Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek van Orbán-magyar...

Akinek van Orbán-magyar szótára: hogyan kell ezt érteni?

Figyelt kérdés

„Azt mondja, »vissza kell adni a világnak az olimpiát, mert korábban olyan nem exkluzív városok is megrendezhették, mint Antwerpen, Stockholm, vagy Helsinki.«” ( [link] )

Mi az, hogy „vissza kell adni a világnak az olimpiát” és „nem exkluzív” városok? Milyen alapon szólja le ezeket a városokat? Amúgy mindhárom városban már jó régen volt olimpia (Helsinkiben 1952-ben, a másik kettőben meg még régebben).



2016. aug. 25. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Stockholmban 1912-ben, Antwerpenben 1920-ban, Helsinkiben 1952-ben voltak olimpiai játékok. Én akkoriban még nem éltem, nem tudom, a maguk korában ezek a városok mennyire számítottak exkluzívnak. Mint ahogy azt sem, hogy maga az olimpia mennyire igényelte ekkoriban, hogy exkluzív esemény legyen, vajon volt-e már akkora nemzetközi elmebaj, mint most vagy a világ csak érdeklődve figyelte, mit ugrál ott össze-vissza az a sok ember.

Csak míg én nem kötelességemnek, hogy abba is beleszóljak, amihez nem értek, addig Orbán Viktor úgy véli, neki ez is kötelessége.

2016. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd jön a 34%-os okoska provokátor, aki majd megint ballibsizik és migránsozik egy sort xD

Amúgy olyanokat mond sokszor Viktor, hogy még magam sem értem, mit akar mondani!

2016. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Orbán sokszor maga sem tudja, hogy mit beszél. Ez is ilyen lehet.
2016. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Általában amit mond Orbán Vicctor, annak az ellenkezője lesz az igaz.


Példa: mondta pár éve hogy 1 millió munkahelyet létesít. A szavát bizonyos értelemben be is tartotta - már csak annyi maradt!!! :D

2016. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Úgy értelmezem, hogy Orbán szerint az utóbbi időkben az olimpiarendezés tízmilliós metropoliszok, azaz "exkluzív" városok kiváltsága lett, és ha Budapest megkapná a rendezést, akkor vissza kerülne a "világhoz" (értsd a plebszhez) a dolog, mint régen amikor Antwerpen és társai is rendezhettek. Mindenesetre nem tartom jó stratégiának olyasmivel kampányolni, hogy mi milyen kicsik és jelentéktelenek vagyunk, ezért ideje lenne már olimpiát rendeznünk.
2016. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
mintha ezzel a kérdéssel egyszer már provokáltál volna
2016. aug. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"nem exkluzív városok"


Szvsz: olyan városok (országok) elég rég rendeztek olimpiát, amelyikek kisebbek és/vagy szegényebbek. Úgymond az olimpia rendezése erősen a gazdagok sportja lett.

(Athén valamennyire kivétel, de ő meg a múltjára való tekintettel rendezte). Az újkori nyári olimpiák 10 legeredményesebb országából eddig csak Magyarország nem rendezett. Az első 15-ből meg Magyarország és Románia.

2016. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos félreírta Habony úr....

De amúgy szerintem akár tőle is kérdezhetnéd, ő se tudná.

2016. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!