Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít?

Magyarország jobban teljesít?

Figyelt kérdés
Mikor egy férfi szabadidőcipőt már nem nagyon találni 13-14 ezer alatt,miközben a fizetések 80-90 ezer körül mozognak...
2016. máj. 30. 09:09
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Hja, ha csak a Nike jó... Kínaiban 3000-ért is kapsz, másodmárkásat (pl Deichmann márkái, Decathlon márkái) meg 6-8000-ért.
2016. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy teljesít jobban. Propaganda, nem más. Amíg a fiatalok menekülnek külföldre és nagyon sokan a létminimum körüli összegből élnek, addig nincs miről beszélni.

És amíg a fizetések nem érnek el egy élhető, normális szintre, addig esélytelen, hogy a gazdaság is fellendüljön. Nem lévő bérből nem lehet elkölteni.

2016. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem... hanem régebben lehetett kapni ilyen márkásakat is 10000-ért,szinte csak ennyiért voltak. Most meg hirtelen felugrottak egy pár ezressel az árai ezeknek a cipőknek. Miközben hangoztatják,hogy így az adócsökkentés meg úgy. Nevetséges.
2016. máj. 30. 09:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobban teljesít. 500-ért vettem nike pólót a piacon múlt héten.
2016. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Értelmetlen kérdés, amire semmilyen választ nem vársz csak le akarod vezetni a frusztrációdat.


Nem vagyok se jobbos, se balos, se semmi, de egyszerűen tele van csúsztatással amit írsz. Az hogy 80-90 körül vannak a fizetések baromság. Perze, van aki ennyit keres, de az átlag bőven efölött van. Nem mondom hogy 130k sok lenne, de a nettó átlag ennyi, ami azért bőven nem 80.


Az hogy 14 ezer alatt nem lehet cipőt venni szintén baromság. Én szerencsés helyzetben vagyok, tudok venni cipőt ennyiért vagy akár drágábban, de 3-4-5 ezer forintért is lehet viszonlyag jó cipőt kapni.

2016. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljes fogalomzavar áll fenn nálad. Igen, régen lehetett 10 ezer forintért márkás cipőt venni. Ennek a világon semmi köze nincs az adóhoz, ezt inflációnak hívják. Kérdezd meg apádat hogy régen mennyibe került egy cipő vagy egy kiló kenyér. Fillérekbe, de ez nem jelenti azt hogy akkor dübörgött a pannon puma.
2016. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly 160 ezer forint volt a nettó átlagkereset, szóval az a 80-90 ezer nem igazán stimmel, de egyébként értem mit mondasz.


Egyébként furcsa, és őszintén ezen én is meglepődtem, és tudom, hogy sokan bele fognak kötni ebbe, de a magyar népesség vásárló ereje folyamatosan nő, még a válság alatt is nőtt (ezt nem tudom hogyan). Nem beszélve arról, hogy van 40%-nyi fekete gazdaság, szóval az emberek nem is olyan szegények mint az elsőre látszik.


De egyébként Magyarország egyáltalán nem teljesít jobban.

(az átlag gazdasági növekedés elmaradt az "elmúltnyócév" mögött) Orbánék-nak volt 1-2 jó dobása, de ezek csak mind időleges dolgok, márpedig a hosszútávú sikeres gazdaság és jólét megalapozásához mélyreható reformok lennének szükségesek az oktatásban, gazdasági szerkezetben, gondolkodásmódban.

2016. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokkal rosszabbul. Márkás cuccot sosem vettem, nem is lett volna rá keretem. A 10000ft-os cipő is túl drága.
2016. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!