Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még elnyomó,...

Meddig lesz még elnyomó, kapitalista rendszer Magyarországon?

Figyelt kérdés
Már lassan váltani kellene, különben elpusztulunk.
2016. júl. 26. 11:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%

Ha le is váltanánk a kormányt akkor ki lenne alkalmas erre? Jelenlegi pártokat hagyjuk a Jobbik még talán de azzal sem járnánk sokkal jobban, én már csalódtam bennük is épp eleget. Független szakértői kormány lenne ide az ideális akik még csak csak valami értelmeset tudnának alkotni de az sem menne egyik napról a másikra, és a minimális 4 év se lenne elég hogy tartós változtatást okozzanak, én meglátásom szerint. Az emberek zöme beletörődik ebbe a sorsba az a kevés akik valahogy kimutatják nem tetszésüket ők is kb értelmetlenül vonulnak utcára. Én magam is párszor részt vettem ilyeneken de nem láttam értelmét, egyszerűen semmit nem értünk el. Itt helyben is volt valami ami végett eléggé fellázadtak, de békés demonstráció zajlott le. A barátnőmmel ketten mentünk 22 évesek voltunk akkor és rajtunk kívül egyetlen egy fiatal sem volt jelen ezen a békés demonstráción, rajtunk kívül a legfiatalabb is minimum 35 éves ha volt. A korunkbeliek sorba mennek külföldre, vagy az ország Nyugati részére ahol még úgy ahogy nyugisabb az élet anyagi szempontból de ott sem az igazi. A barátnőm kötődik a szüleihez érthető mert betegeskednek, mellettük kell lenni mert már csak rá számíthatnak, és sajnos ez van. Én nekem mázlim van hogy jó helyem van, bár a fizetésem nem éppen a legjobb de panaszra sincs okom mert még mindig jobb az életem, és ott legalább stabil helyen vagyok, nem kell attól paráznom mikor rúgnak ki mert elfogy a munka és nincs megrendelés vagy épp egy csókos kitúr a helyemről.


Persze én nekem nullűról kezdeni külföldön nehéz lenne mert ismeretségem nincs akikbe megbízok, kezdő tőkém is csak úgy lenne ha kölcsön kérek de akárhogy nézem nekem külföldön vagy hosszútávon kell letelepednem vagy végleg, de az hogy kimenjek pár hónapra és hazajöjjek mert hát mégis mindenki aki fontos nekem itthon van annak semmi értelme, mert amennyi pluszt keresnék az el is menne az utazásra meg kb mindenre.

2016. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#7:Szerintem,Nyugat-Európában is kapitalizmus van. Legfeljebb ott a kormányok,politikusok,arányaiban kevesebbet tesznek zsebre.
2016. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Téged hogyan nyomnak el kérdező?
2016. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A kapitalizmus az, ahol az erős eltapossa a gyengébbet, aztán kineveti a szenvedését.

Ez a kapitalizmus.

Nyugatra nincs ilyen, mert ott mindenki jól él. Ennyi.

2016. júl. 27. 14:50
 15/19 anonim ***** válasza:
#14:Nem,a kapitalizmus alapvetően,nem ez,szerintem olvasd el a szó jelentését.Épp ebből látszik,hogy nálunk,nem kapitalizmus van,hanem valami egészen más.Amúgy meg,nyugaton sem él mindenki jól.Még Nyugat-Európában sem, de például az USÁ-ban végképp nem.Sőt,szerintem olyan rendszer nem is létezik,amelyben mindenki jól él. Ez azért erősen országfüggő.
2016. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a kérdező félék amerikai filmeken nőnek fel.Amiben senki nem dolgozik mégis mindenki nyaralgat utazgat. Teljesen meghülyítik a népet azt hiszik pl az Usában kánoán van. Már Nyugat Európában sincs mindenhol ott van pl Spanyolország a maga 25%-os munkanélküliségével.
2016. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És mire. Kommunizmusra?
2016. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

'És mire. Kommunizmusra?'


Nézz vissza a 7-es kommenthez.

2016. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De hát ott is elnyomó kapitalizmus van! Csak hamarabb kezdték a kapitalizmust, mint mi.
2016. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!