Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyíltan valamilyen sajtótájéko...

Gotland kérdése:

Nyíltan valamilyen sajtótájékoztatón, vagy politikai vita során Orbán Viktor vállalta már, hogy KISZ-titkár volt? - Vagy azt, hogy az édesapja párttitkár volt?

Figyelt kérdés
2016. júl. 31. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"NEM igaz, hogy csak az juthatott előre, aki KISZ vagy Párttag volt! A megye MNB igazgatója sem volt párttag, sőt a város egyik nagyvállalatának a főkönyvelője sem. Ő még ezenfelül bárónak is született. Mindkét fia egyetemet végzett és rögtön jó állást kapott.

"


hát persze hogy nem :)... ez így volt, és biztos csak a zorbán döntötte be a cuclializmus már-mr álomszerű eredményeit, hogy annyit lophasson, aki még eddig senki

2016. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22.26. Veszprém.
2016. aug. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

19.10.


Nem igaz. Bár nem tudom, hogy mit értesz sormunkás alatt, de párttagság nélkül is lehetett előre, vezető funkcióba jutni.

Bár lehet, hogy ahhoz meg a Hazafias Népfronthoz kellett tartozni.


Orvosok is voltak tüntetően vallásosak. Tanárok is.

2016. aug. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

"A megye MNB igazgatója sem volt párttag"


Én dolgoztam a 80-as évek végén a Magyar Hitelbankban. Ott bizony jottányit sem lehetett előrejutni annak, aki nem volt párttag. Nekem is volt olyan csoportvezetőm, akinek a kisujjában volt a szakma, mindent tudott, amit a bankban akkor tudni lehetett és kellett, és azért nem lépett előre, mert nyíltan vallásos volt, és nem volt hajlandó Marxista Egyetemre menni. Nem csináltak belőle titkot, mindenki tudta, aki ott dolgozott.

2016. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, vállalta már: [link]
2016. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
10.17. A 80-as évek végén volt "Hitelbank"? Itt valami félreértés lesz.
2016. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 szamarhegy válasza:

Igen, szerintem régebbi nyilatkozataiban beszélt erről.

A Fideszes relativizáló kommentelőknek meg annyit, hogy a 70-es évek végén, pláne a 80-as években már nem kellett párttagság, pláne KISZ tagság, sőt KISZ titkárság, hogy valaki előrejusson, a se.ggny.ló karrieristák útja volt ez.

2018. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!