Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen üzletpolitika az, hogy...

Milyen üzletpolitika az, hogy legálisan átverik az embereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy az olaj 9deci, a liszt 90dkg, a cola 1,75l a papírzsepi 9db stb.

Ezt az emberek jó része nem veszi észre így át vannak verve. Hiába van feltűntetve átverik az embereket. Ill ez jó áremelésnek is.

Miért nem kötelezik a gyártót arra, hogy márpedig 1liter legyen az olaj, a liszt csak 1kg lehet ahogyan az is elfogadhatatlan kell legyen h a zsepi 9db.



2016. febr. 15. 19:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Aki akarja, össze tudja hasonlítani, a lehetőség adott."


Ez így igaz, a bankban is van lehetősége az emberek 100%-ának átolvasni a 17 oldalas, apróbetűs kondíciós listát és szerződési feltételeket. Ám ideje és szakértelme már csak töredékének.

És ezzel élnek vissza.

2016. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kovpet ***** válasza:

De érted, ez nem 17 oldal, csak egy szám... Azért ezt a szintet csak meg lehet ugrani, ha valaki akarja.


Amúgy aki aláír egy 20 évre szóló szerződést olvasatlanul, arról is megvan a véleményem. Ha ő nem ért hozzá, akkor bízzon meg valakit.

2016. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Jó üzletpolitika. Te csak az olajra gondolsz itt? Azt hittem, az országgyűlésre is, az még nagyobb átverés.
2016. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

valóban meg kell nézni vásárlás előtt. én is az egységárakat javaslom,hogy nézzétek és hasonlítsátok össze.

de sajnos sok termékből már nincs is lehetőség ilyenre. leaglábbis én már sörből nem is látok 5 deciset. de amíg volt, nyilván azt vettem meg, hiszen ugyanannyi volt mint a 4 decis.

de amúgy a csokik is 90 grammosak már sok márkánál. mizo tejitalok sem fél literesek, hanem csak 4,5 decisek..

nyilván látja a vevő, de most mit csinálsz,hogyha nincs más? vagy ha azt a márkát akarod venni konkrétan, akkor el kell fogadnod,hogy kevesebbet adnak már a pénzedért.

2016. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!