Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keverik össze sokan a...

Árokpart kérdése:

Miért keverik össze sokan a kvótáról szóló népszavazás jelentőségét a 2018-as országgyűlési képviselőválasztáséval?

Figyelt kérdés
Arra gondolok itt, hogy sokan írják, hogy akik a kvóta ellen szavaznak azok biztosan kormánypártiak esetleg jobbikosok. Pedig ez egyáltalán nem biztos. Sőt közel sem biztos, hogy ha a kormánypárt által feltett kérdések nyernek az tükrözi azt, hogy 2018-ban is a kormány nyerne, mert ez szerintem nem igaz. Itt vagyok pl. én sem fideszes, sem jobbikos, ugyanakkor ha már megkérdeznek róla én is úgy vagyok vele, hogy nem szeretném, hogy ezek az emberek ellenőrizetlenül jöhessenek ide. Ugyanakkor 2018-ban valószínű, hogy a MOMÁ-ra szavazok. Az emberek többsége szerintem így van vele. 1997-ben mikor a NATO tagság mellett szavaztunk akkor a Horn kormány volt, mégsem ő nyert 1998-ban, pedig ő kezdeményezte a népszavazást. A kettőt nem kellene szerintem érzelmileg összekeverni mármint a kvótáról szóló népszavazást a 2018-as választásokkal. Kinek mi a véleménye?
2016. jún. 2. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Te nem érted az egész helyzetet.

Ha a bevándorlás elutasítottsága győz mondjuk 80-20% arányban, azt a Fidesz úgy fogja lekommunikálni a későbbiekben, hogy a magyar lakosság 80%-a fideszes és egyenesen őket támogatja.

Sokan ehhez nem akarnak asszisztálni, mert - veled ellentétben - látják ezt.

2016. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük. Én még ilywnről nem hallottam.


De azt ugyan magyarázd el, hogy ha bevezetik a kvótát, vagyis hogy konkrétan kkszámolják, hányn hova menn, akkor ugyan hogyan jelenti ez azt, hogy az emberek őrizetlenül jönnek ide?

2016. jún. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi az a MOMA?
2016. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3


Bokros pártja.

2016. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagy ász lehet ez a MOMA, most hallok róla először. Ja, hogy Bokros...


Azért van így, mert valószínűleg elutasítja a nép (már aki elmegy szavazni) a betelepítést, bevándorlást és a Fidesz ezt majd a saját támogatottságaként fogja felmutatni.


De nem ezt tenné akármelyik más kormányzó erő is? Dehogynem.


Ebben a kérdésben a kormánnyal ért egyet a többség (vélhetően), és ők belekapaszkodnak ebbe. De ez teljesen természetes.

2016. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A MOMA nagyon kemény.

A legkirályabb a netes tüntetés volt tőlük. :D


[link]

2016. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem újdonság, amit írsz. Magyarországon már vagy tizenöt éve, ha nem régebb óta szokás, hogy minden szavazást "forradalmi-kormányváltó-országmegváltó-véleménynyilvánító" jelzővel illetnek, akkor is, ha egy világ végi, jelentéktelen választókerületben kiírt időközi voksolásról vagy a bálnatartás legalizálásáról szóló népszavazásról van szó. Nekem ez leginkább a nagy-nagy 2002-es Fidesz-vereség után tűnt fel, előtte nem emlékszem ilyen szintű hisztériára - bár lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé.

De akkor is tény marad: minden szavazást elemi erejű, mindent meghatározó eseményként próbálnak beállítani a pártok. A tavaszi országgyűlési választások után az őszi helyhatóságiak a "visszavágók", ahol majd jól megmutatja a vesztes párt, hogy a nép mégiscsak mellette áll, esetleg a győztes "mindent visz" és az önkormányzatokban is egyeduralomra tör. Elsősorban a budapesti főpolgármester és a megyei jogú városok polgármestereinek személye érdekes, aki a nagyvárosokat hozza, az nyer. Az Európai Parlament választásai is ilyen elmebajt hoznak, pedig a hazai belpolitikára nem sok befolyással van az, hogy kik ücsörögnek a brüsszeli kádertemetőben (érdemes csak megnézni, kik szerepelnek a pártok EP-listáinak első, biztos bejutást ígérő helyein). De a népszavazások is ilyenek, abból is politikai kampány lesz minden esetben.

