Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor vezetik be Magyarországo...

Mikor vezetik be Magyarországon az alapjövedelmet?

Figyelt kérdés

itt van egy alap terv az alapjövedelemről:

[link]


De szerintem 50 ezer kevés, az csak arra jó, hogy tényleg éhen ne halj. Magyarországon egy átlag embernek minimum 100-150 ezer lenne szüksége, amiből megtud élni egyedül.



#alapjövedelem #rabszolgaság ellen
2016. jún. 5. 09:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 Rubicon87 ***** válasza:
76%

Annyira nevetséges ez az alapjövedelem. Ki vagy te kérdező vagy ki vagyok én, hogy alanyi jogon megérdemlünk 150 ezer forintot? Azt a pénzt amit a kormánynak az ilyen nagyszerű ötletekre kellene fordítani eltudnánk költeni jobban is.


Az emberek többsége persze fogyatékos és károg ezért a marhaságért.

2016. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

Ki vagyok?


ősmagyar, magyar állampolgár, ősidők óta adózó, és folyamatosan fogyasztó.

Én amikor ide születtem nem kértem ezt az alja rendszert és nem is szavaztam meg de még is adózok a semmiért. Emelet minden magyarnak jár az alap életbiztonság! És nem kell úgy beállítani mintha ingyen lenne az alapjövedelem. Az állam eleget lop és harácsol és kozel sem ad vissza annyit a közösbe mint amennyit elvesz. Szal még a 150 ezer havi se lenne valami nagy vasziszdasz ahoz képest. Ez minimum jár!

2016. jún. 5. 13:34
 23/62 anonim ***** válasza:
88%

Akkor csak hajtogasd hogy jár, aztán maximum kirugdossuk a tanárokat, bezárjuk a kórházakat, nem újítjuk fel az utakat, nem tartjuk karban a távközlési hálózatokat, nem csinálunk semmit, csak az alapjövedelmet alanyi jogon hozzávágjuk mindenkihez.


De komolyan nem értem, hogy a búbánatos jó fenébe akarsz te 150 (!!!) ezret előteremteni? Megnéztem most, a bruttó átlagkereset a foglalkoztatottak körében 240 ezer forint körül van. Adóból lejön durván az egyharmada, vagyis ilyen-olyan jogcímen az államhoz vándorol ebből 80 ezer. Oké, marad a képzeletbeli átlag polgárunknak 160 ezre. Most 24% tudtommal az ÁFA, tehát ha mindenét elkölti és 24%-os termékekre, akkor még befolyik az államhoz 38 ezer forint. Tehát eddig adózott 118 ezret. Akkor miből adsz neki havi 150-et?


Közelítsük meg másik oldalról. 2016-ban a költségvetés tervezett bevétele 10 185 500 000 000 forint. (Forrás: [link]

Magyarország 18. életévét betöltött lakossága nagyjából 8 millió fő. (forrás: [link] - igaz itt választópolgárokról van szó, de ez lényegében ugyan azt jelenti)


Tehát foglaljuk össze: 8 millió embernek kéne évi 12 alkalommal 150 ezer forintot kifizetni. Ezt nagyon egyszerűen ki tudjuk számolni, hogy mennyi: 8 000 000 * 150 000 * 12 = 14 400 000 000 000 forint.

Vessük össze az állami bevételeket ezzel. Ha az állam MINDEN pénzét erre költené, akkor is 30%-kal nagyobb állami költségvetés kéne, hogy ezt ki tudjuk fizetni. 30% hiányzik, ha az utolsó garasig mindent erre költünk. Érted? Durván 4 ezer 200 MILLIÁRD forint hiányzik. 4 214 500 000 000. Ha demagóg akarok lenni, akkor annyit mondanék, hogy ebből 421 felcsúti stadiont lehetne építeni.

2016. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
84%
Még a svájciak is elutasították ezt a mai népszavazáson! Egyszerűen az 50 ezer Ft semmit nem oldana meg, többet meg nem lehetne honnan előteremteni, ahogy már előttem is írták. 50.000 Ft-ot csak úgy adni valakinek mindenféle teljesítmény nélkül egészen egyszerűen felháborító. Tanulatlan, lumpen, alkoholista tajparasztoknak lenne jó maximum.
2016. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 Rubicon87 ***** válasza:
86%

"ma 13:34"


Mesteri logika, az állam lop, ezért ahelyett, hogy tennék valamit ellene inkább nekem is csepegtessen valamit és akkor befogom a pofám. Nagyszerű!


