Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg sokan,...

Miért nem értik meg sokan, hogy a stadionokat azért építi a kormány, mert a magyar átlagembernek erre van igénye?

Figyelt kérdés

Mivel magyar focit külföldön nem néznek egyáltalán, ezért kétlem, hogy bármilyen külföldi piaci értéke lenne. Mégis nyilván a kereslet/kínálat alapján fizetik a focistákat meg a stadionokat. Egyszerűen mert a magyar átlagnak ez kell, külön M4 sportcsatorna vált ki és nagyon nagy a nézettsége.

Nemrég voltam színházba, és szinte csak öregek voltak, azok se sokan. Szóval hiába építenének színházakat vagy művelődési központokat. Sajnos a magyar művelődési központok épp a stadionok, ahol másodpercenként egy fél tucat trágár szót lehet telitorokból üvölteni a másik város/városrész csapatára, és ez a legtöbb magyar szórakozása.


2016. febr. 25. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
"Nemrég voltam színházba, és szinte csak öregek voltak, azok se sokan. " Hát én is nem rég voltam, két városban is, egyszer megtelt az egész színház másodiknál pedig volt pár üres szét és sok volt a fiatal és a középkorú, ha szerintem összehasonlítanánk a egy színház kihasználtságának a mutatóját vagy egy stadionét, akkor szerintem a színház nyerne.
2016. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan nagy igény van rá, akkor hol vannak belőlük az emberek?
2016. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A sport csatornát pedig nem kizárólagos a foci miatt hozták létre, sőt szerintem sokkal több kézilabda vagy vízilabda meccset közvetítenek egy héten.
2016. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Sajnos a magyar művelődési központok épp a stadionok, ahol másodpercenként egy fél tucat trágár szót lehet telitorokból üvölteni a másik város/városrész csapatára, és ez a legtöbb magyar szórakozása."


Mért külföldön mi megy? Tudtommal Angliában alakult ki a foci huliganizmus nem nálunk, nem kell általánosítani.


"Miért nem értik meg sokan, hogy a stadionokat azért építi a kormány, mert a magyar átlagembernek erre van igénye? "


Mindenki eltudja dönteni, hogy kell neki a stadion vagy sem, ez nem megértésről szól.

2016. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Azért ez már a pofátlanság netovábbja, mikor egy Fidesz hívő a kormánya baromságait is képes úgy beállítani hogy "az a nép akarata" :D
2016. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint (épp be nem járó) Ferencváros szurkoló írnék most erre pár sort :)


Az NBI nézőszáma a béka kib!szott segge alatt van. Ez egy tény. A szurkolói csoportok nagy része bojkottál a kártya miatt. Csoportokon belül is megoszlik a vélemény, vannak olyan csoporttagok akármelyik csapatnál akik bejárnak, vannak akik nem. Például Debreceniek, akiknek kint van a drapijuk meccsen, meg vannak is, de oltári kevesen. Van rengeteg ember, aki nem ultra, de elsősorban a hangulat miatt jár, ők sincsenek most ugye. DE! Ha őszinte akarok lenni, nem hiszem, hogy tömött B-Közepekkel meg a hangulat miatt járókkal együtt sokkal jobb lenne a helyzet. A legutóbbi fordulóban az össz. nézőszám 18 174 volt, ez átlag 3 029 néző. Ami borzasztó kevés. Tegyük fel, hogy ha minden klappolna itthon szurkolói szempontból, tehát bejárna minden ultra, akkor mondjuk duplája lenne ennek az össz. nézőszám (nem lenne). Ez 6 058 néző lenne átlagban, ami még mindig nagyon kevés, hogyha azt nézed hogy az angol 3-4. osztályban 4-5 ezer körüli az átlagnézőszám.


Tehát akkor a kérdés: mégis kinek van igénye a stadionokra? Amikor a legnépszerűbb magyar csapat stadionjának a kihasználtsága átlagban olyan 30% körül mozog? És oké, hogy ezt részben betudhatjuk a bojkottoknak, meg ugye pont a Fradinál a nyomorék vezetőségnek, de valljuk be nem sokkal lenne jobb a helyzet amúgy sem (úgy általánosságban, a Fradinál simán duplázódna a nézőszám, vagy még több). Egyébként meg kíváncsi lennék szerinted kinek van igénye egy MTK/Kisvárda/Balmazújváros/Mezőkövesd stadionra milliárdokért, mikor csoda ha ezek közül 1-2-nek eléri az átlagnézőszáma az ezret? Teljesen értelmetlen ami megy...

2016. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én azt vettem észre,hogy az idősebb korosztálynak van erre igénye.

Amikor gyerek voltam,akkor volt ez,hogy "minden férfi focit néz".

Ma már sokkal több sport van,nagyobb a választék,így ismernek az emberek focin kívül mást is.

Orbán meg kb az apámmal egyidős,az ő fiatal korában a foci volt a menő,azt nézte mindenki.Ő is abban a korban él még.


Nem bírják elfogadni,hogy változnak az idők...

2016. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hol használnak ki ennyi stadiont, áruld már el?

Orbán magának építi, mert szereti a focit.

Ha a teniszt szeretné, teniszpályával lenne tele az ország.

2016. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én vagy 20évig jártam magyar bajnoki meccsekre,de aztán felnőttem és rájöttem,hogy teljes mértékben hülyének vagyok nézve.És a focimeccsek nézőszámai alapján,egyre többen ráébrednek erre.Egy nb1-es forduló 6meccsére hányan mennek ki szerinted?10-15000 néző.Az biztos,hogy ha 20000-en kimennek,hálaadó misét lehet tartani.És ez az nb1,a magyar futball "krémje". Szerintem egyedül a "Puskás"-ra lett volna szabad állami milliárdokat költeni.mert azért a válogatott még mindig tízezreket "mozgat meg".De csak az.
2016. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,egyébként a magyar átlagemberek közé sorolom magam,sőt szeretem a futballt is.Csak ez a sportág,nálunk megszűnt létezni,"magyar foci" van helyette.
2016. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!