Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali ideológia miért...

A jobboldali ideológia miért ilyen ellentmondásos?

Figyelt kérdés

Folyton a MAGÁNtulajdon védelmét hirdetik.

Közben pedig szeretnek beleszólni az emberek MAGÁNéletébe.


Gazdaságilag a neoliberalizmust képviselik,de társadalmilag a kommunista jelleget szereti.Mindenki megmondani hogy éljen.


2016. ápr. 16. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

tudod miért a szegfű az mszp logója

mert a szeghez kalapács kell, a fűhöz meg sarló...


na kb ilyen volt az okfejtésed


"Gazdaságilag a neoliberalizmust képviselik,de társadalmilag a kommunista jelleget szereti."


téves

2016. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN ideológia beleszól az emberek MAGÁNÉLETÉBE, mert bármilyen társadalom csak úgy tud müködni, hogy VANNAK szabalyok, amiket mindenkinek be kell tartania.


A magánélet és a magántulajdon meg két teljesen külön téma, semmi köze egymáshoz, attól, hogy a savak egy része megegyezik.

2016. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jobboldal gazdaságilag nem neoliberalista! Hanem pont az ellenkezője, ultra-intervencionista, állampárti.

Nézd meg a Fideszt, például. Mikor hirdetik a magántulajdon védelmét? Amikor államosították a trafikokat, a dohányboltokat? A gazdaságba való folyamatos beleszólás és a központosítás jellemzi őket. A neoliberalizmus ezt ellenzi. Magyarországon nincs is igazából neoliberalista párt. Gazdaságilag gyakorlatilag az összes baloldali.


A Jobbiknak meg alapból anti-kapitalista, anti-szabadpiac a programja. A neoliberalizmus pedig pont ezekről szól.


Amit leírtál az az amerikai Republikánsokra, illetve kisebb mértékben a Thatcher-féle angol konzervatívokra igaz. Egyébként a jobboldal ez a külföldi fajtája valóban ellentmondásos. Ezt az ellentét a libertariánius jobboldal tudja csak feloldani, mert ők sem a gazdaságba, sem a magánéletbe nem akarnak beleszólni.

2016. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"MINDEN ideológia beleszól az emberek MAGÁNÉLETÉBE, mert bármilyen társadalom csak úgy tud müködni, hogy VANNAK szabalyok, amiket mindenkinek be kell tartania.


A magánélet és a magántulajdon meg két teljesen külön téma, semmi köze egymáshoz, attól, hogy a savak egy része megegyezik.

"


A baololdali ideológia nem szól bele az emberek magánéletébe.Szabadságot hirdet.

Nem az alapján osztályozza az embereket,hogy házas-e vagy sem,van-e gyerek vagy nem,milyen a szexuális érdeklődése,stb.


Még a jobboldali ideológia egyenembereket akar termelni,mindenki legyen egyforma,ugyanolyan.


MAgán és magán.

Mindkettő fogalom nem véletlenül kapta ugyanazt az előtagot.

az ember sajátját jelenti...

2016. ápr. 16. 13:38
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

"A baololdali ideológia nem szól bele az emberek magánéletébe.Szabadságot hirdet. "


Jaja... Ezért számít mindenki a sátánnak, aki nem tapsol a migránsbefogadásnak, a melegházasságnak, és a könnyű drogoknak.

2016. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3-as nem feltétlen a magyar jobboldalra gondolok(igaz magyar politika kategóriát adtam meg).


Hanem úgy általában.


Mondjuk a magyar jobboldal,attól függetlenül,hogy tartalmaz kommunista nézeteket,még ugyanúgy hirdeti a magántulajdon védelmét:D

2016. ápr. 16. 13:41
 7/21 A kérdező kommentje:

"Jaja... Ezért számít mindenki a sátánnak, aki nem tapsol a migránsbefogadásnak, a melegházasságnak, és a könnyű drogoknak.

"


Most én itt nem a bevándorlók befogadására gondolok,és ezt a témát nem is keverném ide.


Hanem a MÁR ITT ÉLŐ,IDE SZÜLETETT EMBEREK életébe akar beleszólni.


A melegházasságot nem tudom miért keverted ide.

Bár ez is a magánéletbe való beleszólás,a jogok korlátozása bizonyos emberek számára.

Erre mondtam az "egyenembert".

Mindenki legyen heteroszexuális,vallásos,3 gyerekes ember.


Nem fogadja el a sokszínű,képességeiben és tulajdonságaiban eltérő emberek közösségét,hanem egy egyforma ideológiába akarja őket terelni(mert úgy jobban iránytíhatóak,gondolom).


A drogok nem tudom hogyan jönnek ide,bár szerintem az alkohol sokkal károsabb,mint mondjuk a fű,mégis legális.

Szóval a konzervatív emberek között is rengeteg az alkoholista,még könnyű drog ellenesek.

Talán,mert tájékozatlanok...

2016. ápr. 16. 13:46
 8/21 A kérdező kommentje:

Én mondjuk liberális vagyok,de sosem voltam még részeg,nem is dohányzom,nem érdekelnek a könnyű és nehéz drogok sem.


Szerintem ezek személyiségfüggőek.....

2016. ápr. 16. 13:48
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

"Talán,mert tájékozatlanok..."


Erről beszéltem! Fel sem merül a kedves liberálisban, hogy esetleg nincs igaza.


Ha meg szerinted ezeket én kevertem ide, akkor valójában nem is szól bele a jobboldal az emberek magánéletébe.

2016. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A "nem tapsol" nálatok 34%-os azt jelenti hogy fröcsögve gyűlölködik, aztán sértetten nyüszít amikor a következmények pofán vágják.
2016. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!