Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó öltet lenne...

Szerintetek jó öltet lenne "megújítani a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Mármint nyilván keretversszakok, és az eddigi mű megmaradna, csak ugyan olyan formában és stílusban kibővíteni Magyarország 19., 20. századi történelmével.

Szerintem Kölcsey gyönyörűen leírta a Honfoglalástól az 1800-as évekig, de egy bővítés a kiegyezésről, világháborúkról, '56-ról szerintem elfogadható lehetne.

Néhány versszak, mégis ezek az események befolyásolták leginkább hazánk sorsát a múltban.


Véleményetek?


2016. ápr. 10. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Az egészet ilyen lehangoló himnusz nincs másik kb annyira fs mindent lekéne cserélni. Sokkal pörgősebb vidámabb erőteljesebb lenne jó valami dicsőítő szent királyok meg ilyesmi rengeteg tudós forró vér szabadság
2016. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ennek nem sok értelmét látom, mert úgyis csak az 1. versszakot énekeljük.


Mielőtt a sok himnuszgyalázó megjönne, hallgassátok meg, hogy milyen jó volt a Himnusz tempója eredetileg. (Csak nem elektromos gitáron persze):

https://www.youtube.com/watch?v=Wne8TIwKK8c

2016. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami porgossebb és pozitívabb kellene!

Mi ,mar megbunhodtuk a mmúltat ,vagyis amit az elődeink követtek el es a jövendőt is ami még meg sem tortent !

A francia himnusz viszont:

Előre ország népe!pe!

2016. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lehető legsilányabb ötlet. Kiválóan mutatja, az ötletelő mennyire ért történelemhez, irodalomhoz, ezek lényegéhez. Kiválóan mutatja, miféle felszínesség van a Himnusz mondanivalójának megértésében.


Ehhez képest az is sokkal jobb, ha valaki azt mondja, a Himnusz nem felel meg igényeinknek, ideje egy másikat alkotni. Ez legalább adott szemszögből nézve indokolható.

2016. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Himnuszt "lecserélni" esetleg lehet,ha ez lenne a közakarat.De Kölcsey:Himnusz című művébe "belepiszkálni", "folytatást" írni hozzá? Számomra ez egy kicsit abszurd ötletnek tűnik.
2016. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mivel sem a kenyér nem lesz tőle olcsóbb, sem az emberek nem lesznek tőle jobbak, így fölösleges energiát fektetni bele.
2016. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne lecserélni valami lelkesítőre, csak az emberek túlságosan megszokták. Ha Himnusz van akkor fejet lehajt és halkan mormog vagy egyáltalán nem éneklik, pont mint egy temetésen. Szinte senki se énekli(egy gyászdalt minek?) és ez eddig is így volt.

Off: idén márc. 15-én új tendenciát figyeltem meg nagyon kevés emberen volt kokárda. Talán azért mert rossz idő volt és otthon maradtak? Azt már megszoktam h a himnuszt se most se régen nem énekelték, ez a kokárdahiány viszont új.

2016. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a sok barmot! ,, szerintem is le kéne cserélni valami pörgősebbre,,meg hogy a franciák himnusza az milyen pozitív .... Te jó isten! 1.Ha már meg szeretnétek reformálni a Himnuszt akkor már legyetek tisztában az irodalmi jelentésével: A himnusz vallásos jellegű, Istent vagy isteni hatalma(ka)t dicsőítő, hozzá(juk) segítségért fohászkodó, imaszerű ének. Tehát a magyar himnusz teljesen eleget tesz ennek.


2. Olyan múltunk van amit olyan nagyon könnyen el kéne felejtenünk? Vagy nem kéne sajnálnunk? A szaros átlagember és a fiatalabb generáció alig ismeri a történelmünket, legalább ha hallja a magyar himnuszt akkor valami talán, de csak talán le fog neki esni a himnuszból hogy nem véletlenül olyan amilyen, és hogy nem önsajnáltatásból ilyen szomorú a hangvétele! Meg amúgy is nekünk miért nincsen jogunk sajnáltatni magunkat? Mi nem vagyunk emberek? Mi ezt nem tehetjük meg vagy mi?


3.A ,,nagy ,, francia himnusz az a tuti az a legjobb... Igen? Elsősorban tegyük tisztába azt a tényt hogy a francia himnusz az nem himnusz hanem induló. Ezt kettő tény is alátámasztja: 1.A tartalma sehol sem szólít meg istenségeket, vagy szenteket. 2.A ritmusa indulóban íródott. Tehát csak a formalitás miatt hívják himnusznak de egyébként meg induló. De nem is az a lényeg hogy himnusz e vagy sem, hanem az hogy e ,,himnusz,, alatt

mit is tett az a nép, ugyanis arról már nem sokat beszél senki hogy a franciák milyen jól gyarmatosítottak, és hogy milyen sok embert térítettek meg a kereszt által(megölték őket). És akkor még a magyar mondja a magyarnak hogy a franciák himnuszáról példát lehetne venni aztán meg annyi vér tapad ahhoz a himnuszhoz hogy ihaj. Szóval ez vicc. De tényleg legyetek büszkék arra hogy gyilkoltatok mert attól lesz nektek a legszebb himnuszotok ! Bravó ! Ui:tudom hogy a magyarok is a honfoglalás idején nem kevés embert levágtak, de a mi himnuszunk nem ezt sugallja és ez nagy különbség!

2016. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!