Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz most erős katonasá...

Ha a Fidesz most erős katonaságot fog építeni, akkor lesz esélyünk még a jövőben visszafoglalni a Trianonkor elvett területeinket?

Figyelt kérdés

Szerintem már éppen itt lenne az ideje odacsapni!

Már most is késtünk rengeteget. Még a végén valóra válik a Jóslat és Trianon tényleg összedől 100 év elteltével. :D

Lehet, hogy Orbán Viktor lesz a jóslat beteljesítőlye? :)



2016. aug. 1. 20:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a Fidesz most épp erős katonaságot épít a közmunkásokból? Nekem nem úgy tűnik.

"Ha beleülteted őt a tankba és vezetteted vele akkor előbb utóbb meg tudná tanulni. Ha lősz vele akkor lőni is megtanul!

Ha adsz neki géppuskát a kezébe és lőtök minden nap akkor az is menni fog!"

Hihetetlen számomra, hogy ma, 2016-ban még mindig tömegével akadnak olyan nagytudású internetprofesszorok, akik nem vették észre, hogy a II. világháború 1945-ben véget ért, azóta pedig a klasszikus "odamegyek 300.000 emberrel meg 3.000 tankkal, oszt' széjjellövök mindent" háborúk nem nagyon működnek. Már a koreai háborúban sem jött be a dolog, Vietnamban és Afganisztánban pedig még kevésbé. Az első Öböl-háborúban már szó sem volt ilyesmiről, a másodikban pedig a '70-es években megalapozott precíziós hadviselés is rendesen megbukott.

Futtathatod te napestig a 35-40 éves, lerobbant közmunkást, abból elit katona nem lesz. Aki a fél életét rossz körülmények között, helytelen, egyoldalú táplálkozás mellett, sport nélkül, esetleg alkohollal és dohányzással súlyosbítva élte le, az nem fog már talpra állni és tökéletes teljesítményt nyújtani. Ha pedig emellé van vagy 8 általánosa is, az életben nem tanítod meg még tankot sem vezetni. Nem az a művészet, hogy áttörjön a falon, azok az idők már lejártak. De hogy fogja megérteni a rakéták működési elvét, hogy lesz képes TOW-lövedékkel repülés közben célra tartani, honnan fogja tudni, hogy az adott cél ellen leválóköpenyes vagy kumulatív lőszert használjon-e?

Ahogy a munka világából is kezdenek kikopni a Betanított Jóskák, úgy a hadseregben is egyre kevesebb gépkarabélyos golyófogóra van szükség. Sokkal jobban megéri kevesebb, de jól kiképzett és felszerelt katonát harcba küldeni. Márpedig akikből jó katonák lehetnének, mert fiatalok, erősek és okosak - na, azok pont nem a hadsereghez mennek fogkefével padlót mosni, hanem Nyugat-Európában keresnek annyi pénzt, amennyiből tisztességesen meg tudnak élni.

Nem hangzik tehát rosszul, hogy felduzzasztanák a hadsereg létszámát, de azt már vagy kétezer éve, a Római Birodalom sikerei óta tudjuk, hogy igazán nagy ereje csak a jól kiképzett és felszerelt katonáknak van, a csőcselék a kiegyenesített kaszával nem sokat ér. Márpedig felszereltség terén nem valami acélos a magyar haderő, például nem is tudom, van-e működőképes helikopterünk. De nem baj, küldjünk csak előre ötezer közmunkásból átképzett gyalogost a Varsói Szerződésből itt maradt, használhatatlan felszereléssel, majd csak elfogy az ellenség lőszere, mire mindet lemészárolja.

2016. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz.

Az okokat már korábban leírták.

2016. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

"Ez a Dal vezessen minket utunkon!"


Hány éves vagy, kérdező?

Nagyon fiatalka lehetsz, ha ilyen kérdést teszel fel, és ilyen jelszavakkal dobálózol.

Sokat kell még a történelemmel és a világpolitikával foglalkoznod.

2016. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
A magyar hadseregmek legalább egy évtized kéne hogy normális felszerelése legyen és csak akkor sikerülne ha lenne egy erős szövetségesünk.
2016. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Ez előző vagyok. Meg a revízió nem érdeke a nagyhatalmaknak és a geopolitikának
2016. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Trianon... ti erre recskáztok?


"A katonákon kívül az ország összes civil lakója azért dolgozna, hogy a megfelelő haditechnika beszerzéséhez, működtetéséhez szükséges összeget előteremtse.

- A rengeteg pénz előtermtésére új hadiadókat kellene bevezetni, ami elől (és persze a háború elől) az ország lakóinak jelentős része külföldre távozna. "


most is ez megy csak most az orbán család és bandájuk miatt, én ezt veszem észre

2016. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Egyszerű, a teljes fidesz bagázst kellene átdobni a szomszéd országokba (megszabadulnánk tőlük, nekünk ez már jó lenne), egy normális ország pedig ennyi kártevő láttán rögtön kapitulálna.
2016. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Erős katonaságot? 10 milliós az ország. Ha minden embert besoroznak, akkor is jelentéktelen pont maradunk.
2016. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 progizo ***** válasza:
100%

Nem tudom, mik lennének az esélyeink egy háborúban a szomszédaink ellen, de azért én egyből nem írnám le magunkat, mert ilyen alapon, hogy a többség győz, akkor a kis Izraelt is rég elsöpörték volna nagy arab szomszédai.

Viszont sajnos álhazafi Fideszkénk szerintem nem a területeink visszaszerzése és a Kárpát-medencei magyar érdekek védelme céljából akarja megemelni a Honvédség létszámát (és a létszámemelés nem egyenlő az erősítéssel, ahhoz még haditechnika is kell), hiszen saját politikusaik jelentik ki, hogy: "nincsenek területi követeléseink" és "Magyarország belenyugodott a területvesztésébe". Persze lehet, hogy ezek csak afféle Fideszes hazugságok az ellenségek átverésére, de én azért ebben nem reménykednék és erre nem építenék.

2016. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A fideszes párttagoknak csak az az érdeke hogy meggazdagodjanak! Magasról tojnak Magyarországra és a magyar emberekre!
2016. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!