Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vasárnapi zárva tartás...

A vasárnapi zárva tartás mikortól szűnik meg véglegesen?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye a köztársasági elnök is aláírta a vasárnapi boltzár eltörléséről szóló rendeletet (tudom mert olvastam a kormányrendeletet a magyar közlönyben is). Na már most, ha ez így van (márpedig így van), akkor a vasárnapi zárva tartás mikortól szűnik meg? Egyszer olyat olvastam hogy 2016 május 1.-től,egyszer olyat hogy már mától, egyszer meg olyat hogy népszavazást akarnak csinálni az egészből. Tudom nem vagyok politikus (és ezzel talán már meg is válaszoltam az egészet,mondván mit szólok én bele), Ráadásul a Makói Tescoban sem tudnak még semmi biztosat. De aki tudna értelmes választ adni erre a kérdésemre, annak megköszönném.
2016. ápr. 17. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Még megvárják, hogy mindazok, akik 2 (azaz kettő) napra előre nem tudnak logisztikázni - éhen vesszenek. Semmi esélyük a konzumidiótáknak a túlélésre azokkal az értelmes gondolkodású emberekkel szemben, akik tudnak 2 napra tervezni, vagy azokkal régiekkel szemben, akik minimum egy évre logisztikáztak (vetés, aratás, terménybetakarítás, tárolás felhasználás, hogy csak egy területet említsünk).(tudom, itt mindenki hétfőtől-szombatig 6-22 óráig dolgozik, azért a sírás-rívás)
2016. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
tegnap hirdették ki, már elvileg nyitva lehetnek a boltok
2016. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Jogi akadálya a nyitva tartásnak a kihirdetéstől kezdve péntek óta/ nincs. Amelyik cég teheti, már ma nyitva van.
2016. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Reméljük soha.
2016. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
19%
Soha!!!!!!!!!! Sohaaaa!!! és sohaaaaa! legalábbis remélem
2016. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: mivel erre az eltörlésre senki nem készült fel (1 hete még szó sem volt róla, aztán a Führer a hétfő reggeli szarás közben arra eszmélt, hogy töröljük már el), nem mindenki teheti, hogy kinyit. Hiszen a kinyitáshoz pl. dolgozó kell. A "gonosz multik" meg törvényesen eljárva nem rángatták be az alkalmazottait most vasárnapra, legalábbis kényszerrel. Meg még a következő 1-2 hétben is ez várható. Aztán majd szépen beáll, a Tesco is tervezi a 0-24-es nyitvatartást visszaállítani.


Egyébként tegnap óta hatályos az új törvény, tehát semmi akadálya nincs a nyitásnak.

2016. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

'Soha!!!!!! Sohaaaa!!! és sohaaaaa! legalábbis remélem'


Mintha egy vesszen trianonozót hallanék, csak bolti változatban :D

2016. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ne vesszen a boltzár! Ne vesszeeeeeeeen! NEM VESZHET EL!!!

NEEEEEEEEEEE!!!!!! :D

2016. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
56%

Megyek tüntetni a boltosokkal és együtt kiabáljuk, hogy VISSZA A BOLTZÁRAT! VISSZA A BOLTZÁRAT!


- Mit kíván a magyar eladói nemzet?

- Vissza a boltzárat!

2016. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!