Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akar tenni a kormány a...

Mit akar tenni a kormány a növekvő (fiatal korosztálybeli) munkanélküliség ellen?

Figyelt kérdés

Egy tipikus Y generációs fiatal 30 éves koráig téng-leng munka nélkül. Egyetemecskékre jár, vagy otthon a szüleinél lakik és döglik, eltartatja magát. Dolgozni ennyi pénzért amennyit kaphatna, egyszerűen nem éri meg kikészíteni magad Magyarországon. Azért a rongyos 80 ezer forintért nem éri meg gürizni, és a legtöbben nem is mennek. Amikor már 30 évesen eszükbe jut, hogy családot is alapítani kéne valaha, meg ideje lenne már pénzt keresni, akkor kimennek külföldre.


Ezt az országot már csak egy nagyon drámai béremelkedés menthetné meg a biztos kihalástól. És ezt a minimálbérrel kellene kezdeni, legalább ilyen 200 ezer forint minimálbér kellene, amiért már nem mennének el külföldre. Mit szándékozik intézkedni ez ügyben a kedves kormányunk? Vagy teszik nagyívben arra, hogy az ország elüresedik, csak lopják a pénzt amíg hatalmon vannak, jó magyar politikai kultúrával?


2016. aug. 25. 14:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem semmit és átérzem amit írsz. Én 200 körül keresek mérnökként és röhejesen kevés ahhoz, hogy fizessem a diákhitelemet, az albérletet és még egyek is. Családalapításról nem is álmodok... ezért is költöztem vissza a mamahotelba, ahol talán tudok spórolni is valamit.


Nem akarok agglegény lenni, de basszus, úgy néz ki ez jut nekem.

2016. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem akar tenni. A nép megszavazta őket, éljen meg ahogy tud, vagy dögöljön meg, nincs rájuk szükség.
2016. aug. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!