Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehetne tenni, hogy az...

Meg lehetne tenni, hogy az összes földet államosítják és bérbe adják?

Figyelt kérdés

Tehát az emberek nem renelkeznének saját földdel. Mindent csak bérelni lehet. Itt három típus jöhet szóba:

1: minden az államé ( fentebb a föld alatt a legelőket, szántókat, erdőket értettem ), azaz a föld, a házak és a lakások. Ha valaki gyárat / céget / üzletet akar nyitni, bérelnie kell a földet / helységet. Amikor lejár a szerződés, újra köthetik és hogy ne tudjon bárki oda tolakodni, "előbérlési joga" lenne az előző bérlőnek.

2: maximalizálják a saját földek nagyságát ( például 1 hektár ) az összes többi az államé. A bérlés ugyanaz.

3: az ingatlanok lehetnek sajátok, de a föld állami. A bérlés ismét ugyanaz.

A bérlés időtartama maximum 50 év, után újra lehet kötni a szerződést.

Meg lehetne tenni? Előnyök, hátrányok? ( Tegyük fel, hogy az államosításba mindenki belemegy, az állam pedig felvásárolja a telkeket. )


2016. márc. 19. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet megtenni, mivel a fideszesek maguknak akarják. És úgy is lesz.
2016. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lenne garancia arra, hogy ne tolakodjon oda akárki.
2016. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt: a 3 közül melyik a legjobb?
2016. márc. 19. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megtenni és egyik verzió se jó. Mert van egy birtoklási vágyunk és szeretjük, ha vmi a miénk. Ha választani kéne akkor az 1.-t választanám.
2016. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyugati országokban állami föld szinte nem is létezik.


Ha aki mezőgazdasággal foglalkozik évente akár több (10)milliós bérleti díjat is fizethet amit az áraiba is beleépít - emiatt drágábbak lehetnek a mezőgazdasági termékek és infláció gerjesztő hatása is van.

2016. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5# tehát annyival drágábban adja a termékeit?

Erre nem gondoltam. Az a baj, hogy én magamból indulok ki. Nekem pedig ha van ( csupán példa ) 1 millió forint kiadásom a cégem miatt, de van 2 milliós bevételem, nem panaszkodok és nem fizettetem ki a plusz 1 milliót az emberekkel. ( Ez csak példa volt. )

Ellenben a többi ember ennél jóval kapzsibb, nekik nem elég annyi ami az élethez elég. Nekik mindig több kell. Ezért tartunk ott, ahol.

2016. márc. 20. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg, értelmetlen a felvetésed, rosszabb lenne mint most!

Meg hát amikor "önként" államosították annak az emléke is még mindig él.

2016. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!