Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem menő?

Magyarország miért nem menő?

Figyelt kérdés

Úgy értem Amerikához és Nyugat-Európához képest.

Más nyelvek átvesznek külföldi szavakat, kifejezéseket. (pl.: randevú=rendez-vous (francia))

Miért a forint a leggyengébb, holott néhány balkán ország sokkal szegényebb, mint Magyarország, de magasabb értékű a pénznemük.

Miért van az, hogy például, ha megkérdezel egy embert, hogy mit tud Németországról, majdhogynem elmondja az egész történelmét, Magyarországnál max. tudja a főváros nevét meg talán a gulyáslevest. Érdekelne, hogy miért, de azt szeretném hallani, hogy a kormányzás szar.



2016. ápr. 10. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értem, hogy miért, amikor mi vagyunk a Világ közepe és a legfontosabb országok közé tartozunk.
2016. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Többi ország is ezt érzi, hogy minden elamerikanizálódik. Amerikában meg azt, hogy minden elkínaisodik. (Előbbi kulturális, utóbbi gazdasági értelemben igaz.)
2016. ápr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Egy tízmilliós ország eldugva egy rakás más tizenmilliós nép közé! Egyéb kérdés?


Nekem van, meséld el mi a különbség Uruguay és Paraguay között -wikizés nélkül- vagy mondjuk meséld el nekem, hogy Uganda és Mozambik mikről híres, de tételesen, különbségekkel együtt. Uyge, hogy nem fog menni! EPedig egy dél-amerikai vagy egy kelet-afrikai órákig tudna mesélni ezekről az országokról és a köztük lévő különbségekről.


A forint azért gyenge valuta, mert szándékosan leértékeltük, hogy felpörgessük az exportot, meg így elvileg többet érnek az erős forint idején felhalmazott valutatartalékok. Az meg, hogy hány nulla van a forintban ne számítson neked, simán le lehetne csapni egy nullát, attól még nem változna a nemzetközi ppénzpiacon az értéke, csak új bankókat, érméket kellene nyomni -mondjuk nem is lenne hülyeség lehagyni egy nullát a forintból, mert a legkisebb fizetőeszköz így is az öt forintos.


Más nyelvek vesznek át magyar szavakat, de elsősorban a környező népek, szlovák, romn, szerb, horvát nyelvekben vannak jövevényszavak, még az osztrákoknál is megragadt ez-az a Monarchia korából.

2016. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Például amikor régen motorral jártam Európát, nekem sem voltak vonzóak azok az országok ahol túl nagyok a társadalmi különbségek és sok a szegény. Hanem inkább azokban jártam szívesen amelyekben nem csak minél kisebbek a társadalmi különbségek, de nem jellemző a szegénység, a polgárok jólétben és kiegyensúlyozottságban élnek. Ebből következik hogy elenyésző vagy ismeretlen volt a korrupció is.

Egy durva hasonlattal: India sem menő hely, kivéve a történelmi látványosságait. De az hogy vannak dúsgazdag maharadzsák és dzsungellakóknál is nagyobb nyomorban élő szegények, hát köszönjük szépen de inkább nem kirándulunk oda, mert egy modern civilizáció nem így néz ki. Hanem bármenyire is nem szimpatikus de úgy néz ki ahogy például Amerika, ahol az átlag polgár kertjében is van néhol olajkút, mert ott nem az államé vagy korrupt milliárdosé a kerted földjében található ásványkincs. Hanem polgári jólét van.

2016. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az USÁ-ban amúgy minden menő, ami európai, én is menő voltam magyarként.
2016. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Más nyelvek módjával vesznek át külföldi kifejezéseket. Erre nagyjából akkor van szükség, ha az adott nyelv művelői annyira kis tudásúak, hogy mindent másra hagynak, akik feltalálják és elnevezik a dolgokat, a buta meg jó esetben átveheti.

2. Egy nép "menő" akkor lesz, ha több értéket állít elő, mint a környezete. Ehhez az kell, hogy kellően okos legyen. Egyfelől azért, hogy képes legyen új dolgokat kitalálni, másfelől azért, hogy aztán azt magas minőségben tömegével előállíthassa (hogy másnak szüksége legyen rá), harmadrészt hogy egy országnyi ember tevékenységét kiválóan legyen képes irányítani, szervezni. Mivel azt az utóbbit a politika csinálja, a politikus viszont a társadalomból származik, és a társadalom bízza meg az irányítással, ezért végső soron a "menő" azt fejezi ki, hogy mennyire jó, vagy silány egy társadalom. A nagyon nem menő ország társadalma elég silány. Azt aztán vizsgálhatjuk, hogy mitől lett ilyen, de ez nem változtat a lényegen.

2016. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ni Albánia meg Bulgária története kormányzója milyen vallásúk fehéroroszország milyen berendezkedésű mi a pénzneme és ez még mindig európa. Sokkal több reklámot kaptak amúgy mi aránytalanul keveset mert a nagymagyarország igenis fontos volt az oszmán hódítások meg az európai arany meg hanza meg északi kereskedő útvonalak miatt. A reklám amerikából jön aki kapcsolatban van velük azokat ismerik a világon meg agyarmatosítókat bár igaz mi is bennevoltunk a világháborúban erősen.
2016. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
A magyar ember a világon mindenhol menő.
2016. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarország menő, a magyarok is azok és minél jobban mondják, hogy nem vagyunk azok egyesek, annál jobban azok leszünk. Nem érdekel, hogy a randevú az francia eredetű szó, tőlem eszkimó is lehet. És nem hiszem, hogy Németország történelmét tudják az emberek, kérdezz róla meg egy amcsit, aztán nézz majd rád, mint borjú az új kapura. Max. Benyögi, hogy Hitler, meg náczik, annyi. De akkor már művelt amcsiról beszélünk.
2016. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sokszor lebecsméreltek már minket, de nem kell ezzel foglalkozni!
2016. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!