Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MIt gondoltok az erdélyi...

MIt gondoltok az erdélyi pálinkaügyről, nem lesz veszélyes?

Figyelt kérdés
Ugye a Magyar pálinka tanács, megadta, az engedélyt, hogy az erdélyben készült, italra is a pálinka név kerülhessen, ami uniós oltalom alatt áll, és csak a magyarországon + 4 osztrák megyében termesztett gyümölcsből készült párlatot lehet pálinkának nevezni. Nem kekeckedni akarok, de erdély, Romániában van, így most lehet, hogy kárpátokon túli területeken is igényelni fogják a pálinka nevet, erdélyre hivatkozva. ha bírósagra kerül az ügy nem nyerhet magyarország. Máskülönben meg talán arcul köpés is a többi elcsatolt területnek is. ennyi erővel bejelntkezhetne, kárpátalja, vajdaság, dalmátia, megha úgynézzük egész horvátország, hisz a perszonálunióra hivatkozva még esélyük is lenne. Nem kéne már kicsit vissza venni ezt az erdélynek mindent lehet politikát. szerintem nem lesz ez így jó!

2016. aug. 9. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont lesz*rom, hogy még hol fogják pálinkának hívni a helyi égetett szeszt.
2016. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kéne már kicsit vissza venni ezt az erdélynek mindent lehet politikát. szerintem nem lesz ez így jó!"


Nem kéne már visszavenni az erdélyiek elleni rendszeres uszítást és gyűlöletkeltést? Mert szerintem meg ez nem lesz jó! Nem beszélve a határ szar helyesírásodról...

2016. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

"Nem kéne már visszavenni az erdélyiek elleni rendszeres uszítást és gyűlöletkeltést? Mert szerintem meg ez nem lesz jó! Nem beszélve a határ szar helyesírásodról...

"


Szerinted egy ballibtől lehet többet várni? :D

2016. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:
74%

Ki az a hülye, aki pálinkát a bótban vesz?!

Csak a Józsi bá' kerítésszaggatója az eredeti. A többi kamu.

2016. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk az igazi pálinka székelyföldi, szóval inkább sógorék használják jogtalanul.
2016. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
31%

Nemzetközileg nincs akkora presztízse a pálinkának (vagy éppen ismertsége), hogy ez bármire is veszélyes legyen.


Valaki szépen megfogalmazta mostanában, hogy a pálinka csak „Magyarországon világhírű”. Semmi kézzelfogható nem utal arra, hogy ez meg fog változni, leszámítva, hogy esetleg 1-2 konkrét márka ismert lesz külföldön, de akkor az ő nevüknek lesz presztizse, nem kimondottan a pálinkának.


Nem azon kéne izgulni, hogy Erdélyben is pálinkának lehet címézni a pálinkát, hanem mondjuk azon, hogy egy évtizeddel a pálinka eredetvédelme után még mindig ott tartunk, hogy a legutolsó okádék undorító szemét is forgalmazható pálinka néven, hogyha gyümölcsből főzték. De talán még nagyobb haj, hogy ha az ember bemegy a hipermarketbe venni egy jó pálinkát kb. 10-12 ezer Ft/literes áron, akkor jó eséllyel valami teljesen felejthetőt (vagy éppenséggel szart) fog választani. Na ez az, ami veszélyes a pálinkára. Lejáratjuk mi eléggé, nem kell félteni senkitől...

2016. aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok abban kivetni valót, hogy a történelmi Magyarország (most már határon túli) területén gyártott gyümölcspárlatot is lehessen pálinkának hívni, de megmondom őszintén, nem vagyok szakértő ebben.
2016. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi bajod van Erdéllyel ??
2016. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!