Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy látjátok, hogy...

Ti is úgy látjátok, hogy minél több idő telik el a rendszerváltás óta, annál jobban nő a Kádár-nosztalgia?

Figyelt kérdés
A 80-as években csak csendben rimánkodtak az emberek, hogy legyen vége, a 90-es években mindenki leszarta az elmúlt éveket, csak a jövővel foglalkozott, 2000-es évek passz, akkor nem igazán volt ilyen töltete a mindennapi életnek, 2010-től meg egyre többen vágynak vissza a szocializmusba.

2016. márc. 8. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A csalódás eredménye, és kezdik felértékelni azokat a dolgokat, amelyek miatt akkor jobb volt.

Amik miatt rosszabb, azokat pedig elfedi a feledékenység és a nosztalgia jótékony homálya.

2016. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de a médiák baromsága miatt semmilyen körülmények között nem lehetnek boldogok az emberek.

Sokaknak a Kádár korszak a gyerekkorát jelenti, amikor még nem hatott rá a depressziókántálás.. Talán meghittebb visszagondolni ezekre.

2016. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Más nemzeteknél is hasonló figyelhető meg, pl:


Erdélyben élek, s a románok is sokan ugyanúgy a Ceaușescu idők után siránkoznak, még régebb tanultunk egy román verset, pont ez volt a témája hogy az idő megszépíti a múltat (kommunizmus kapcsán).


Szocializmus gondolata eléggé vonzónak tűnik szerintem elég sok mindenkinek, de bebizonyosodott hogy kivitelezhetetlen és rossz irányba tolja a társadalmat.

2016. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Minden Kádár-nosztalgiásnak küldöm az alábbi albumot:


[link]


Mindenki sétáljon végig gondolatban 1975-ben Budapesten, és döntse el, hogy elcserélné-e a mai várost arra a szutyokra.

2016. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4

nem vagyok fővárosi, de az ottjártamkori látványnál a fotósorozat jobban tetszett.

2016. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es, hát elég irónikus, de a 70-es évekbeli Budapest jobban néz ki, mint a mai, kevésbé lerobbant, rendezettebb, tisztább...
2016. márc. 8. 21:50
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
én úgy emlékszem már rendszerváltás óta megvan ez a kádári rinyáló közösség, csak egyre hangosabbak
2016. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
4-es! Ember essen már le, hogy 1975-öt akarsz 2016-hoz hasonlítani! Budapest azért volt "szutyok" mert egyrészt a fotókat még nem digitális fényképezővel csinálták, hanem utólag bedigitalizálták a képeket, ettől mindig "szutyoknak" néz ki kicsit a felvétel, és a fényviszonyok sem éppen a legjobbak, másrészt negyven évet csak fejlődött a technika! Ha most bevágnánk ide egy 75-ös fotósorozatot Bécsről hidd el ott is lenne neonreklám meg lovaskocsi meg mai szemmel lepukkant villamos meg "szakadtan" öltözködő fiatalok.
2016. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

'már rendszerváltás óta megvan ez a kádári rinyáló közösség, csak egyre hangosabbak'


Én pedig megtanultam, nem kell őket komolyan venni.

2016. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

vienna 1975...

[link]

2016. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!