Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon most illiberáli...

Magyarországon most illiberális demokrácia van?

Figyelt kérdés
Ugye mi már illiberális demokráciában élünk Orbán Viktor miniszterelnök úr erőfeszítéseinek köszönhetően, és nem kell megtapasztalnunk a liberalizmust?
2016. júl. 8. 00:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

# 9


Az nem éppen a közszféra, mert a közszféra az a közalkalmazottak és a kormány- és köztisztviselők gyűjtőneve, vagyis azoké, akik az államnak dolgoznak.


Vagyis amit mondasz kissé elfuserált megfogalmazással, az inkább azt jelenti, hogy te nagyban szarsz rá, mi történik a parlamentben, és a kormányban, mit döntenek el a fejed fölött az akaratodon kívül. Ezt így is fel lehet fogni, nem kell mindenkinek erről gondolkoznia, viszont akkor szerintem nem is nagyon van helye annak, hogy hozzászólj a témához. Mert ez kb. olyan, mintha valaki megkérdezné, hogy "mit gondoltok, az xy fagyinak jó íze van", és valaki bekommentelne, hogy "fogalmam sincs, sosem ettem, de nem is érinti az életemet, nem érdekel".

2016. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

# 10

Ez még mindig egy ellentmondás, olyan mintha azt mondanád, hogy "kényszermunkát végző önkéntes", de látom, sokan szeretik itt hangoztatni a hülyeséget. A te fejedben élnek ilyen fogalmak, mert nem tudod, mit jelent a liberalizmus, és pont ezeknek az embereknek mond Orbán ilyeneket, akik félnek a liberalizmustól.

2016. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Vagyis amit mondasz kissé elfuserált megfogalmazással, az inkább azt jelenti, hogy te nagyban szarsz rá, mi történik a parlamentben, és a kormányban, mit döntenek el a fejed fölött az akaratodon kívül. Ezt így is fel lehet fogni, nem kell mindenkinek erről gondolkoznia, viszont akkor szerintem nem is nagyon van helye annak, hogy hozzászólj a témához. Mert ez kb. olyan, mintha valaki megkérdezné, hogy "mit gondoltok, az xy fagyinak jó íze van", és valaki bekommentelne, hogy "fogalmam sincs, sosem ettem, de nem is érinti az életemet, nem érdekel"."


Ezt jelentené, ha "liberális demokrata" lennék, de én valódi demokrata vagyok, szóval amennyiben ne pont olyat tesz a többségi szavazó által kinevezett kormány, ami az én ideológiámmal egybevág, akkor sem kezdek a saját ideológiámra mutogatni.

2016. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

# 13

Nem, te nem megvédted a Fidesz intézkedéseit, hanem rávágtad, hogy téged nem érint, te ugyanúgy éled a mindennapjaidat. Vagyis szerinted ezért nem is számít, hogy pl. népszavazást csak a kiválasztottak kezdeményezhetnek. De tényszerűen nem reagáltál arra, hogy miért van rendben a sok demokrácia ellenes intézkedés. Mert felőlem akár meg is lehet ezeket magyarázni, de ne már azzal, hogy "nem érinti a mindennapjaimat".

2016. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem meg alapvetően az a hibás elgondolás, hogy "az állam nem vágja alám az államilag megfinanszírozott tökéletességet".


Egy tucat magyar-töri tanár mehetne a gyárba a szalagra ezzel a nélkülözhetetlen tudással, és ott aztán megtudná mi az a fizetés és a munkakörülmény.


Valamiért azt gondoljuk, hogy itt Svédország van, hogy aki a piaci megélhetést választja a biztos megélhetést választja, ezért megengedhetünk egy akkora állami mamutot, hogy a közalkalmazottak is minimum olyan életszínvonalat tudhassanak magukénak, mintha legalábbis a biztos piacot választották volna. "Igazságosság".


Ez itthon sajnos még nincs így, ne is hivatkozzatok rá.

2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#12 Nagyon jól tudom, mit jelent a liberalizmus, és semmi baj nincs vele, amíg normális, ésszerű, demokratikus rendszerben alkalmazzák. Most viszont szélsőséges, diktatorikus formában van jelen. Faji megkülönböztetés a fehérek kárára, szólás- és sajtószabadság súlyos korlátozása, hazafias jelképek üldözése. Mi ez, ha nem diktatúra?
2016. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

# 16


Igen, ezt a szöveget is hallottam már.


"Faji megkülönböztetés a fehérek kárára"

Hol van ilyen?


"szólás- és sajtószabadság súlyos korlátozása"

Hol van ilyen?


"hazafias jelképek üldözése"

Hol van ilyen?


Jó lenne mindre konkrét példa, meg azt sem lenne rossz alátámasztani, hogy ezeket valaki a liberalizmus nevében teszi. Különben túl sokat nem ér ez a vagdalkozás.

2016. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 15

Kezdem elveszíteni a fonalat. Itt, ebben a kérdésben arról van szó, mi az az illiberális. Te meg töri- és magyartanárokkal jössz, meg közalkalmazottakkal. Abszolút offtopic.

2016. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

De vagy az aki abszolút nem akarja felfogni, hogy amin itt a liberálisok gyűlölködnek (a gúnyolódás már nem írja le), az valójában a saját álomviláguk szüleménye és továbbfűzése.


A kérdés erről szól. Kik szoktak így beszélni, mint ahogy a kérdés fel lett téve? Az idealista libbant barmok.

2016. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 19

Állítsál már valamit, mert eddig csak a rizsa ment nem idevágó dolgokról. Persze azért még odaírtad, hogy "libbant", mert az megy, de értelmes érvelés, vagy legalább a témához hozzászólás nem.

2016. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!