerintem a fiatalokat a nacionalizmusra, nemzetiességre és hazaszeretetre kellene átnevelni! Mégpedig átnevelő munkatáborokban! De ezekben a kérdésekben már leírtam az ötleteimet és ideológiáimat!

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7121..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7100..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__7132..

2016. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én pedig már korábban is megírtam

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__7..

# 18/34 Időpont 2015-08-13 03:07

2016. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

* megírtam, hogy mit gondolok az világodról.


A kérdésre visszatérve, hát legalább biztos talajon van a KDNP utánpótlása, legalább nem fogunk unatkozni még pár évtizedig.

2016. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"- az állam járuljon hozzá a párkeresés költségeihez is"


Tehát fizeti helyettem a csaj whiskey-kóláját a diszkóban?


"- támogassa a válságba került házasságok terápiás kezelését"


Ehh, ez annyira nem rossz ötlet, bár más, fontosabb dolog van száz meg ezer, amire költeni kéne.


"- a média erejét felhasználva készüljenek népszerűsítő kampányok a családos lét szépségeinek hangsúlyozására"


Persze, mert aki még (vagy egyáltalán) nem akar családot az megnéz egy IKSZ-es reklámot, elgondolkozik, majd azt mondja "Na jó, szerzek egy asszonyt/férfit, aztán bszok egy gyereket!".


"- 30 év felett vezessék be a szingliadót"


Mert a 30 év feletti szinglik nem fognak tömegesen kivándorolni, ha még egy adót rájuk bsznak a semmire.



"- ne szerezhessen állami szférában vezető pozíciót az a nő, akinek nincs legalább 3 gyermeke"


Szerintem meg ne szerezhessen állami szférában még takarítói pozíciót se, aki leragadt a középkorban.



"- a fiatalok nyújtsanak önkéntes segítséget a nagycsaládosoknak terheik és örömeik egy részének átvállalásával. "


Ha jó nő az asszony, végülis átvállalhatom a férj kötelezettségét, megdugom az asszonyt. Ennél többet ne várjon el tőlem senki. Nem fogom mások családi életét segíteni, saját család alapításra sincs pénzem.



Mindent megtennének a növekedő népességért, csak épp az életszínvonalat nem emelnék. Okos, értelmes bagázs. Először a KDNP, most ezek. Ezek után még magyarázzátok hogy kell vallás a politikába. Középkor 2.0

2016. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, de akkor már a határokat is zárjuk le, nehogy a sok ballibsi, gyerektelen, 30 év feletti démonfattyú elmeneküljön az országból.

Bezárjuk őket egy földalatti betonbunkerbe és kiütjük belőlük a gyúrcsánykottákat.

2016. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ez egy nagyon nagy hülyeség! Szerintem a fiatalokat a nacionalizmusra, nemzetiességre és hazaszeretetre kellene átnevelni! Mégpedig átnevelő munkatáborokban!"


Kim Dzsongun Észak-Koreában könnyezne a meghatottságtól, ha ezt hallaná. Igazból csak a nacionalizmust kéne átcserélni kommunizmusra, ami csak tollvonás, a munkatáborok meg működnek szépen! :D

Légyszi, ne égesd le a nemzeti oldalt ilyen szöveggel, mert egy normális, hazáját szerető ember nem gondolkodik így.


A kérdésre válaszolva, tény, hogy támogatni kell a gyerekek születését, de ezeknek a javaslatok többsége csak a mennyiségre menne, a minőségre nem. Szerintem kényszer helyett inkább azt kellene elérni, hogy a fiataloknak maguk legyen kedvük családot alapítani és gyerekeket vállalni, ne adókkal legyenek erre kényszerítve. Persze, ez nehezebb... És mélyen sajnálom, hogy egy magát kereszténynek valló párt csak ilyen javaslatra képes, és ezek miatt a nem hívők összemossák a vallást és a kereszténységet ezekkel az álkeresztény pártokkal.

2016. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!