Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt az egész magyar állapotot...

Ezt az egész magyar állapotot melyik párt tudja, vagy van esélye, megváltoztatni? Nem itt van a legnagyobb problémánk?

Figyelt kérdés

Csak egy példa arra, ami kialakult a 20 év során, és bár általános de sok hasonló van.


Összeáll 4 ker multi, és kivásárolják a multi kedvezményeket, azt hogy az adó jogszabályok adjanak kiskapukat, stb stb. Ezért adnak a komplett ebben illetéseknek 10milliárdot " ami lóf@sz"


De mi is történik!


1, Kiesik a kedvezmények miatt sok sok milliárd.

2, Lehetőségük lesz kijátszani az adórendszert.

3, Kiütik a versenyből a magyarokat.

4, Kiviszik a hasznot az országból.

5, Nem valósul meg az országban a profit újratőkésítés évről évre gyarapodó komparatív hatása.

6, Alacsonyan tartják a munkabéreket = nincs fogyasztás.


Aki ezt nem veszi tudomásul, lehet az Jobbikos vagy liberális, az egyszerűen agy mosott ostoba barom.


Addig amíg ennyi hatása van a korrupciónak, hogy 10milliárdból akár több 1000milliárd kiesés is lehet, sőt ha évről évre nézzük akkor gyorsan elérjük a 10 000milliárdot is. Addig nincs miről beszélni.


Hiába emelnék a minimálbért! Hol költöd el? A tescóba?

Mi lesz a sorsa a béremelésnek? Mivel nem marad a gazdaságban egyszerűen elinflálódik, eltűnik.


Ezt nem lehet közgazdaságilag megoldani, mert nem a tudás hiányzik, hanem a szándék. Mert akiket 20 éve megvettek, azok ne pattoghatnak.


Csak gondolkodj!

Ha a tescóról kiderül hogy lefizetett egy egy politikust mi történik, nem mégy oda? Dehogy nem! És a politikussal, jahh hogy megy a börtönbe? De akkor hogy is lehet ezen változtatni?


2010. ápr. 6. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ne számíts arra, hogy valamelyik párt is meg szeretné oldani ezeket a problémákat! Ígérgetni meg akármit lehet...
2010. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nem itt van a probléma, de a Te szavaiddal élve én úgyis csak egy "egyszerűen agy mosott ostoba barom" vagyok.
2010. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Csakhogy itt nem egyszerűen arról van szó, hogy mennyit is lopnak. Itt már olyan szélsőségesen csinálják a korrupciót hogy az ország léte van veszélyben!


Baj lesz!

2010. ápr. 6. 12:52
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem itt van a probléma, de a Te szavaiddal élve én úgyis csak egy "egyszerűen agy mosott ostoba barom" vagyok.


Miért nem írod le néhány mondatban?

Hát ha, tanultnak tőled mások, vagy mondasz valami újat!

Én érveltem, és logikusan ráadásul nem kampányolva!

Te miért nem teszed?

2010. ápr. 6. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
A második hozzászóló egy ostoba paraszt.
2010. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Béremeléssel ki lesznek segítve a kis és középvállalatok. Fele tönkre fog menni...
2010. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Most alapvetően globalizációs irányzat van a világgazdaságban. Ebben a környezetben az országos érdekek hátrébb szorulnak és inkább az egyéniek jönnek elő. Alapvetően az egyénnek kell a sorsán változtatni, ha pl nem akar minimálbéres árufeltöltő lenni valaki akkor próbáljon meg egy kicsit feljebb csúszni. Pl te tudod mia tróger egy hagyományos falusi gazdaságba, az olyan mint az árufeltöltő a multinál, minimál igényekért robotol.
2010. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Most nem vagyunk abban a helyzetben hogy globalizáljunk. Amíg a mi gazdaságunk nem működik legalább elégségesen addig nem szabad még mások s*ggjukát is kinyalnunk.
2010. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Első lépés, saját bérüket a plafonig emelni, második lépés, a bejutottak családjait, rokonait, felsőbb pozicióba tenni, harmadik lépés egymással a civakodás, negyedik lenyomni még jobban az országot, a béka segge alá, ötödik, fizetőképtelenné tenni a családokat, majd ki az utcára velük. Mégis mit vártál, virágzó országot, ez nem a magyar népen múlik, hanem a vezéreken!
2010. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Béremeléssel ki lesznek segítve a kis és középvállalatok. Fele tönkre fog menni...


A mai helyzetben 100% hogy igen.

De nem azért mert nem lehetne megtenni, hanem mert pontosan az említett pénzszívó hatás miatt nem forog vissza a gazdaságba.


Ha a gazdaságunk működne, akár 20-25% ot is lehetne emelni, hisz visszatermelődne, így áthidaló állami megoldásokkal " csúsztatott Tb, áthidaló rövidtávú hitel stb megoldható lenne.


De így ahogy most áll a gazdaság szerkezetünk biztos hogy nem.

2010. ápr. 6. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!