Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elviekben létezhetne olyan...

Elviekben létezhetne olyan politika, ami 20 év alatt felzárkóztatná Magyarországot az EU átlagos gazdasági fejlettségéhez?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel a lakossággal lehetetlen ilyen hosszú távú célt elérni, mert leszavazzák kicsinyes rövid távú céljaik miatt?
2016. máj. 23. 22:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Amit Brüsszel művel a túlzott demokráciájával és migránspolitikájával az egyáltalán nem normális!

És ezek a dolgok összefüggnek a gazdasági normával. Ha ott tart a kontinens hogy mindenféle jött ment embert beengednek, szelfizgetnek a terroristákkal és azt várják hogy majd az újonnan érkező csodaemberek kitöltsék az üres munkahelyeket elég rossz úton haladnak a gazdasági fellendülés felé.


Nem vagyok Orbán oldalán, sőt egyáltalán nem is szavaztam még senkire, mert nem tartom érdemesnek egyik pártot sem, hisz annyi van belőlük mint a szemét, és csak töltelék az egész. Ámde egyetlen dologban hogy megtagadta a betelepítésüket annak nagyon örültem.

A saját bőrömön is érzem ennek a súlyát, vannak fogorvosokkal kapcsolataim, és elég sok iráni doktorbácsi, doktornéni jött önéletrajzokkal, ami nem is volna gond, de se munkavállalóiuk, se magyar nyelvtudásuk nem volt és már a könyökömön jött ki amikor már a 20.al kellett közölni hogy így semmi esélye munkát vállalni. Képességeik alapján még Supermant is lealázták (önéletrajzban leírtak szerint).

2016. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"A gazdasági mövekedés egy nagy humbukk.Ha nem zsákmányolsz ki valakit,akkor sosem leszel "fejlett""


Aha.

Dél Koreáról, Finnországról meg Japánról hallottál már?


Kérdező.

Nem csak létezhetne, hanem létezik is, csak az emberek végtelenül hülyék, és kicsinyesek. Mindig csak a mával törődnek, a holnappal soha.

Pl Bokros csomag.

Mindenki szidja, pedig ha azt akkor nem vezetik be csődbe megyünk és most Bulgária szintjén tartanánk. Na ez a tipikus példája annak miért nem szabad érdemi döntéseket a tömegre, a "népre" bízni.

Ugyanezt láthatod ma Görögországban.

Szóval igen létezik ilyen politika, csak az emberek nem vevők rá, a "jobb ma egy veréb mint holnap egy túzok" elve miatt, ami egyébként a gazdaságban nem működik, sőt kifejezetten káros.

2016. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyre jobb, a 9es és 10es válaszolónak nagyon köszönöm a bunkó stílust, (és a lepontozást, én is nyomtam ám :))
2016. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jelenleg ahogy látom Magyarország igyekszik nem asszimilálódni az EUval, inkább ahogy tud kompromisszumot köt hogy ne zárják ki.
2016. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11-es!


Hidd el, ha nem jönnének külföldi orvosok, már rég összeomlott volna az eü. Pl itt ahol én lakom (közép méretű város) már 100%, hogy bezárt volna a kórház!

2016. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom elhinni, ugyanis nem egy kórházban jártam már, és amit tapasztaltam hogy a nagy hasú arabok vakargatják a feneküket és nyomkodják az iphonet és alig csinálnak valamit. Vagy a nagyképű koreai srác aki nem tudja milyen magas pénzt kérjen kezdőként, de egy fogat nem tud normálisan lecsiszolni és húzza a száját hogy az osztrák határon ő 60%ot megkapja.. kérdem én, akkor miért nem megy az osztrákokhoz ha ott megkapja? elárulom, mert a szakképzetlen ember nem kell. Félreértés ne essék, nekem sem az arabokkal, sem a koreaiakkal nincs bajom, mert ugyanezt megtapasztaltam magyarok között is, nekem egyedül a nagyképűséggel van bajom! Nyilván van olyan hely ahol tényleg igyekeznek, de valahogy nekem nem ez esett le eddig. Az Egészségügy már rég összeomlott. Mindenki csak külföldre megy, tapasztalat és kellő tudás hiányában. Ahhoz hogy valaki szakszerű legyen, pontosan tudjon dolgozni, nem elegendő a diploma, gyakorlat is kell. És azért a külföldiek sem olyan ostobák hogy gyakorlatlan nagyképű embereket vegyenek fel akik egy fogat nem képesek normálisan lecsiszolni. Van pár koreai, arab és magyar orvos ismerősöm akik itt dolgoznak Magyarországon, csak jót tudok róluk mondani. De sajnos a fentebb említett kivételek is léteznek, mint mondtam magyarok között is. Mondok egy példát, 59 éves magyar csávó, megjárta Hollandiát, Franciaországot, meg még nem tudom milyen helyet, és egy vidéki kisvárosban akar alkalmazottként dolgozni, a munkaadójának jól elmondja a magáét, hogy ő mekkora nagy tehetség, hatalmas pénzösszeget követel, és csodálkozik hogy nem veszi fel a munkaadó. 59 éves ember, diplomát végzett, elvileg nagy szaktudással rendelkezik és még a mai napig ott tart hogy alkalmazottként akar munkát vállalni. Valami ebben a dologban sántít.



De mindegy is, nem szeretnék vitatkozni, és senkit sem szeretnék kritizálni, csupán eszembe jutott egy két tapasztalat ami elég furcsa volt számomra.

2016. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Valamint még azt leírom a nagy egészségügyről, hogy édesapám súlyos gerincbeteg, két helyen nyaki és derék tájon szét van csúszva a csigolyája, menni alig bír, fájdalmai vannak. 6 éves várólistán volt hogy majd megműtik és az orvosok csak kikerülték.


Nesze neked egészségügy, köszönöm szépen!

2016. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, ezt Fidesz-kormányzásnak hívják.
2016. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Éppen erre kaptuk az EU-s támogatást, aminek egy nagy része korrupcióra ment, a másik haszontalan dolgokra, és csak egy töredéke fontosra. Nagyon erősen meg kellene húzni a nadrágszíjat, és meg is lesz, mert hamarosan elzáródik a csap.

+ ha megnyerjük az olimpiai pályázatot az nagy gáz lenne

+ Paks2 szintén hatalmas adósság drága áramért, és lehet, hogy be se fejezik...


Izgalmas játék. Hatalmas megosztottság van, biztos, hogy ilyen politikai kultúrával ezt nem lehet megvalósítani. Minimum olyan forradalom kellene, hogy legyen, amilyen Romániában volt. De senkit nem buzdítok gyilkosságra.

2017. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!