Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most melyik holokausztra...

Most melyik holokausztra emlékeznek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 10:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%
Baromságot írnak a többiek, de hát az emberek 99%-a nem tudja, hogy a holokauszt sokkal régebbi elnevezés, mint amilyen régen 1940 volt. Már az örmény holokausztot is holokausztnak nevezték. Népirtást jelent. Több ezer éve létező szó. Azért nem tudják ezt az emberek, mert szegény zsidók se tudták ezt, és elkezdték csak úgy szimplán holokausztnak nevezni a sajátjukat, még véletlenül sem propaganda célból. Egyébként a magyarországi zsidó holokausztra emlékeznek, a zsidó holokausztnak több emléknapja is van hazánkban. Az élet menete is most van.
2016. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Technikailag "égő áldozatot" jelent a kifejezés görögül. De ez nem egyenlő feltétlenül a népirtás fogalmával, pl. az Ugandai népirtást nem hívjuk Tuszi holokausztnak.


Öt olyan genocídium van, amire viszont tipikusan ezt a kifejezést szokták használni:

- Az örmény holokauszt

- A Sikh holokauszt

- A bennszülött amerikaiak holokausztja

- A zsidó holokauszt

- Az ukrán holokauszt, amit Holodomornak is szoktak hívni


Magyarországon a zsidó holokausztra szokás megemlékezni, mivel ez volt az ami érintett minket (mivel a mi állampolgáraink egy része is áldozatul esett neki). A másik négyhez nincs semmi közünk, sem az áldozati, sem az elkövetői oldalról.

2016. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Azt azért remélem senki nem hitte el, hogy a kérdező nem tudja pontosan melyikről van szó. :-)
2016. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
42%
Bármelyik népirtást hívhatjuk holokausztnak. Magyar holokauszt is volt már, nem is egyszer.
2016. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
Már hiányoltam ezt a kérdést. Most már teljes a napom.
2016. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem arra a holokausztra,amely az emberek döntő többségének eszébe jut a szó hallatán.Ez pedig a zsidó holokauszt,ezen felesleges rugózni.Egyébként én azt olvastam valahol,hogy a holokauszt Frederick Forsyth 1972-es "Az Odessza-ügyirat" c. regénye után,alapján kezdett elterjedni,később használták az örmény és ruandai népirtásra is.Tehát az örmény holokauszt,előbb volt ugyan,de a zsidó holokauszt mintájára kezdték csak holokausztnak nevezni.
2016. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!