Nem, Nem jár semmiféle pénz csak azért mert levegőt veszel. Bár ha magadat ősmagyarnak titulálod akkor sok logikát nem kell keresni a mondanivalódban.

2016. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Az alapjövedelem olyan jövedelem, ami feltétel nélkül minden állampolgárnak jár. Nincs szociális szükségállapothoz vagy munkavégzési szándékhoz kötve. Ugyanakkor megszűnne minden olyan szociális támogatás, ami ma a munka megadóztatása által van finanszírozva, mint pl. a munkanélküli segély, gyereksegély, családi pótlék stb.


Ilyen értelemben az alapjövedelem a szociális támogatási rendszer továbbfejlesztése, de ugyanakkor ennek mai változatához semmi köze. Ez nem állami gondoskodás, hanem állampolgári jog. Ennek összege olyan szinten kell legyen, hogy biztosítani tudja az egyén létét egy kulturális szinten. Nemcsak a test életben tartására kell elegendő legyen, hanem az ember alapvető szellemi igényeire is. Az alapjövedelem a bölcsőtől a koporsóig minden állampolgárnak járna.


Az alapjövedelemre azért van szükség, mert egy nem önellátó társadalomban a magas munkanélküliségi arány már nem az emberek hibájából következik, hanem ezt a kapitalista termelői-fogyasztói rendszer okozza. Az alapjövedelem megvédi az embereket a társadalmi kirekesztéstől, az egzisztenciális félelmeitől. Ez még azt is jelenti, hogy megszűnik a munkanélküliek megbélyegzése, ami a jelenlegi rendszerben elkerülhetetlen probléma. Egy olyan társadalom, melyik ezt a megbélyegzést elfogadja, megsérti az emberi méltóságot és a munkához való jogot.

2016. jún. 5. 21:17
 27/62 A kérdező kommentje:
2016. jún. 5. 21:17
 28/62 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező ugye nem olvastad el a válaszomat? Nincs erre pénz. Szó szerint nincs.
2016. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
43%

A nálunk gazdagabb svájcban sem kérnek belőle, így ebben a szegényebb országban sem fogjátok kapni a naplopásért a pénzt! :D


[link]

2016. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
3%
Addig amig komcsidemokrata szélsőjobbos áruló újfasiszta népirtó kormányok lesznek hatalmon addig biztosan nem,mivel jelenleg "rosszindulatu" emberek kormányozzák hazánkat akik nem a nép érdekeit szolgálják.A jövőben zöldpárti vezetés szükséges(pm) az alapjövedelemhez(mivel jelenleg magyarországon ők azok aki minél előbb alapjövedelemet akarnak adni az embereknek).Az irányzék úgy tűnik jelenleg jó európa szerte jönnek felfele a zöldek.Mást nem tudok mondani.Tegnap volt a svájci népszavazás. A svájciak 83% a ellenzi az alapjövedelmet (Magyarországon a lakosság 76%-a támogatja az alapjövedelem bevezetését úgy hogy mi ebből szempontból lényegesen jobban állunk mint svájc)Ez is logikus mivel ott feltétel nélküli alanyi jogú szociális és munkanélküli ellátó rendszer van.Magasak a segélyek stb.Az átlagember2500frankot keres egy kisnyugdijas nyugdija meg öt-hatezer frank körül mozog úgyhogy mindezen eredmény várható volt mivel (a pénzmosásból és az adóelkerülésekből fakadóan)ők európa leggazdagabb országa.(bár én személy szerint azt nem hiszem el hogy svájcban nincs pórnép inkább elvannak nyomva nincsnek érvényesitve az érdekeik mivel ez egy bűnözö a világ offshore vagyonábol élösködő "naplopó" ország) Sajnos ez a földi világ nem a""jóindulattal" van "kikövezve" hanem inkább egyre inkább az látszik hogy világot bűnszervezetek irányitják.A munkás emberek szegények munkanélküliek hajléktalanok érdekeit,jogait meg ma már egyre inkább nem védi senki és semmi.
2016. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!