Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok azt, hogy egy...

Ti támogatnátok azt, hogy egy pártot ne lehessen kettőnél több alkalommal megválasztani egymás után?

Figyelt kérdés
2016. jún. 1. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem! Ilyen szerintem az egész világon nincs.
2016. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na elrontottam, miniszterelnök akart lenni párt helyett. Amúgy amerikai mintára gondolok. Csak fáradt vagyok...
2016. jún. 1. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne is hasonló, inkább orosz minta lenne, mint amerikai, abban biztos lehetsz. :-)
2016. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

alapvetően úgy vagyok vele hogy a változás az mindig rossz. Amit egyik párt felépít, a másik már csak azért is lebontja (MSZP-FIDESZ) de lehet hogy csak a két párt ennyire ellenszenves egymással.


Viszont ha egy 3. jutna fel, és normálisan kormányozna, akkor ott 1 ciklussal konkrétan kitörölhetnénk a valagunk, 2-öt már észrevennénk, de igazán hatása csak a 3 ciklusban lenne.


Önmagában hülyeségnek tartom a 4 éves ciklusokat, de mivel a magyar parlamentben a Fidesz és az MSZP elég kiábrándító tud lenni, ezért érthető a 4 év, egyébként legalább 6 év kellene, ha csak normális pártok versenyeznének egymással.


4 év alatt nem lehet lerakni semmit sem, ha konkrétan az egészet újrareformosítással indítjuk. Mint tudjuk példának okáért, ha a Fidesz most bukna a Jobbik is eltörölné az egykulcsos adót mint minden más alternatíva. Vagyis konkrétan újrareformálná az adórendszer, ami legalább 1-2 év, és mire odajutunk hogy jó növekedés stb.. addigra jön a választás.


4 év alatt nem sokmindent lehet csinálni ha egy új párt kerül hatalomra...


Az lenne egyébként a jó, hogyha olyan lenne a rendszer, hogy új párt esetében 6 év, de régi párt esetében 4 év lenne a kormányzási ciklus, attól függően hogy az induló pártok voltak-e már kormányon vagy sem. Ha nem, akkor 6 évre, ha igen akkor 4 évre nyernének maguknak egy ciklust.

2016. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én simán támogatnám, hogy két ciklus után a harmadikra a pártnak más miniszterelnök jelölttel kelljen indulni a választáson.

Bár ez a jog most a nép kezében van, akár 4 évente is lehet váltogatni...

2016. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez azért veszélyes is lehet? Mi lenne, ha lesz egy olyan helyzet, ahol két cikluson keresztül egy dícséretre méltó kormány irányítana, majd harmadszorra ugye nem lehet újraválasztani őket, de a felhozatal olyan siralmas, hogy rajtuk kívül csak néhány szörnyű bagázs között lehetne dönteni?
2016. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Harmadszorra papíron átszervezi magát, új nevet vesz fel, helyet cserél egy - két vezetője és újra indul, nagy dolog.
2016. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes ilyen szabályokat a politikába bedrótozni. A népnek kellene felnőnie odáig, hogy ha valaki jól kormányoz, akkor azt addig hagyja, amíg az illető bírja, ha pedig rosszul, akkor minél előbb, akár a ciklus vége előtt leváltsa.
2016. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Legfeljebb akkor működne, ha az emberek politikával képben lennének, de lássuk be ez nem így van. Márcsak ezért is, mivel ez a kérdés felmerült.

Nem egyetlen párt irányít mindent, törvényekhez többségi/kétharmados szavazat szükséges (vonatkoztassunk el attól, hogy most Magyarországon milyen az arány). Pl megválasztanak egy pártot 20%-os aránnyal és lenne rengeteg 10%-os, akkor nem sokra menne a kormányon lévő.


Másik dolog, hogy az emberek "csodát" várnak a pártoktól, de ez szimplán lehetetlen rövid és középtávon.


Továbbá nem fekete-fehér a helyzet, nincs olyan, hogy bárki is "jól" kormányozzon. Mindig lesznek olyan intézkedések, amik egyik csoportnak kedvező, de másiknak hátrányt okoz.

2016. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!