Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jobban élünk mint...

Szerintetek jobban élünk mint 20 éve vagy rosszabbul, esetleg ugyan úgy?

Figyelt kérdés

Nézd az átlagos nettó reálkereseteket!


[link]


De ezek az adatok 2007 esek azóta meg bőven romlott a helyzet!


2010. márc. 27. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Van aki jobban, van aki rosszabbul és van aki ugyanúgy.
2010. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az életkörülmények javulását nem lehet az egyénekben mérni, csak a társadalom átlagát lehet reálisnak tekinteni.

De még az sem teljesen pontos, hisz ha egy nagyon szűk réteg nagyon jól él, az húzza az átlagot, de a többség még élhet nagyon rosszul! Viszont a számok nem hazudnak,az az, az átlag reálkeresetek még a 1990 es szintet sem érik el.

2010. márc. 27. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Én rosszabbul. Mg dolgozóként kezdtem akkor lepusztították a mezőgazdaságot. Váltottam átképzésben asztalosra, erre jött a kika a praktiker a tesco ma már el sem tudok adni semmit a legutóbbi megrendelőm ajtót akart azt kellett mondanom menj át szolnokra a praktikerbe és vedd meg.

Az anyaghoz többért jutnék hozzá mint amennyiért ők készen árulják.

2010. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyet értek. Az utóbbihoz meg anynit fűznék hozzá hogy éppen a napokban írta valaki egy más témájú kérdésnél, hogy - azt hiszem - egy ismerőse asztalosként hülyére keresi magát, és ha tehetné, a gyerekeit is arra venné rá, hogy asztalosnak menjenek...
2010. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó hogy betetted ezt a számsort, a kérdéstől függetlenül is érdekes. Persze még izgalmasabb lenne, ha meglenne a vége is. Ami a kérdést illeti, én jobban élek, de az ország nyilván nem. A rendszerváltás előtt mindenkinek jutott elfogadható egészségügyi ellátás, mindenki tudott fűteni, normálisan enni, közlekedni. Ma ez millióknak nem adatik meg. Az emberek zöme pár tízezer forintos jövedelmekből tengődik kilátástalanul, reményvesztetten. Az előző rendszer több emberi méltóságot, biztonságot nyújtott a tömegeknek. Ez nagyon szomorú, senki se hitte volna 20 évvel ezelőtt, hogy ez jön ki belőle. Én is támogattam annak idején a rendszerváltást, nem csíptem az előző rendszert sem, de ez a nyomorúságtömeg, ez a sok hazugság, az intézményesített politikusbűnözés nekem teljesen elképzelhetetlennek tűnt 20 éve.
2010. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én rosszabbul. Mg dolgozóként kezdtem akko


Tudod, ha csak egy egy eset lenne a hasonlókra, akkor azt mondja az ember hogy ok. De sajnos nem így van.

Az a baj az országba, hogy nincs folyamatos fejlődés, amiben valami szak ágazat beindul aztán gyorsan telítődik, mivel annyira kicsi mindenre a kereslet hogy valósággal rátapadnak az emberek. Így aztán a folyamatosság megszűnik és kilövi magát az az ágazat is.

Egy normális társadalomban az 20-25%-a a társadalomnak a szolgáltatásokban dolgozik, és a többiek a kereskedelemben vagy a termelésben. De mivel itt nincs termelés illetve nagyon csekély így a szolgáltatás van agyonnyomva. A kereskedelem meg rendesen haldoklik, hiszen a bevételek nagyon nagy része a multiszektorban jelentkezik.


Az az, azt a kicsi fogyasztást amivel rendelkezünk, azt is elszívják a multik.


Katasztrófa.

2010. márc. 27. 10:37
 7/8 anonim válasza:
Én azt gondolom,hogy látszatra jobban, a mélyben rosszabbul.Magyarán. 20 év alatt sokminden fejlődött, ez elvitathatatlan. Ézzétek meg a 20 évvel ezelőtti járműparkot (trabi, zsiga, wart stb) és a mostanit. Ugyanakkor nagy különbség, hogy akkor kevesebb volt, de az a mienk. Most minden a bankoké. Ha most mindekitől elvenné a bank, ami hitelre van, elég sokan élnénk utcán, járnák gyalog vagy busszal. Éppen ezért ez a mai világban sokkal bizonytalanabb az élet, és sokkal kiszolgáltatottabbak vagyunk. Innen nézve sokkal rosszabbul. Szerintem.
2010. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amit látsz az csak organikus fejlődés, gyakorlatilag annyi hogy itt sem állt meg az idő!


De valódi fejlődés nem hogy nem volt, ami a társadalom egészét egzisztenciálisan és a gazdaságot átfogóan érinti, hanem a 70 évek végére ugrottunk vissza.


Sok magyar ember elsírná magát ha látná hogy ugyan annyi munkával itt csak vergődik hónapról-hónapra,amiből nygat-Eu ban tervezgetnek az emberek, és összehasonlíthatatlanul tágabbak a ehetőségeik!

2010. márc. 27. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!