Az egész kvótaügyi népszavazás - véleményem szerint - egy óriási terelés. Az MSZP folyamatosan próbálkozik a vasárnapi nyitvatartásról szóló népszavazással. Jó a téma, ha sikerült volna összehozniuk a népszavazást, egész biztosan kínos lett volna az eredmény a Fidesznek. Ha meglett volna az érvényességhez szükséges részvétel (tényleg, van még ilyen?), valószínűleg leszavazta volna a nép a Dicsőséges Nemzethy Kétharmad vasárnapi zárvatartásról szóló magasságos törvényét. Arra pedig már fel tudta volna húzni a 2018-as kampányát az MSZP és a Jobbik. Ezért a kormány meghátrált, visszavonta a törvényt és rátett egy lapáttal: ő maga írt ki népszavazást, hogy már most elkezdjen mozgósítani, tesztelje a pártszervezeteket és véres kardként hordozhassa körbe a népszavazás már előre borítékolható sikerét a 2018-as kampány kezdetén. Pedig a népszavazást egyszerű törvényalkotással meg is lehetne kerülni: az Országgyűlés - ha kell, kétharmaddal, mert azért a Jobbik képviselői is tudják, mikor mire kell voksolni - törvényt hoz, amelyben kizárja a kötelező betelepítést, esetleg népszavazáshoz köti, aztán majd mikor ténylegesen jönnének Ahmedék (ha ugyan jönnek, mert már azt sem tudom, mióta ijesztgetnek minket ezzel, oszt' sehol semmi), kiírják a népszavazást, ezzel is húzva az időt. Na de ebből nem lehet akkora politikai előnyt kovácsolni, mint egy jó alaposan körbekampányolt, ellenzéki oldalról is támadhatatlan népszavazásból, amelynek az estéjén majd párás szemmel, sírástól elcsukló hangon jelentheti be az m1 és a TV2 műsorában a műsorvezető, hogy "Kedves Nézőink! A Zállampógárok 105,8%-a ért egyet a Magasságos Nemzetvezető Miniszterelnök Úrral abban, hogy Magyarország a Magyar Nemzethy Magyaroké!". Ennél jobb, erősebb indítás nem is kell a 2018-as kampányhoz, garantált a siker, mégpedig úgy, hogy abból sem az MSZP, sem a Jobbik nem nagyon tud hasznot húzni, hiszen a "nem" válaszok egyértelműen a kormány álláspontját képviselik, akkor is, ha az ellenzék is ezek mellett kampányolt.

2016. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljes tévedésben vagy kérdező, a kvóta nem azt jelenti, hogy ide mindenki ellenőrizetlenül jöhet.


Egyébként a 2006-os háromigenes népszavazásnál is a fidesz "kormányelsöprő" meg "rendszerváltó" népszavazásról beszélt, pedig akkor még 3 és fél év volt a választásokig. Sőt még lemondásra is felszólították a kormányt! Úgyhogy ez az "összemosásos" dolog egyáltalán nem újkeletű.

2016. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"(ha ugyan jönnek, mert már azt sem tudom, mióta ijesztgetnek minket ezzel, oszt' sehol semmi)"


Na erről meg nem is beszélve. Lehet már egy sincs, csak mivel azt mondja a tv, sokan beveszik.

2016. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ha érvényes lesz ez a kamuszavazás, azaz a szavazók fele legalább megjelenik, az legalább megmutatja majd, hogy ennek az országnak végleg befellegzett, mert a többség egy birka értelmi színvonalán van. Akárhogy is szavaz, aki ilyen bohóckodáshoz aszisztál, az nem egy értelmes ember.
2016. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!