Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azt hiszik, hogy fejlődik...

Akik azt hiszik, hogy fejlődik az ország, honnan informálódnak? A magyar statisztikákat nézik?

Figyelt kérdés

Én ha valamilyen gazdasági dologra vagyok kíváncsi Magyarországgal kapcsolatban, akkor külföldi statisztikákat nézek. Igen, többet is.

Hogy miért? Minden kormány szereti önmagát fényesíteni, emiatt szépíti a statisztikáit. Ez mindenkire igaz, legyen jobboldali, baloldali, nagy párt vagy kicsi. Mint látható volt, vannak keményebb húzások is, például a Fidesz alatt a közmunka program, illetve a mélyszegénység határának levitele.

Ha megnézünk egy magyar jobboldali, többnyire Fideszes statisztikát, azt látjuk, amit hallunk: csökken a munkanélküliség, az emberek jobban élnek, csökken a szegénység, azaz "Magyarország jobban teljesít".

Ellenben ha megnézünk egy külföldi statisztikát, láthatjuk, hogy sokminden nem változott, sőt, nagyon sok minden romlott az elmúlt 8-10 évben ( igen, már a 2006-2010-es MSZP kormány alatt is ).


2016. máj. 24. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Vlamelyik baller mondjon már meg nekem két dolgot!


Azok az emberek akik jelentős részben dolgoznak közmunkásként, ugyan hol a fenébe dolgoznának egyébként?

A nagy büdös sehol, otthon lógatnák a lábukat 28 ezer ft-ból amiből "meg lehet élni".


A létminimum határa szerintetek mi a fene?


Az a mutató arra jó, hogy egy szűk nagyon leszakadó réteg életmódjáról képet adjon.

Nem megyek nyaralni, nincs megtakarításom, és színes tévét sem vettem. Létminimum alatt élek jujj. Na így aztán csak arra jó, hogy az ellenzék szajkózhassa, hogy mennyien élnek életszettűrlenül meghatározott statisztikai szegénységi küszöbök alatt.

2016. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam is inkább a külföldi statisztikáknak hiszek, bár igaz, hogy ezek leginkább nemzetközi összehasonlításban mutatják Magyarországot valamilyen szempontból. Ez sokféle lehet.

A magyar statisztikákkal az a baj, hogy itthin a kategóriák nincsenek egyértelműen letisztázva, konkrétan, hogy ki minek minősül. Pl: egy közmunkás, aki 3 hónapra kap megbízást valamilyen munkára, az most dolgozó, vagy munkanélküli. Az egyik statisztikában így, a másikban meg úgy szerepel. De több más ilyen eset is van, pl a külföldi munkavállalók tekintetében és még sok más téren és sok más mérőszám alapján is. Szóval összegezve igazak a statisztikák, csak azzal lehet őket "kozmetikázni", hogy mindig úgy alakítják a kategóriákat, hogy a legkedvezőbb végeredmény jöjjön ki.

A külföldi statisztikák pluszban még elfogulatlanok, pártatlanok és pontosabbak a fogalom- és kategóriamegjelölésük is.

2016. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz statisztikáiról mindig kiderül, hogy szépített, manipulált, ki hisz már neki. A hívők, senki más.
2016. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyen statisztikának nem hiszek, csak a saját szememnek. Amit látok, az pedig nem túl rózsás.
2016. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 1/4 Időpont ma 16:28


Remélem a saját hülyeséged azért legalább te elhiszed :-) De legalább bevallottad, hogy a csökkenő munkanélküliség egy ordas nagy hazugság, haladunk.

2016. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!