Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem lehet veszélye...

Szerintetek nem lehet veszélyes egy demokráciában ha egy párt megszerzi a szavazatok 2/3-át?

Figyelt kérdés
Mivel a Fidesz hatalmas többséggel nyert felvetődik a fenti kérdés bennem. Nagyon sok parlamenti képviselője lesz a Fidesznek. Ha Viktor tudni fogja irányítani őket akkor nem lesz majd egy diktatórikus kormányzás? Ha pedig önállósítják magukat akkor ugyanolyan bűnözésbe eshetnek mint a szocik.
2010. ápr. 14. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
én a jobbik 2/3-ának örültem volna.
2010. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
ha szerinted ez veszélyes akkor szerinted a demokrácia is veszélyes. Amiben mondjuk igazad is van :) viszont az lmp és az mszp már a maguk kevés százalékával is veszélyesek
2010. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
hát ha egy valóban magyar párt szerzi meg, akkor nem
2010. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most per pill, nem az.


De csak nézd meg hogy miként működött a fidesz az elmúlt 4 évben. Vagy milyen módszereket alkalmazott 1998-2002között. Akkor megérted hogy nem fognak habozni a demokratikusan megszerzett antidemokrácia bevethető lehetőségeit. Hiszen hamarosan nem lesznek ennyire népszerüek, és az lesz az érdekes nem a ma, amikor még minden szép!

2010. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
sztem inkább a jobbik fog eltűnni a francba innen... Minél hamarabb, annál jobb... Undorító az álmagyarságuk...
2010. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a kérdésre válaszolva pedig természetesen nem baj. Máskor is volt már 2/3 az elmúlt 20 évben... most csak az a bajuk a komcsiknak, hogy nem megint nekik van, azért harcolnak kézzel lábbal ellene. Már a jobbikkal is szövetkeznének...
2010. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem veszélyes, mégpedig azért nem, mert nagy bajban az ország. Az elmúlt 20 évben bebizonyosodott, hogy 2/3 nélkül nem lehet a szükséges törvénymódosításokat meghozni, amik elengedhetetlenek a továbblépéshez. A jobb és baloldal sőt úgy egyébként a pártok pedig nem képesek sem összefogásra, sem együttműködésre. Így lehetetlen.

Nem mondom, hogy most ez így jó lesz. De lejjebb már szerintem nemigen süllyedhetünk, és egy próbát megér. Legfeljebb elvesztegettünk újabb 4 évet. De az elmúlt 20 évhez képest ez majdnem semmi.

2010. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet jó is és rossz is. Mivel pont a Fideszre gondolsz, szerintem megérted, hogy nem élvezik felhőtlen bizalmamat, de még egy Gyurcsányt, már nem tűr meg az ország. Ha leqrja, jobb ha újra elbújik, ahogy a kampány alatt tette.
2010. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez elég veszélyes,én ettől tartok a legjobban
2010. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!