Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a migránshullám előtt a magyar baloldal iszlamofób volt?

Figyelt kérdés

2009 körül Gyurcsány "kis terroristák"-nak nevezte a szaúd-arábiai focicsapatot, diplomáciai botrányt kavarva.


Gyakran lehetett hallani balliberálisoktól, hogy Izrael a civilizáció bölcsője a Közel-Keleten, barbár arabok, tehát lényegében magukat baloldalinak nevező emberek szájából lehetett hallani az amerikai republikánusok pl. Bush propagandáját.


Olvastam egy sztorit, hogy valakinek a barátja belépett a Hit Gyülekezetben, egy politikailag a balliberális oldalhoz köthető kisegyházba, és hamarosan elkezdett gyűlölködni az arabok ellen.



Most egy-másfél éve viszont, hogy jönnek a migránsok, az iszlamofób balliberálisok hirtelen imádni kezdték az arab menekülteket, újabban nem terroristázzák és barbározzák őket.


Ti is észrevettétek ezt a pálfordulást?



2016. jún. 12. 12:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Miért olyan nehéz megérteni a jobboldaliaknak, hogy a menekültek elsődleges tulajdonság az, hogy menekültek, és nem a származása vagy a vallása?
2016. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
7%

azért tűnik olyan nehéznek, mert nem menekültekről beszélhetünk, hanem migránsokról


"A bevándorlás emberek életvitelszerű áttelepülése születési országukból vagy korábbi lakóhelyükről egy másik országba."

( [link]

2016. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
24%

Határsértő agresszorokról van szó, akit golyóval kellett volna üdvözölni. én már innen nem értem/értettem a sztorit...


Üdv: egy Szociáldemokrata-liberális baloldali

2016. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A bevándorlók és a határsértők elsődleges tulajdonsága még mindig az, hogy ők bevándorlók vagy határsértők. Hogy jön ide az iszlám?
2016. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Előző!


Tőlem ne haragudj, de "mindössze" kék pacsit kaptál.

Az iszlámmal is baj van, de az egész történet már eleve megdől a határsértésnél, és nem is kell továbbmenni.

Szaddam Husszeint azért itélték halálra mert a kurdok ellen támadást/népirtást hajtott végre 1982-ben.

Igaziból ezek után, már nem is kellett fölhozni ellene a további vádpontokat, úgyis mint: Irak-Irán, I. Öböl-háború, II. Öböl-háború, Kuvait, Kurdisztán...

Tehát azt akoarom ezzel mondani, hogy igen baj van az iszlámmal és nézeteivel előre törni akarásával egyébként is, de már a határsértésnél nem kéne tovább kombinálni az egészet...

Nem tudom így érthető-e de igyekeztem egyszerűre fogni

2016. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hát, aki Szaddam Husszein bűneit az iszlámra keni az két dologhoz nagyon nem ért, a vallásokhoz meg a politikához.


De akkor ennyi erővel zt is mondhatjuk, hogy a koreai háború meg a buddhisták és a keresztények miatt tört ki.

2016. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Csak kérdezem, hogy az nem zavar ahogy Orbánék, meg drágalátos Jobbikék minden arabot aki menekül(még a gyereket is) terroristának neveznek? Gyurcsánnyal nagyon tudtok pattogni ....;). Kisbabám művelődj még egy picit jó?...
2016. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
"Határsértő agresszorokról van szó, akit golyóval kellett volna üdvözölni. én már innen nem értem/értettem a sztorit... " - ezzel maximálisan egyetértek.
2016. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Alig van csúsztatás a kérdésedben és a hozzá fűzött megjegyzésben.


"2009 körül Gyurcsány "kis terroristák"-nak nevezte a szaúd-arábiai focicsapatot, diplomáciai botrányt kavarva."

- Erről a dologra egyáltalán nem emlékszem, de ha igaz is lenne, Gyurcsány mióta egyenlő a "baloldallal"?! :D Ha mondott is ilyet, nem lehet, hogy kontextusából kiragadott dologról van szó? Pl. panelprolizott ő már egy orbános vitában, amit Orbán nagy önérzettel kikért magának, hogy micsoda dolog, de amikor Gyurcsány megválaszolta hogy ezt a kifejezést ki is használta először és mit is akart ezzel kifejezni, arra bezzeg már nem reagált.

Ezzel együtt valóban gyakran elgurul a gyógyszere, viszont Orbáné folyamatosan.


Én még sose hallottam olyat balliberálisoktól, hogy Izrael lenne a civilizáció bölcsője, de ha te olyan gyakran hallottál, akkor biztos tudsz róla valami internetes forrást is adni, szívesen megnézném.


"Olvastam egy sztorit, hogy valakinek a barátja belépett a Hit Gyülekezetben, egy politikailag a balliberális oldalhoz köthető kisegyházba, és hamarosan elkezdett gyűlölködni az arabok ellen."

Értem, és azóta a Hit Gyülekezetének vagy a tagjainak megváltozott az álláspontja? Vagy mit akarsz ebből kihozni? Egyáltalán a baloldaliak és a liberálisok hány százaléka hit gyülekezetés?! Biztos, hogy a Hit Gyülekezete valóban liberális lenne? Tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a liberális szó fogalma?


"Most egy-másfél éve viszont, hogy jönnek a migránsok, az iszlamofób balliberálisok hirtelen imádni kezdték az arab menekülteket, újabban nem terroristázzák és barbározzák őket."

Én nem tudok arról, hogy olyan nagyon sokan imádni kezdték volna őket, csupán embernek tartják őket, és mindenüket elvesztő üldözött embereket sokan igyekeznek segíteni.

Másfelől sokakat irritálja az, hogy a Fidesz a közpénzt gyűlöletkampányra és pártcélra fordítja problémamegoldás helyett.


Ha a Fidesz már a kezdetekkor azzal jött volna, hogy

1) jelzi az EU-nak, hogy milyen fenntartásai vannak, milyen feltételekkel hajlandó együttműködni a menekültfogadásban, javasol egy halom dolgot, amivel szerinte a biztonságot lehetne fokozni, pl. egységes nemzetközi biometrikus tartózkodási engedély 2)felhúzza a kerítést, és komolyan felügyelt fogadóállomásokat létesít. 3) az érkezőknek a határ menti állomáson regisztrálják, egészségügyi ellátásban részesítik döntenek a sorsukról és különjárattal, közvetlenül a másik határhoz viszik, máris nem lett volna ennyi gond.


Ja, akkor nem lett volna felfordulás, nem lett volna gyűlöletkampány, pénzlenyúlás, és politikai haszonszerzés. Igen, a Fidesztől elég távol áll az, hogy szép csendben egyszerűen csak végezze a munkáját. Ennek viszont nincs köze a bevándorlókhoz, ez korábban is szúrta a baloldaliak szemét, és most is szúrja.

2016. jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Tényleg mondott ilyet Gyurcsány. Annyiban kiragadott, hogy viccelődni próbált. A politikusaink még nem tudnak profin kommunikálni.


[link]

2016. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!