Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit ártottak neked (személy...

Mit ártottak neked (személy szerint) a menekültek?

Figyelt kérdés

Mindenki retteg, meg legszívesebben a tengerbe lövetné szerencsétleneket. Miért?

Mi rosszat tettek ezek az emberek nektek, amiért féltek tőlük?


A terrortámadásos válaszok nem érnek, hiszen most a menekültekről szól a kérdés, nem a terroristákról!



2016. aug. 10. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Elveszik a munkám, nem tisztelik a kultúránk és a törvényeink. Ezért üzenek Brüsszelnek, hogy ők is megértsék!


Egyébként sem menekültek, hanem megszállók, különben nem kizárólag katonakorú férfiak érkeznének Magyarországra, hiszen közismert tény, hogy Magyarország nem határos Szíriával és Irakkal.

2016. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1

No igen, így már minden világos :-)))

2016. aug. 10. 08:40
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

"Mindenki retteg, meg legszívesebben a tengerbe lövetné szerencsétleneket."

Lenne néhány kérdésem, hogy érdemben válaszolni tudjak.


Melyik bolygóról írsz? Kiről beszélsz? Ki az a "mindenki" és én miért nem találkozok eggyel sem?


Fóton fogadott menekültek ellátásba/nevelésébe belelátsz? Teszel valamit a szegény menekültekért? (az nem ér, hogy a gyakorin károgsz, általánosítasz, vádaskodsz, hadonászol a levegőbe)


Ismered a Petőfi Tisza c. versét?

[link]

Többek között szóltam én hozzájok:

„Szegény Tisza, miért is bántjátok?

Annyi roszat kiabáltok róla,

S ő a föld legjámborabb folyója.”

2016. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem bírnak beilleszkedni, nem hajlandóak dolgozni, az adófizetők pénzén vannak eltartva, rengetegen nem is háborús országból érkeznek, ellenőrizetlenül.
2016. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Röhejesen szánalmas kérdés...

Először is: ezek nem menekültek. Menekült addig vagy, amíg a háborús zónával határos első békés országba el nem érsz, ha onnan továbbmész, vagyis elhagysz egy békés országot, onnantól kezdve migráns vagy.

Másfelől pedig gondolom oda akarsz kilyukadni, hogy a sok náczi ok nélkül gyűlölködik, hisz egyiküknek se ártott egyetlen migráns se személyesen, magyarul szerinted nincs joga valakinek olyasvalamit utálni, ami neki személy szerint nem okozott kárt. Nos, nekem az al-Kaida nem okozott személyesen kárt, ahogy az IS se, szóval akkor nekem nincs jogom utálni őket? Attól, hogy valami nekem közvetlenül nem ártott, még utálhatom, tudod én vagyok annyira empatikus, hogy nem nézem jó szemmel, hogy más emberek kárára hoznak be integrálhatatlan embertömegeket a kontinensre. Annak ellenére, hogy nem értek egyet a németekkel meg a svédekkel, még nem esik jól azt látni, hogy épp nagykalapáccsal verik szét az országukat. Mellesleg mutass már nekem egy olyan közéleti személyt, aki nagy nyilvánosság előtt arról beszél, hogy a tengerbe kéne lövetni a migránsokat? Nem egy "HeilHitler666" nevű kurucinfo kommentelőre vagyok kíváncsi, hanem egy ismert, közéleti személyt, aki nyilvánosan azt jelentette ki, hogy az lenne a legjobb, ha legyilkolnánk a migránsokat. Senki nincs ilyen álláspontot, ellenben de azt hazudod, hogy ezrével hemzsegnek az ilyenek és úgy teszel, mintha az ő szavuk lenne a mérvadó.

Utálom azokat, akik szét akarják kúrni az európai kultúrát, akik pedig ebben a percben is ezrével áramlanak be Európába éppen erre készülnek, vagy épp éppen azt csinálják, ennyi. Nem kell találkoznom velük ahhoz, hogy legitim legyen az utálatom, ahogy neked se kell találkoznod velem, hogy engem utálhass, ugyanis szeretni és nem szeretni ugyanannyira van jogod bármit és bárkit, mint nekem.

Nem is értem miért ßaszom el a cigiszünetem ilyen ostoba kérdések megválaszolására.....

2016. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Engem inkább az aggaszt, hogy mi lesz akkor, ha egy csomó magyarul nem tudó, szakmával nem rendelkező nincstelent fogadunk be az országba, akikről gondoskodni kell, holott a saját nincstelenjeinket nem tudjuk olyan szintre hozni, hogy hasznos részeivé válhassanak a társadalomnak.


Mivé fogja tenni ezeket az embereket az a nélkülözés és kiszolgáltatás, amit a kötelező kvóta által rájuk erőltetünk (hiszen eszük ágában nem lenne ide jönni), illetve amit egy átlag magyarnak át kell élnie nap mint nap. Vajon ők is olyan birka módjára tűrnék a nagy magyar valóságot, mint mi?


Aggaszt, hogy mi lesz ezek után azokkal a településekkel, ahová őket telepíteni fogják. Nem azért, mert ők menekültek. Az is aggasztana, ha az utcámba hirtelen betelepítenének 10 segélyes roma családot, akik az életükben nem dolgoztak, még csak közmunkában sem.


Aggasztana, hogy élhető maradna-e a környék, a gyerekeim nyugodtan kimehetnének-e az utcába, éjszaka nem törnék-e rám az ajtót azok a "szomszédaim", akik éjszaka pihenés helyett az utcán dorbézolnak, hiszen nekik másnap nem kell munkába menniük.


Magyarország nem az az ország, ami képes lenne integrálni olyan nincstelen, kiszolgáltatott menekülteket, akik ráadásul nem is akarnának itt lenni. Ha csak azt az életszínvonalat tudjuk biztosítani nekik, mint egy vidéki kis faluban élő, segélyen és közmunkán tengődő magyarnak, akkor véleményem szerint kizárható az integráció sikeressége, csak baj lesz belőle, ha ide fogadjuk őket.

2016. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem személy szerint még semmit. Szeretném, ha ez így is maradna.


Ugyanakkor érdemes megjegyezni azt, hogy erkölcs ide vagy oda, ha egy hajléktalan engedély nélkül bemegy a házadba, és erővel beköltözik, azt senki sem tekinti helyesnek vagy akár törvényesnek. Nagyobb léptékben, országszinten miért nem így van?

2016. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 6


Ha ezek mondjuk kőművesek, ácsok, hegesztők, varrónők lennének akkor nem aggódnál annyira?

2016. aug. 10. 09:21
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Semmit, pedig nálunk van menekült tábor. Sokan csak a propagandát hiszik el, anélkül, hogy saját tapasztalataik lennének. A többség nem bánt senkit, csak szeretnének nyugodt életet. De ezt egyre kevésbbé akarják nekik biztosítani.

Az más kérdés, hogy Magyarország nem tudná őket befogadni, mert még a saját állampolgárainknak sem tudunk munkát és lakást biztosítani. Hogyan tudnánk akkor nekik?

A hőbörgés helyett ezt kellene megüzenni Brüsszelnek!

2016. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Azt még hozzá tenném, hogy természetesen vannak kivételek, rengeteg okos ember jön, ha lenne vagyona, akkor be is tudna illeszkedni, de nincs, mert mindent arra költenek, hogy eljussanak idáig.


Még egy dolog zavar, az, hogy őrizetlenül próbálnak bejönni, persze a procedúrát is lényegesen fel lehetne gyorsítani.

2016. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!