Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy Magyarországon nem is lehetne csökkenteni a korrupciót?

Figyelt kérdés

Ez az "oldjuk meg okosban" ügyeskedő mentalitás valahogy teljesen bele van épülve a magyarok gondolkodásmódjába.

Itt teljesen természetes, hogy mindenki annyit lop, amennyit csak tud. Nem szégyen az, hiszen ezzel csak a saját rátermettségét és életrevalóságát bizonyítja, ami a rendes, becsületes ember fölé emeli őt.


Mit mond a rendes és becsületes ember? Nem lopok, mert ezzel másokat, a népemet károsítom meg! Amit én ellopok, az máshonnan fog hiányozni, ezt pedig nem szeretném!

Erre ezt mondja nevetve a patkány: milyen naiv és milyen ostoba! Teljességgel életképtelen! Még hogy nem akar lopni, amennyit csak tud! Haha! Szánalmas ember...


Körülbelül ez a helyzet. :(


2016. júl. 15. 07:03
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

Igen, valóban probléma a mentalitás is, de nemcsak emiatt erős a feketegazdaság. Nem akarom azt a benyomást kelteni, hogy a gazdaságpolitika terel nket a hétköznapi mutyizásba, de azért kicsit igen. Persze ez nem most kezdődött, a szocializmus és az azt megelőző diktatúrák kiváló táptalajt jelentettek a korrupciónak.


A hivatali szervek korrupcióját pedig vissza lehtene szintén szorítani megfelelő intézkedésekkel (civil kontrol, átláthatóság, független média... stb.)

2016. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!