Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor van orvoshiány,...

Most akkor van orvoshiány, van nincs?

Figyelt kérdés
Az eü. államtitkár szerint,nem lehet orvoshiányról beszélni.Én nem ezt tapasztaltam az elmúlt időkben,de kinek,milyen személyes tapasztalatai vannak ezügyben?

2016. febr. 5. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az orvosi szakmán belüli specializációtól, szakmai tudástól, országon belüli földrajzi elhelyezkedéstől is függ. Bizonyos területeken hiány van, más területeken meg nincs.
2016. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az országban több háziorvosra lenne igény. Nem a városokban hanem vidéken. Valamint olyan megfigyelhető, hogy a várólista és a váróteremben töltött várakozási idő rekord magas. Ennek oka az lehet, hogy az orvosok ezzel igyekeznek elérni azt hogy minél kevesebb beteget kelljen ellátni. Nyilván ha rövid lenne például a váróteremben töltött várakozási idő, akkor egy nap sokkal több beteget kellene ellátni. A munka mennyiségét igazítják a bérhez. Ha már a hegy nem hajlandó a Mohamedhez menni.
2016. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye te se gondolod komolyan, hogy majd egy allamtitkar azt mondja, hogy "gyerekek, gaz van, eltoltuk"? Olyat csak zart korben szoktak csinalni :)
2016. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"A munka mennyiségét igazítják a bérhez".Hát,lehet,hogy van ilyen is.Meg olyan is,hogy sebészeti szakrendelésen az orvos két szakrendelést "visz" egyszerre.Egyik rendelőbe be,aztán néhány beteg ellátása után,fut át a másik rendelőbe és így tovább.És nem egyedi esetről van szó.
2016. febr. 5. 11:19
 5/8 A kérdező kommentje:
#3:Nem,ezt valóban nem gondolom,de azt azért el tudnám képzelni,hogy finomabban "lódít".Mondjuk mondhatná,hogy van orvoshiány,de kezelhető mértékű,nem kritikus.De kategorikusan kijelenteni,hogy nincs,szerintem öngól.
2016. febr. 5. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:

A mindenkori kormányok is eltolták, meg a lakosság is. A lakosság azért, mert sportot űzünk abból hogy minimálbérre van bejelentve a dolgozó, a többit zsebbe kapja. Ezáltal nagyon kevés eü- és nyugdíjjárulék folyik be. A tegnapi Metro újságban is az volt hogy 10 éven belül nagy bajban lesz emiatt a nyugdíjellátás. Az egészségügy baja meg közismert.

A kormányok meg azért tolták el, mert az eü- és nyugdíjjárulékot nem lett volna szabad külön választani az adótól. Mi magyarok nem csak a világ legnehezebb nyelvét hoztuk létre, hanem az adózást is szeretjük túlbonyolítani. De mint látható, negatív eredménye lett.

2016. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a műtétemre több, mint egy hónapot kellett várni, azt nem tudom, hogy orvos, vagy pénzhiány miatt történt. Szerintem ott orvos volt, csak pénzt nem ad korlátlanul a műtétekre az OEP. De nekem ez nem okozott nagyobb problémát.

De amikor a rákos anyósomnak kellett heteket várni a műtétre, az már megrázóbb volt. Vastagbél-daganat miatt részben elzáródott a bele, és már alig tudott áthaladni az étel. Hazaküldték, hogy várja ki a több héttel későbbi időpontot, azt mondták, hogy csak pépes ételeket egyen és vegyen a gyógyszertárban paraffinolajat, hogy ne akadjon el az étel, és várakozzon szépen. Ha valami súlyosbodás van, hívjon mentőt. Ez elég brutális. A daganat meg közben szépen növögetett és májáttétet képzett. Természetesen már nem él az anyósom.

Ha korábban megműtik, talán több ideje lett volna, és a műtét így is ugyanannyiba került, értelmetlenül végezték el.

2016. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egyszer bejelentkezni egy szakrendelésre. Amikor sérülés miatt elhalt egy ideg a lábamban és lebénultam térdtől lefelé, akkor 4 hónap lett volna, amíg ránéz egy neurológus.
2016. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!